Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> До проблеми оцінки професійного рівня керівників шкіл

До проблеми оцінки професійного рівня керівників шкіл

Назва:
До проблеми оцінки професійного рівня керівників шкіл
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,87 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
До проблеми оцінки професійного рівня керівників шкіл
Розбудова нашої національної школи передбачає розробку чітких, простих у використанні і надійних стандартів освіти і кваліфікації, на основі яких буде здійснюватись оцінка рівня знань і вмінь учнів, професійна компетентність педагогічних працівників.
Діюче зараз положення про атестацію педагогічних кадрів поки-що не відповідає цим вимогам, так як не має таких стандартів у своїй основі, не містить чіткої технології оцінки персоналу, яка б передбачала можливість виходу на окремі кваліфікаційні категорії та педагогічні звання.
Одночасно, ця проблема стосовно керівників шкіл на сьогодні ще менш опрацьована. Вона ще чекає свого обрунтування і розв'язання.
Наш досвід показав: запропоновану нами технологію оцінки професійного рівня вчителів-предметників з застосуванням методів математичної обробки інформації, легко інтерпретувати стосовно і керівників шкіл. Для цього необхідно:
1. Визначитись в оптимальній кількості показників оцінки компетентності керівника школи.
2. Сформулювати самі показники оцінки.
3. Розшифрувати дані показники стосовно системи кваліфікаційних категорій для керівника школи (орієнтовний варіант).
4. Застосувати запропонований нами метод математичної обробки інформації стосовно вчителів-предметників до керівників шкіл, який дозволяє так само “виходити” для них на окремі кваліфікаційні категорії.
Проблема показників оцінки компетентності керівника школи досліджувалась нами з залученням до цього окремих категорій слухачів, які проходили перекваліфікацію або підвищення кваліфікації на базі нашої кафедри (слухачі груп менеджерів освіти, директори ззгальноосвітніх шкіл та їх заступники по навчально-виховній роботі). При цьому визначались: а) оптимальна кількість показників оцінки; б) по частоті зустрічності (кількість наведених варіантів) самі показники оцінки. На цій основі, а також з урахуванням структури діяльності керівника школи у сучасних умовах, було виділено 10 таких показників оцінки:
1. Наявність концепції розвитку школи на основі державних документів.
2.Управління педколективом.
3. Аналітико-дослідницька діяльність.
4. Фінансово-господарська діяльність.
5. Робота вчителем-предметником.
6. Науково-методична, психолого-технологічна підготовленість.
7. Робота з зовнішнім середовищем.
8. Результати роботи колективу школи.
9. Робота з педкадрами.
10. Професійно-соціальний, психологічний статус керівника школи.
Нижче наводиться така примірна розшифровка даних показників у найбільш прийнятій зараз 4-варіантній системі оцінювання:
Рівень вираженості показника, його коротка характеристика
Високий, 4 | Добрий, 3 бали | Задовільний,
2 бали | Недопустимий,
1 бал
Показник 1. Наявність концепції розвитку школи
на основі державних документів
Розроблена і реалі-зується чітка концепція розвитку на основі закону “Про освіту”, регіональної програми “Освіта”. | Головні напрямки розвитку школи яформульовані, але чіткості у їх організації немає | Чіткої концепції розвитку школи немає, але дирекція намагається сфор-мулювати вихідні позиції по головних напрямах. | Дана концепція відсутня
Показник 2.Управління педколективом.
Відповідає сучасним вимогам суспільства, науки і практики. Де-монструється глибоке знаня суті кожної функції управління. Технологія управління недосконала. | Такої досконалості у технології управління немає. Керівник науково обрунтовує цілі і програму управління. | Досить помітним є дефіцит відповідних знань і вмінь у керівника колективу. Робить спроби побудувати систему управління. | Має місце без-системність в управлінні шко-лою. Це негатив-но відбивається на результатах роботи колективу.
Показник 3. Аналітико-дослідницька діяльність.
Управління колекти-вом будується на систе-матичному аналізові і узагальненні інформа-ції і на цій основі на внесенні потрібних коректив у діяльність у діяльність колективу школи. Керівник шко-ли веде продуктивну науково-методичну роботу, пропагує свої знахідки. | Епізодично засто-совується такий підхід.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: До проблеми оцінки професійного рівня керівників шкіл

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок