Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Управлінська культура як складова підготовки майбутнього менеджера освіти

Управлінська культура як складова підготовки майбутнього менеджера освіти

Назва:
Управлінська культура як складова підготовки майбутнього менеджера освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,91 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Управлінська культура як складова підготовки майбутнього менеджера освіти


Освіта в Україні відіграє значну роль у системі соціальних інституцій, виконує традиційні функції передачі знань, умінь і навичок професійної діяльності, розвиває в молоді ерудицію та інтелект і реально визначає культурні орієнтири майбутнього суспільства. Тому сталі стереотипи в системі управління освітою не повинні перешкоджати соціокультурним засадам і прагненням сучасної молоді до ініціативи, інновацій, повної самореалізації. Головне – створити середовище, в якому суб’єкти навчально-виховного процесу були б спроможні вчитися й працювати для досягнення спільної мети [9, с.84].
Освіта в Україні вважається одним із основних компонентів загальнолюдських цінностей. Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору. В основу освіти покладено загальнолюдські цінності – гуманізм, патріотизм, демократію, мир і дружбу між народами, злагоду між національними та релігійними спільнотами, соціальну справедливість, працелюбність, повагу до національної та світової культури. Тобто зміст державної української освіти передбачає всебічний та гармонійний розвиток людини як у патріотичному, трудовому, моральному, так і в національному, правовому та інших аспектах.
Важливого значення набувають не лише філософсько-соціологічні міркування про відмінність у дефініціях “людина грамотна”, “людина культурна”, “людина компетентна”, “людина навчена” тощо. Йдеться про з’ясування того, чи пов’язана система освіти з практикою, чи забезпечена вона предметним аксіологічним змістом, психолого-педагогічними технологіями, наскільки держава й суспільство взагалі мають у ній потребу [7]. На погляд В.Лугового, всі освітні явища мають головну системну якість бути надбіологічно виробленим способом цілеспрямованого, організовано-упорядкованого інформаційного окультурення індивідів з метою забезпечення соціально-культурного життя [5, с.11].
Реалізація аксіологічного підходу в сучасному навчальному закладі спрямована на відбір і трансляцію в молоді провідних соціальних цінностей гуманістичної спрямованості. Вагомий внесок у розробку цієї проблеми зробили Є.Шиянов, Н.Асташова, І.Бех, В.Крижко, М.Михальченко, І.Зязюн, В.Огнев’юк, Н.Нікандров, І.Ісаєв, К.Абульханова-Славська, В.Луговий, О.Вишневський, В.Караковський, В.Сластьонін, О.Сухомлинська та інші. Аксіологічний потенціал освіти та ціннісно-смисловий підхід до організації державного управління освітою визначається Конституцією України, Національною доктриною розвитку освіти й законами про освіту.
Розгляд проблематики ціннісних орієнтацій у педагогічній системі безпосередньо пов’язаний з розвитком культури особистості. Серед педагогів, що досліджують зв’язки аксіологічних і культурологічних підходів у педагогіці, виділяється позиція І.Беха [2] та М.Михальченка [7].
Розвиток у керівника почуття цінності іншої людини, зазначає І.Бех, може успішно відбуватися не лише за умови перетворення його в “центр Всесвіту”, а за умови своєчасного блокування в нього Еґо-потягів, які деструктивно впливають на моральну досконалість особистості. Слід зазначити методологічну тезу вченого, яка задає тон професійно-педагогічній діяльності: виховання – це входження людини в культуру. Відзначимо, що в даному випадку входження в культуру управління розглядається як процес філігранної роботи керівника з педагогами. Це складний процес присвоєння цінностей через складні духовні зусилля кожної людини. І чим складніше ціннісне коло, тим більше зусиль воно вимагає від керівника.
М.Михальченко у своїх педагогічних пошуках звертається до культурологічних цінностей, вироблених людством, і таких, що дають духовні сили сьогодні. Його переконаність у тому, що керівник як представник культури повинен пропонувати педагогам вищі цінності й формувати до них особливе ставлення, співвідноситься з організацією виховного процесу на основі щоденного ціннісного вибору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Управлінська культура як складова підготовки майбутнього менеджера освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок