Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблеми професійної підготовки нової генерації вчителів іноземної мови

Проблеми професійної підготовки нової генерації вчителів іноземної мови

Назва:
Проблеми професійної підготовки нової генерації вчителів іноземної мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,08 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Проблеми професійної підготовки нової генерації вчителів іноземної мови


Професійна підготовка вчителів як самостійний феномен базується на певній системі цінностей. Їх пов’язаність з буттям здійснюється завдяки культурі, вихованню.
За словами К.Д. Ушинського, “педагогіка, маючи справу з реальною людиною, повинна грунтуватися на всебічному пізнанні”[ ]. Тільки через глибоке пізнання людини можна планувати майбутню будь-яку впливову діяльність.
Базові цінності в процесі виховання, на думку багатьох дослідників, значною мірою відбивають суспільні уявлення про дитину, що змінювалися й еволюціонували. Відповідно змінювалось і розвивалось суспільне розуміння функції вчителя-носія і виразника тих цінностей, що лежать в основі суспільного життя.
У процесі цілеспрямованої педагогічної діяльності вчителю завжди потрібно було навчати, розвивати і виховувати дитину.
На порозі ХХІ століття постає завдання визначення стратегії співробітництва, розробки спільних підходів до “гармонізації” ціннісних орієнтацій, змісту, форм і методів освіти. Настав час відмовитися від функціональної освіти, яка цілковито перетворює життя людини лише на підготовку до майбутніх соціальних функцій.
Роль вчителя за такого підходу вже не може полягати тільки в передачі учневі набору вмінь для майбутнього здійснення наперед визначених соціальних функцій. Нові наукові відкриття стосовно сутності й закономірностей розвитку дитини ведуть до аргументації зміни шляхів педагогічного забезпечення цього процесу в межах навчання і виховання. Установки на забезпечення внутрішнього розвитку дитини, зміцнення її психічного здоров’я, формування розуму, а не просто озброєння знаннями, носієм яких є вчитель, потребують нових концептуальних засад підготовки вчителя до педагогічної діяльності.
Сьогодні націленість шкіл тільки на навченість приводить до деформації виховання учнів, до інтелектуального споживацтва на шкоду моральності.
У зв’язку з цим нову парадигму професійної освіти майбутніх учителів іноземної мови можна представити таким чином: по-перше, те, що тільки в зовнішній дії виявляється як справжня навченість так і вихованість студента. Отже, необхідно перебудувати навчально-виховний процес вищого педагогічного навчального закладу так, щоб у ньому багато часу займало не пасивне сприйняття навчальної інформації в умовах “словесної сидячої педагогіки”, а активна, самостійна, в тому числі науково-дослідницька діяльність студентів.
По-друге, управління регулювання самодіяльності майбутніх учителів іноземної мови слід вести таким чином, щоб викладачу можна було здійснювати перехід від рівня репродуктивної діяльності студентів (за зразком) до активно-творчої.
По-третє, якщо ми говоримо про творчі вчинки, то в центрі роботи вищого педагогічного навчального закладу повинно бути виховання цілісної особистості майбутнього вчителя.
Виховання в загальноосвітньому навчальному закладі має дві взаємопов’язані сторони. Одна – педагогічний вплив вихователя, учня, колективу, друга – готовність вихованця сприйняти й усвідомити основні психолого-педагогічні закономірності та особливості виховного процесу. Зокрема, необхідно передусім ураховувати, що спосіб поведінки людини визначається, з одного боку, безперервним зовнішнім впливом на неї, а з другого – її природженими та набутими індивідуальними якостями й внутрішнім психічним станом.
Виховний процес, керований вчителем – це досить складний вид його діяльності, в якій постають різні проблеми, потреби й інтереси, що вимагають морального регулювання. Тому саме педагогічна мораль, регулюючи стосунки, що складаються під час роботи вчителя, виступає внутрішньою силою, яка створює необхідні умови для співробітництва й активної діяльності всіх суб’єктів виховного процесу, багатократно посилюючи його ефективність.
Людина формується в такій природній структурі: людина – родина – нація (держава) – вселюдство. Вже в родині людина має в чомусь себе обмежувати, саме тут вчиться долати себе, з родинного життя людина виходить у розмаїте громадське середовище, яке теж вимагає від неї певної поведінки, передбачає засвоєння певних цінностей тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблеми професійної підготовки нової генерації вчителів іноземної мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок