Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Функції мовного портфеля у процесі навчання англійського писемного мовлення студентів-філологів

Функції мовного портфеля у процесі навчання англійського писемного мовлення студентів-філологів

Назва:
Функції мовного портфеля у процесі навчання англійського писемного мовлення студентів-філологів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,83 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему
Функції мовного портфеля у процесі навчання англійського писемного мовлення студентів-філологів


У світлі окреслених мовною політикою Радою Європи змін питання навчання англійського писемного мовлення (АПМ) набуває нового змісту, що обумовлює необхідність пошуку нових шляхів оптимізації процесу навчання АПМ. Рада Європи рекомендує впровадження Європейського Мовного Портфеля у мовну освіту навчальних закладів усіх ступенів. У зв’язку з цим доцільним є розробка мовного портфеля, призначеного для навчання АПМ, в основу якого покладені теоретичні засади та пропозиції щодо укладання мовних портфелів [2: 6-29, 79-155].
Впровадження Європейського Мовного Портфеля у процес навчання АПМ передбачає розробку та формування мовного портфеля, що відображує рівень володіння АПМ. Оскільки у перспективі він являтиме собою одну з складових мовного портфеля для студентів-філологів, що відображує рівень володіння АПМ, його визначення ґрунтується на прийнятому Радою Європи [2: 6] та формулюється так: мовний портфель для навчання АПМ – це документ / набір документів, за допомогою яких ті, хто навчаються (власники портфеля), збирають, систематизують свої досягнення та відображують власний досвід у галузі вивчення АПМ, зразки виконаних робіт, а також отримані ними свідоцтва і сертифікати, що підтверджують зазначений рівень володіння АПМ.
З огляду на перспективу використання мовного портфеля для навчання АПМ, що вимагає повної відповідності Європейському Мовному Портфелю, він повинен дозволяти реалізувати у процесі навчання АПМ відповідні функції:
педагогічну – розвивати здібність студента до усвідомлення характеру і процесу оволодіння АПМ (його цілей, результатів, ситуацій використання АПМ, критеріїв оцінки рівня володіння АПМ), здібність до рефлексивної самооцінки свого мовленнєвого і навчального досвіду з АПМ, створювати умови для підвищення мотивації і якості оволодіння АПМ;
звітну – надавати вичерпну інформацію про досягнення і динаміку рівня володіння АПМ, складати основу для адекватної оцінки рівня володіння АПМ з орієнтацією на вимоги Ради Європи [2: 4; 3: 110, 112-113].
У рамках педагогічної функції мовний портфель виступає засобом навчання, що відображає процес розвитку вмінь його власника з АПМ. За основними положеннями Європейського Мовного Портфеля [2: 3-29], як засіб навчання він розкриває такі можливості для студента: створює умови для самостійного планування власної навчальної діяльності з АПМ під керівництвом викладача; індивідуалізує процес навчання АПМ; надає йому більш усвідомленого характеру; слугує довідником, що містить зразки позитивних результатів навчання АПМ; слугує основою для формування нових співробітницьких і партнерських взаємовідносин між викладачем і студентом; допомагає студенту брати більш активну участь у керуванні процесом навчання АПМ; заохочує творчість, ініціативність і відповідальність власника мовного портфеля. Як стверджує Коряковцева Н.Ф. [3: 119], у процесі роботи з мовним портфелем студент вчиться експериментувати з прийомами оволодіння мовою й виділяти найбільш продуктивні, накопичувати навчальний досвід, відстежувати свої успіхи і проблеми та вносити відповідну корекцію у свою роботу.
У рамках звітної функції мовний портфель являє собою засіб оцінювання, педагогічні можливості якого полягають у забезпеченні поточного і підсумкового контролю на основі самооцінки та у створенні умов для реалізації контролю у відповідності до загальноєвропейських вимог. Як засіб оцінювання мовний портфель покликаний допомагати студенту: визначати та документувати власні успіхи й досягнення в опануванні вмінь АПМ, простежувати їх динаміку; здійснювати систематичну самооцінку власної писемної діяльності; порівнювати результати власної самооцінки з оцінкою викладача. За Гальсковою Н.Д. [1: 10], мовний портфель вмотивовує свого власника до самостійного й активного здійснення навчальної діяльності, до усвідомленої самооцінки свого мовленнєвого досвіду та у разі необхідності до його усвідомленої корекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Функції мовного портфеля у процесі навчання англійського писемного мовлення студентів-філологів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок