Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методика та педагогічні умови впровадження мультимедійних технологій при вивченні спеціальних дисциплін студентами педагогічних вузів

Методика та педагогічні умови впровадження мультимедійних технологій при вивченні спеціальних дисциплін студентами педагогічних вузів

Назва:
Методика та педагогічні умови впровадження мультимедійних технологій при вивченні спеціальних дисциплін студентами педагогічних вузів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Методика та педагогічні умови впровадження мультимедійних технологій при вивченні спеціальних дисциплін студентами педагогічних вузів


Уміле використання обчислювальної техніки набуває в наші дні загальнодержавного значення, і одна з найважливіших задач вищої школи -озброювати викладачів знаннями і навичками використання сучасної мультимедійної техніки для підвищення ефективності навчаня.
Проведені дослідження, вивчення та узагальнення педагогічного досвіду дозволяють зробити висновок, що науково обгрунтована методика оптимального використання інформаційних технологій визначається їх дидактичним і функціональним призначенням. Як же з'ясувати та обгрунтувати можливе дидактичне призначення мультимедійних засобів та оптимальні методичні прийо-ми їх використання у певній навчальній ситуації? Як визначити їх місце на занятті і підпорядкувати меті та змісту навчання?
Мультимедія - це сучасна комп'ютерна інформаційна технологія, що дозволяє об'єднувати в одній комп'ютерній програмно-технічній системі текст, звук, відеозображення, графічне зображення та анімацію (мультиплікацію).
Дидактичні можливості та методичні варіанти застосування мультимедійних засобів навчання досить широкі та різноманітні. Вони можуть використовуватись в самих різних ситуаціях (перед вивченням чи після вивчення навчальної теми, на початку або наприкінці заняття, повністю або окремими фрагментами, у поєднанні з іншими засобами навчання і т.п.).
Ще Я.А.Коменський у своїй праці "Велика дидактика" писав: "...Все, що тільки можна, давати для сприймання чуттям, а саме: видиме - для сприймання зором, чутне - слухом, запахи - нюхом, доступне дотикові - через дотик. Якщо будь-які предмети відразу можна сприйняти кількома чуттями, нехай вони відразу сприймаються кількома чуттями..." [1].
Можна сказати, що дидактичні функ-ції мультимедійних засобів зумовлюють можливі методичні варіанти засто-сування, з іншого боку обрана викладачем методика проведення лекційного чи семінарського заняття може визна-чати можливе дидактичне призначення (функцію) мультимедійних засобів у пев-них навчальних ситуаціях.
Значна частина мультимедійних засобів навчання містить образну або умовно-графічну документально достовірну навчальну інформацію та наукову їх інтер-претацію, художньо-образне відображення за допомогою динамічних екранних та знакових засобів. Їхній зміст і побудова підпорядковуються загальнодидактичним вимогам: науковість, систематичність, доступність та послідовність викладу, вра-хування підготовленості студентів тощо. Завдяки документальній переконливості і концентрованості викладу студенти засвоюють значний обсяг навчальної інформації за порівняно короткий час, що вільняє викладача від потреби давати тривалі пояснення того, що з достатньою повнотою розкрито за допомогою екранних та звукових засобів.
Як показує практика, застосовуючи інформаційні технології, вдається - по-перше індивідуалізувати навчальний  процес. На лекціях, де, як правило, багато студентів володіють неоднаковим розвитком, знаннями і уміннями, темпом пізнання і іншими індивідуальними якостями, використання комп'ютера, дозволило кожному учневі працювати самостійно, рівень навчаня слабких студентів при цьому підвищився, по-друге - розвиток самостійності студентів. Студент вирішує ті або інші завдання самостійно, усвідомлено (не копіюючи рішення на дошці або у товариша), при цьому підвищується його інтерес до предмету, упевненість в тому, що він може засвоїти предмет. По-третє - використання комп'ютера для звільнення студентів від рутинних операцій при вирішенні завдань або виконанні лабораторних робіт з кулінарії. Четверта можливість - моделювання на комп'ютері деяких об'єктів праці (кулінарних виробів, овочевих прикрас до салатів тощо). Застосовуючи інформаційні технології на семінарських заняттях, викладачі підвищують  якість наочності в учбовому процесі, зокрема на лекціях з технології приготування харчових продуктів (презентації, виконання складних графіків, таблиць, складання меню, розрахунок калорійності страв і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Методика та педагогічні умови впровадження мультимедійних технологій при вивченні спеціальних дисциплін студентами педагогічних вузів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок