Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ВХОДЖЕННЯ КРАЇН ЧОРНОМОРСЬКОГО РЕГІОНУ В ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР ВИЩОЇ ОСВІТИ МІРЧА МАЛІТЦА

ВХОДЖЕННЯ КРАЇН ЧОРНОМОРСЬКОГО РЕГІОНУ В ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР ВИЩОЇ ОСВІТИ МІРЧА МАЛІТЦА

Назва:
ВХОДЖЕННЯ КРАЇН ЧОРНОМОРСЬКОГО РЕГІОНУ В ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР ВИЩОЇ ОСВІТИ МІРЧА МАЛІТЦА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,46 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат
ВХОДЖЕННЯ КРАЇН ЧОРНОМОРСЬКОГО РЕГІОНУ В ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР ВИЩОЇ ОСВІТИ
МІРЧА МАЛІТЦА


ВСТУП
Дана робота є аналізом положення вищої освіти в чорноморських країнах у світлі процесів побудови європейського простору вищої освіти. Розглянута ситуація в одинадцяти державах - Румунії, Болгарії, Туреччині, Грузії, Росії і Україні (прибережних країнах), а також Молдові, Албанії, Греції, Азербайджані і Вірменії. Уряди цих країн домовилися про економічне співробітництво і утворили Чорноморське економічне співтовариство (BSEC), в якому функціонує Парламентська асамблея Чорноморського економічного співтовариства (PABSEC). Обидві регіональні організації в своїх статутних документах згадують європейський аспект і прагнуть до розвитку співпраці у області вищої освіти. Всі країни регіону приєдналися до ООН і її спеціалізованих органів, а також до Організації по безпеці і співпраці в Європі (OSCE). З одинадцяти країн регіону три підписали Болонську декларацію. Чорноморський регіон надзвичайно обширний, його населення складає близько 327 млн. чоловік. У системах вищого утворення чорноморських країн навчається близько 5 млн. студентів і працює близько 400 тис. викладачів.
У дев'яти з одинадцяти країн (за винятком Греції і Туреччини) до 1990 р. соціально-політична система носила тоталітарний і ультрацентрализованный характер. З цих дев'яти країн п'ять завоювали незалежність на початку 90-х років. Вони послідовно здійснюють перехід до демократичного суспільства і ринкової економіки, який, не дивлячись на всі зусилля, протікає повільніше, ніж в країнах Центральної Європи. Конфлікти, що розгорілися на різних берегах Чорного моря (тобто на Балканах і на Кавказі), створюють додаткові перешкоди процесу.
Реформи передбачає розробку нового законодавства і установу державних середньострокових програм, підтримуваних такими міжнародними організаціями, як Всесвітній банк і ЮНЕСКО. Спеціальний підрозділ ЮНЕСКО - Європейський центр по вищій освіті (СЕПЕС), розташований в Бухаресті, бере найактивнішу участь в процесі разом з Європейською комісією, програми якої прийняті і інтенсивно використовуються країнами регіону. Зі всіх одинадцяти країн тільки Греція є членом Євросоюзу. Болгарія і Румунія (і, можливо, Туреччина), знаходяться на етапі вступу до Союзу. Решта країн також розраховує з часом приєднатися до Європейського співтовариства. Протягом останніх десятиліть Євросоюз за рахунок різних угод, програм і методик, до яких приєднується все більше число суміжних держав, поступово розширює різні простори: політичне, економічне, культурне, монетарне і законодавче. В даний час ці простори виходять за географічні межі п'ятнадцяти країн. Можна з упевненістю стверджувати, що європейський дух, втілений в Болонській декларації, дозволив створити у сфері європейської вищої освіти один з найбільш багатообіцяючих просторів солідарності. Здійснювані в цій області реформи розроблені з урахуванням специфічно європейських умов. Проте труднощі соціального і економічного переходу неминуче позначилися на реформах вищої освіти. Саме цим можна пояснити брак ресурсів, складнощі з упровадженням передових технологій, недосконале і нестабільне законодавство і управління і останнє по порядку, але не по важливості - інертність застарілого мислення.
І тут має сенс задатися питанням: чи дійсно системи вищого утворення країн Чорноморського регіону здатні влитися в європейський простір вищої освіти, задовольнивши всім необхідним вимогам? Ця стаття містить докладну характеристику поточного положення справ в цій сфері. Вивчивши обширний матеріал по регіону, можна з упевненістю стверджувати, що входження в європейську систему не тільки можливе, але і бажане. Тут спрацює один з аспектів взаємозв'язку між вищою освітою і соціально-економічною системою в цілому, оскільки сприйнятливість освітнього середовища до сучасних ідей і тенденцій модернізації робить вищу освіту важливим важелем загального розвитку суспільства. Вже сама концепція європейського простору вищої освіти припускає упор саме на ті компоненти утворення і виховання нового покоління випускників, які найбільш затребувані з погляду соціальних змін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ВХОДЖЕННЯ КРАЇН ЧОРНОМОРСЬКОГО РЕГІОНУ В ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР ВИЩОЇ ОСВІТИ МІРЧА МАЛІТЦА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок