Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Деякі аспекти підготовки майбутніх учителів до використання засобів ІКТ в навчальній діяльності

Деякі аспекти підготовки майбутніх учителів до використання засобів ІКТ в навчальній діяльності

Назва:
Деякі аспекти підготовки майбутніх учителів до використання засобів ІКТ в навчальній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,13 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Деякі аспекти підготовки майбутніх учителів до використання засобів ІКТ в навчальній діяльності


Модернізація освіти і комп'ютеризація середньої школи, що проводяться в її рамках, значуща не просто сама собою як певна дань новому витку технічного прогресу. Завдячуючи спільним зусиллям працівників сфери освіти, зокрема керівників управлінь освітою, учених, програмістів, виробників мультимедійних засобів навчання і викладачів-практиків, цей процес має привести до створення нового інформаційного освітнього середовища, у якому визначальною стає інтеграція освітніх та інформаційних підходів до змісту освіти, методів і технологій навчання.
Основним правилом під час побудови нового освітнього середовища можна вважати дотримання принципу психолого-педагогічної доцільності застосування мультимедійних технологій. З погляду педагогічної доцільності це означає, що мультимедійні технології передбачається розглядати лише як інструмент, засіб підвищення ефективності й подальшої оптимізації процесу навчання, а не його мета, яка за всяку ціну повинна бути досягнута.
Психологічний аспект проблеми повинен ураховувати процеси психологічної взаємодії всіх складових особливої реальності, народженої в новому освітньому середовищі: суб'єктів процесу навчання – викладача і студента, об'єкта їх наочної взаємодії – предмету, що вивчається, і комп’ютера як інструменту, технічного засобу навчання інтерактивного характеру.
Очікування викладача припускають формування його як грамотного користувача і носія інформаційної компетенції, володіння предметом навчання в плані застосування мультимедійних технологій у процесі навчання цьому предмету. А оскільки предмету навчання однаково, за допомогою яких підходів, методів і технологій його передбачається викладати й засвоювати, то його “повноважним представником” виступає викладач, що поєднує в собі і джерело знань, і носія методів навчання.
Взаємодія викладача і комп'ютера складає основну проблему, що гальмує процес впровадження новітніх технологій у систему освіти. У цьому процесі можна виділити два етапи:
§ перший етап – інформаційна компетенція викладача в загальному плані;
§ другий етап – його здатність упроваджувати у свою діяльність мультимедійні технології, тобто бути не тільки користувачем готових програмних продуктів, але більшою мірою виступати творцем, розробником власних навчально-методичних програмних засобів.
На першому етапі професійна підготовка викладача-предметника проводиться, зазвичай, на курсах підвищення кваліфікації. На цьому, як правило, процес професійної підготовки викладачів-предметників закінчується, і другий етап наступає як їх внутрішня проблема, розв’язувати яку їм доводиться своїми силами, у кращому разі на рівні самоосвіти.
Тим самим визначається важливість запровадження програми комплексної професійної підготовки вчителя-предметника з курсу “Застосування засобів інформаційно-комунікаційних технологій в навчальній діяльності”.
Пропонований курс має складатися з двох етапів:
§ на першому етапі ставиться й розв’язується завдання освоєння інформаційних технологій на рівні активного користувача (робота з різними програмними середовищами – Word, Excel, PowerPoint, FrontPage, Adobe Photoshop, Flash MX, Delphi, а також робота зі звуком, відеокліпами і т. п.) незалежно від предмету навчання (викладач – учитель інформатики);
§ на другому етапі ставиться й розв’язується завдання підготовки вчителя іноземної мови як експерта і користувача готових програмних продуктів з даного предмета, що є на освітньому ринку; і – що є найголовнішим і складнішим зараз – завдання підготовки вчителя іноземної мови як творця власних програмних продуктів, що відповідають конкретним цілям і поставленим на уроці завданням (викладач “два в одному” – учитель-предметник, що володіє навичками експертизи, використання і створення програмних продуктів у своїй предметній галузі).
Ці завдання – це готовність здійснювати свою професійну діяльність в нових умовах – умовах нового інформаційного освітнього середовища, коли вчитель перестає (хоч би і скоріше за все за формою) бути єдиним джерелом інформації для учня, єдиним провідником дидактичних принципів навчання іноземної мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Деякі аспекти підготовки майбутніх учителів до використання засобів ІКТ в навчальній діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок