Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ГУМАНІТАРНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ГУМАНІТАРНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ГУМАНІТАРНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,43 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 009 : 378
Шевченко О.П., ЛНПУ ім. Тараса Шевченка, м.Луганськ, Україна
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ГУМАНІТАРНОЇ
ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Стаття присвячена актуальним проблемам гуманітарної підготовки студентів вищих технічних навчальних закладів. У статті визначені та проаналізовані сучасні проблеми гуманітарної підготовки студентів технічних вузів та запропоновані шляхи вирішення цих проблем.
Шевченко Олена Петрівна, 1975 р.н. - старший викладач іноземної мови за професійним спрямуванням (англійської, німецької) Костянтинівського індустріального технікуму, викладач вищої категорії, асистент кафедри "Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів" Донецького національного технічного університету, аспірант Луганського національного педагогічного університету ім. Тараса Шевченка.
The article deals with the problems of teaching humanities at technical universities. The present-day problems are determined and analyzed. The ways of the problems solving are proposed. Сучасне постіндустріальне суспільство зацікавлене в тому, щоб його громадяни були здатні самостійно, активно діяти, приймати рішення, гнучко адаптуватися до змін професійного та соціального життя. Швидкий розвиток науки і техніки, динамічність соціальних процесів зумовлюють необхідність формування професіонала нового типу: не тільки професійно компетентного, а й здатного до рефлексії, незалежно мислячого, здатного приймати альтернативні рішення та творчо діяти. Професіонали, які матимуть такі якості, безумовно, витримають жорстку конкуренцію на ринку праці.
Інженер, здатний сприймати лише технічні ідеї, може лише обслуговувати техніку, а не створювати щось нове. Це пов'язано з тим фактом, що без відповідної гуманітарної підготовки майбутній спеціаліст технічного профілю не здатен повноцінно оцінювати значення інновацій, свідомо прагнути оволодіти ними та вирішувати різноманітні проблеми реалізації досягнутого. Технічний прогрес, як і сама інженерна діяльність, повинні служити людині, а не навпаки. "Головним завданням гуманітарної підготовки в системі технічної освіти є вивчення законів гармонійної взаємодії природи і суспільства" [6; 16]. Саме тому гуманітарна освіта стає сьогодні невід'ємною складовою професійної підготовки майбутнього фахівця технічного профілю, яка здатна сформувати філософські, етичні, психологічні та інші погляди та переконання майбутнього фахівця.
Актуальність та своєчасність даного дослідження зумовлена, з одного боку, соціальним замовленням суспільства на фахівців технічного профілю, які б мали не тільки певну професійну кваліфікацію, а й високу гуманітарну підготовку, а з іншого - тим фактом, що порушена проблема поки що не одержала в педагогічній науці достатнього розкриття.
Проблема гуманітарної підготовки спеціалістів технічного профілю не нова, але інтерес до неї не спадає, бо постійно зростає потреба як гуманітарних знань, так і гуманітарного знання як людинотворчого фактора в формуванні особистості майбутнього фахівця залишаються найактуальнішими. В українській та російській педагогічній науці загальні проблеми гуманітарної підготовки спеціалістів технічних навчальних закладів досліджували такі вчені, як Пашков Ф.Є. та Шубін В.І. (пошук шляхів гуманітарної реконструкції інженерної освіти), Лузік Е. (цілі та завдання гуманітарної підготовки в системі технічної університетської освіти), Логачев В. та Гаранта О. (активізація процесу гуманітарної підготовки студентів технічних вузів) та інші. Проблема гуманітаризації та гуманізації вищої технічної освіти стала предметом дослідження Балла Г., Бобіни О., Волчкової В., Горбунова В, Єфремова Л., Зязюна І., Романової С. Дослідницький інтерес багатьох науковців спрямований на визначення ролі гуманітарних дисциплін у становленні особистості інженера (Ковальова О.В., Мазуркевич Л.О., Фізер І. Малахова Н.Н.). Проблема інтеграції технічних та гуманітарних дисциплін висвітлена в роботах Рогозіна Г.Г., Надводської В.В., Кузьміченко І.О., Вознюк О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ГУМАНІТАРНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок