Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Самооцінка в системі підготовки майбутніх учителів до самовизначення

Самооцінка в системі підготовки майбутніх учителів до самовизначення

Назва:
Самооцінка в системі підготовки майбутніх учителів до самовизначення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,68 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 37.017
Кузнецова О.А., Миколаївський державний університет ім. В.О. Сухомлинського
Кузнецова Олена Анатоліївна - кандидат педагогічних наук, доцент, декан педагогічного факультету Миколаївського державного університету ім. В.О. Сухомлинського.
Самооцінка в системі підготовки майбутніх учителів до самовизначення
У статті розглядається ставлення особистості до себе самого, саморозуміння та самоповаги як умови готовності майбутніх учителів до самооцінки, до здатності приймати самостійне рішення, до самовизначення.
The article deals with the person's attitude to himself. It regards self-understanding and self-respect as a condition of future teachers' preparedness to self-value, to ability for making independent decision, to self-determination. Метою даної статті є визначення місця та ролі самооцінки в системі підготовки майбутніх учителів до самовизначення, а також розгляд ставлення до самого себе, саморозуміння та самоповаги як умов готовності до самооцінки.
Одним із критеріїв готовності майбутніх учителів до самовизначення є потреба у рефлексії, що може бути представлена такими показниками: розуміння та усвідомлення себе самого, усталена рефлексивна позиція, що виражається у постійній потребі майбутніх учителів у самооцінці, самоаналізі своїх дій, вчинків, адекватна оцінка своїх можливостей, якостей, характеристик як особистості, самоідентифікація - зіставлення рефлексивного "Я" зі стереотипом учителя-професіонала, саморегуляція, самовиховання, задоволення діяльністю.
Словник із етики [7] розглядає самооцінку як моральну оцінку власних вчинків, моральних якостей, переконань, мотивів, як один із виявів моральної самосвідомості та совісті особистості. Здатність до самооцінки формується у людини в процесі її морального виховання, у міру свідомого засвоєння нею тих моральних принципів, котрі виробляються суспільством, і виявлення власного ставлення до власних вчинків на підставі оцінок, які даються цим вчинком оточуючими. Тому в акті самооцінки людина оцінює моральне значення своєї діяльності не просто від власного імені, а з позиції громади (курсу, групи, колективу), до якої вона належить і суб'єктивно себе відносить. Завдяки здатності до самооцінки людина отримує можливість значною мірою самостійно спрямовувати та контролювати свої дії і навіть виховувати себе.
Якщо розглядати самооцінку як результат
діяльності самосвідомості, то її можна розглядати як оцінне ставлення особистості до себе самої. З процесуального боку сутність самооцінки полягає у співвідношенні себе, якостей, ознак із визначеним (певним) зразком. Основною функцією самооцінка особистості слід вважати регулювання діяльності та поведінки. Самооцінка розглядається як внутрішній регулятор в організації та управлінні свідомою поведінкою особистості. Таке регулювання стає можливим у зв'язку із тим, що самооцінка включається до структури мотивації діяльності особистості і тим самим забезпечує співвідношення суб'єктивних можливостей особистості з цілями й умовами діяльності.
М. Якобі вказує, що "самооцінка - це цінність, яку визначають за своєю особистістю. Таке оцінювання глибоко вкорінено у несвідомому та змінюється лише у певних межах. При гарній самооцінці у мене гарне, задоволене, любляче відчуття щодо образу себе - фантазії про себе самого" [8, с. 66]. Значить, від негативного оцінювання відбувається самоприниження та почуття неповноцінності. Такі судження про себе самого тісно пов'язані з оцінками та судженнями значущих інших, здійсненими щодо нас.
Умови формування структури самосвідомості особистості передбачають включення до цієї структури деяких соціальних норм і цінностей. Саме це включення обумовлює уявлення про себе, свої якості, здібності, уміння у формі оцінок себе, що поступово накопичуються, визначають ставлення до себе як до особистості. Ці самооцінки, як і узагальнене ставлення до себе, становлять собою міру успішності включення особистості у різні види діяльності та взаємодії.
Ці ж самооцінки і ставлення до себе є мірою успішності діяльності у самокеруванні дорослої особистості з метою її найповнішої реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Самооцінка в системі підготовки майбутніх учителів до самовизначення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок