Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Мінерально-сировинні ресурси України. Паливні корисні копалини (Фізична географія України, 8 кл.)

Мінерально-сировинні ресурси України. Паливні корисні копалини (Фізична географія України, 8 кл.)

Назва:
Мінерально-сировинні ресурси України. Паливні корисні копалини (Фізична географія України, 8 кл.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,86 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Мінерально-сировинні ресурси України. Паливні корисні копалини (Фізична географія України, 8 кл.)  


Мета: поглибити і систематизувати знання учнів про корисні копалини, засвоєнні з попередніх курсів географії; формувати вміння знаходити докази різноманітності та багатства корисних копалин в Україні, а також показати значення найважливіших скупчень корисних копалин для розвитку промисловості; ознайомити з вугільними басейнами та нафтогазоносними провінціям України; розвивати вміння встановлювати зв’язки між розміщенням корисних копалин та геологічною будовою, за допомогою карт атласу, виявляти закономірності розміщення родовищ паливних корисних копалин; виховувати бережливе ставлення до природних ресурсів.   
Обладнання: атласи для 8-9 класів “Географія України”, геологічна карта України, колекція гірських порід та мінералів, фізична карта України, колекція паливних корисних копалин.   
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
  Література.   
. Масляк П.О., Шищенко П.Г. “Географія України”. Підручник для учнів 8 класу середніх загальноосвітніх шкіл. – К.: Зодіак-ЕКО, 2000р.   
Заставний. Ф.Д. “Фізична географія України”. Підручник для учнів 8 класу середніх загальноосвітніх шкіл. – К.: Вища школа, 1999р.   
Хід уроку  
Організація класу до уроку   
Привітання з учнями.   
Перевірка присутності учнів.   
Перевірка наявності в них атласів, зошитів, підручників.   
II. Повідомлення теми, мети і завдання уроку   
На сьогоднішньому уроці ми з вами вивчатимемо тему: Мінерально-сировинні ресурси України. Паливні корисні копалини.   
З тим, що таке «корисні копалини» і яке значення вони мають для людини ви ознайомилися під час вивчення природознавства і загальної географії. Метою сьогоднішнього уроку є вивчення корисних копалин України, зокрема паливних, ознайомлення з новою інформацією щодо їх різноманіття, закономірностей розміщення, зв’язку з геологічною будовою, з’ясування необхідності їх раціонального використання і збереження.   
III. Формування і засвоєння нових знань, вмінь і навичок   
а) репродуктивна бесіда   
Що таке корисні копалини? (Корисні копалини – це всі гірські породи земної кори, що використовуються або можуть бути використані у господарстві).   
В якому агрегатному стані можуть бути корисні копалини ?  
Вони можуть бути твердими (руди), рідкими (нафта, мінеральні води), газоподібними (природний газ).   
Як поділяються корисні копалини за походженням? (Магматичні, метаморфічні, осадові).   
б) розповідь вчителя   
Корисні копалини залягають у родовищах. Родовище корисних копалин – це зосередження сировини у достатній для розробки кількості. Родовище (чи група родовищ) може бути розташоване в певному басейні (вугільному, залізорудному тощо) чи утворювати регіон, область, провінцію (нафтогазоносну, рудну тощо).   
Останнім часом виділяють нову самостійну групу техногенних родовищ, тобто утворених в результаті видобутку корисних копалин (відвали, насипи). Корисні речовини техногенних родовищ, завдяки розвитку техніки, можуть бути використані додатково.   
Територія України поєднує різні за віком та умовами утворення тектонічні структури, у межах яких сформувалися різноманітні гірські породи і, відповідно, корисні копалини.   
в) робота з атласом   
Розгляньте і зіставте карту корисних копалин з тектонічною картою. Знайдіть закономірності розміщення різних типів корисних копалин.   
Які корисні копалини ми відносимо до паливних?   
З якими тектонічними структурами пов’язане залягання паливних корисних копалин?   
Які корисні копалини ми відносимо до рудних?   
З якими тектонічними структурами пов’язане залягання рудних корисних копалин?   
Які корисні копалини ми відносимо до нерудних?   
З якими тектонічними структурами пов’язане залягання нерудних корисних копалин?   
г) розповідь вчителя   
Як ви побачили, залягання паливних корисних копалин переважно пов’язане з технологічними западинами, бо саме там найбільш сприятливі умови для їх утворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Мінерально-сировинні ресурси України. Паливні корисні копалини (Фізична географія України, 8 кл.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок