Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Різнокольорові вірші. А.М'ястківський Веселочка. Е. Горева Кольоровий віршик. Т.Коломієць Подарунок

Різнокольорові вірші. А.М'ястківський Веселочка. Е. Горева Кольоровий віршик. Т.Коломієць Подарунок

Назва:
Різнокольорові вірші. А.М'ястківський Веселочка. Е. Горева Кольоровий віршик. Т.Коломієць Подарунок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,10 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Різнокольорові вірші. А.М'ястківський Веселочка. Е. Горева Кольоровий віршик. Т.Коломієць Подарунок

ТЕМА. Різнокольорові вірші. А.М'ястківський "Веселочка".

Е. Горева “Кольоровий віршик”. Т.Коломієць "Подарунок".

МЕТА. Навчити учнів правильно і виразно читати вірші, обґрунтовувати свої міркування; розвивати допитливість, інтерес до навколишнього світу, мови; виховувати любов до природи.

ОБЛАДНАННЯ. Сигнальні картки кольорів, таблиці, малюнки, ТЗН.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку.

- Добрий день! - кажу, діти, я вам. Доброго здоров'я бажаю гостям, запрошуючи всіх вас на урок читання. Звати мене Галина Дмитрівна.

Сядьте в зручне положення і підніміть руку так, як для відповіді. А тоді повернемо долоні до мене і постараємось відчути дотик тепла наших рук і сердець. Я дуже хочу, щоб все найкраще, що йде відомого серця передалось і вам і ми порозумілися на цьому уроці і в нас залишились приємні враження. Щиро дякую!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

- Діти, давайте поміркуємо, для чого ми вчимося читати?

- Який розділ ви нещодавно почали вивчати? /"Вірші українських поетів"/

- Яку красу відображено у віршах? /Красу природи/.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- На сьогоднішньому уроці ми продовжимо знайомитися з кольоровими віршами. І якщо ми будемо гарно працювати, то в кінці уроку ви зможете:

- гарно читати вірші;

- вміти їх аналізувати;

- бачити красу природи.

ІV. Сприйняття та осмислення нового матеріалу.

- Світ довкола нас, і наша мова багата на барви!

- Які кольори ви знаєте? Скільки їх є? /Мільйон і більше/.

- Кожний художник повинен знати і розрізняти кольори. Ви сьогодні також будете художниками, але особливими, тому, що будете малювати картини своєю уявою, фантазією, словами.

1. Читання деформованих слів.

- Діти, коли я йшла до вас на урок, то хотіла зробити його дуже гарним і цікавим. Але по дорозі мене зустрів весняний вітерець і всі слова, які я несла до вас, він порозкидав. То ж допоможіть мені прочитати слова, які означають назви кольорів.

чевройни йнтиблаки

жеоравийн нйіси

тийжов тофіовийле

зеенйил

/Діти читають слова. Поряд з прочитаним словом прикріплюється відповідна смужка кольорового паперу/.

2. Відгадування загадки.

То хто знайомим дітям всім,

Та ніхто не йде по ній.

має міст аж 7 шарів із веселих кольорів.

Сонце сяє - міст палає,

Зайде сонце - він зникає,

Що за диво - хто вгадає ? /Веселка/.

Складання сенкану.

1. Веселка.

2. Барвиста, кольорова.

3. Засвітилась, виблискує, виграє.

4. Одне з див світу.

5. Райдуга.

Почнемо із семиколірного вірша А. М'ястківського "Веселочка".

4. Опрацювання вірша А.М'ястківського "Веселочка"

а) виразне читання вірша вчителем.

Послухайте вірш і скажіть, які кольори веселки згадав автор.

(Жовтий, блакитний, синій).

б) словникова робота.

- Діти, доберіть синонім до слова “блакитний”.

в) повторне читання вірша учнями мовчки.

- Як ви розумієте вислів: " упаду між дубів..." ?

г) читання "луною".

д) вибіркове читання.

- Прочитайте, якими барвами веселочка прикрасила жито, траву, небо, воду.

- Де подінеться веселочка?

- З яким настроєм потрібно читати цей вірш ?

- А зараз я читатиму перший рядочок вірша, ви - другий, я -третій, ви - четвертий і т.д.

про які кольори веселки у вірші не згадано? /червоний, оранжевий, фіолетовий/.

6. Опрацювання вірша Е.Горевої "Кольоровий віршик".

- Наш ротик став слухняним, і ми продовжуємо урок читання.

- Прочитайте мовчки "Кольоровий віршик" Е.Горевої і подумайте, які фарби треба взяти, щоб намалювати картину за цим віршем? /Жовту, синю, голубу, зелену, червону/.

- Тепер першу строфу читатимуть дівчатка, другу - хлопчаки. Позмагаємось у виразності читання.

- Прочитайте речення, в якому згадано колір, який я покажу.

/Показую смужки жовтого, синього, голубого, зеленого, червоного паперу, а діти читають речення/.

Фізкультхвилинка. Музична пауза "Як прокидається квітка".

У віршах ми говорили про сонечко, про ліс, травичку, небо, кульбабку, волошки.

Як назвати це одним словом? /Природа/

А природу, діти, треба берегти і охороняти.

Я зірвав квітку і вона заснула.

Я спіймав метелика -

І він умер у мене на долоні

І тоді я зрозумів,

Що торкнутись краси можна тільки серцем.

- Якщо ми правильно розшифруємо цей заклик, то дізнаємося як берегти природу.

ви й квіти

і нас без них

любіть бережіть

сьогодні на світі

і трави завжди

бо мабуть не було б

природу

/Ви завжди любіть природу, бережіть і трави й квіти, бо мабуть без них сьогодні не було б і нас на світі/.

7. Опрацювання вірша Т. Коломієць "Подарунок"

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Різнокольорові вірші. А.М'ястківський Веселочка. Е. Горева Кольоровий віршик. Т.Коломієць Подарунок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок