Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Зміст трудового навчання учнів у початкових класах загальноосвітньої школи

Зміст трудового навчання учнів у початкових класах загальноосвітньої школи

Назва:
Зміст трудового навчання учнів у початкових класах загальноосвітньої школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,08 KB
Завантажень:
578
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Тема. Зміст трудового навчання учнів у початкових класах
загальноосвітньої школи
План
1. Короткий нарис історії впровадження трудового навчання в загальноосвітній школі. Сучасні концепції трудової підготовки молоді.
2.Зміст освітньої галузі "Технологія" державного стандарту початкової ланки освіти, її мета та предметне наповнення.
3. Зміст програми “Трудове навчання: Технічна і Художня праця” початкової школи. Принципи структура, основні науково-методичні ідеї програми.
Література
1. Веремійчик І. М. Методика трудового навчання в початковій школі. Тернопіль: Астон , 2005.-252с.
2. Програма для середньої загальноосвітньої школи 1-4 класи. К.: «Початкова школа».- 2007.- 432с.
3. Хорунжий В.І. Практикум в навчальних майстернях з методикою трудового навчання. Видання друге, доповнене. – Тернопіль: Астон, 2005.- 252с.
1. З історії педагогіки відомо, що ідеї трудового виховання підростаючих поколінь висувались передовими мислителями і педагогами, починаючи з XX століття(Т.Кампанелла, Т.Мор, Я.Коменський, Ж.Руссо, К.Ушинський та ін.) більшість з них робили ставку на ремісничу працю.
Бурхливий розвиток капіталізму XIX століття потребував масової підготовки робітників, здатних оволодіти технікою машинного виробництва. Р.Оуен висунув ідею поєднання навчання дітей з їх працею на виробництві. Батьківщиною ручної праці як педагогічного предмета вважають Фінляндію, де за ініціативою У.Цигнеуса у 1866 році вводиться викладання її у всіх початкових школах і вчительських семінаріях. Дуже швидко цей процес поширився у Європі та США. У 1874 році в Швеції була відкрита учительська семінарія ручної праці, яка перетворилась на міжнародний центр, де за 10 років більш як 5 тисяч учителів різних країн познайомились з організацією трудового навчання. Саме тут була розроблена методика викладання ручної праці, яка отримала назву "шведської системи". У 1882 році парламент Франції ввів ручну працю як обов'язковий предмет у народних і учительських школах. У Німеччині праця впроваджується у школи з 1881 року, велику роль в її поширенні відіграло "Головне німецьке товариство ручної праці".
У США в 1888 році відкрилась семінарія ручної праці в м. Бостоні, а з 1890 року введене навчання праці у школах ще 37 міст. Воно базувалося на принципах "російської системи", з якою американці познайомились на Міжнародній виставці у Філадельфії (1876 р.) за експонатами Московського вищого технічного училища. У 1888 році були відкриті класи ручної праці в Петербургському учительському інституті. Організатором і пропагандистом цієї справи був викладач цього закладу К.Ю.Цируль, який створив методичні посібники з праці, систему трудових завдань для учнів з поступовим ускладненням прийомів їх виконання, застосовуваних інструментів та матеріалів, взяв участь у складанні програми з праці для шкіл і учительських семінарій. Створюється "Російське товариство педагогічної ручної праці" і починає видаватися журнал "Трудове виховання". Однак трудове навчання у дореволюційній Росії не було систематичним і здійснювалось лише в невеликій кількості навчальних закладів.
У 20-х роках на теренах колишнього СРСР була введена проектна система навчання, яка полягала в тому, що було витіснене предменте навчання, і елементи знань з математики, біології, фізики та інших навчальних дисциплін групувались навколо трудових завдань для учнів. Це заважало як отриманню систематизованих знань з основ наук, так і формуванню трудових умінь і навичок. Трудове навчання будувалося безсистемно, на випадкових завданнях.
На початку 30-х років проектна система навчання була піддана різкій критиці, відновлене викладання основ наук, як самостійний предмет в навчальний план школи було включене трудове навчання. Однак, замість його перебудови основна увага почала приділятися загальноосвітнім дисциплінам. Усе це та відсутність належної матеріальної бази, кваліфікованих вчителів трудового навчання привело до того, що у 1937 році праця взагалі була виключена з навчального плану школи.
Так тривало до 1954 року, коли у навчальний план початкової школи вводився новий предмет - ручна праця, завданням якого було озброєння учнів 1-4 класів елементарними трудовими навичками, виховання любові і цікавості до праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 



Реферат на тему: Зміст трудового навчання учнів у початкових класах загальноосвітньої школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок