Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Організація зворотного зв’язку у ході бізнес-тренінгу

Організація зворотного зв’язку у ході бізнес-тренінгу

Назва:
Організація зворотного зв’язку у ході бізнес-тренінгу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,58 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Організація зворотного зв’язку у ході бізнес-тренінгу


Відмінності традиційного та інтерактивного контролю та методів зворотного зв’язку
Аналізуючи особливості зворотного зв’язку у ході тренінгу, ми виходимо із розуміння цього поняття як процесу зіставлення ходу виконання завдань студентами із наперед установленими навчальними стандартами. Відомий фахівець, психолог Т. Рассел вважає, що уміння надавати учасникам зворотний зв'язок щодо результатів їхньої роботи на тренінгу є найважливішою навичкою для кожного тренера. Рассел Т. Навыки эффективной обратной связи. 2-е изд. - СПб.: питер 2002. - С. 7. Процедури зворотного зв'язку, які здійснюються на тренінгових заняттях, дещо відрізняються від тих, які реалізуються для студентів на традиційних заняттях.
Суб'єктивність педагогічної оцінки та педагогічний суб'єктивізм
Однією з найважливіших складових, що забезпечують ефективний зворотний зв’язок, є педагогічна оцінка. Дослідники вважають, що абсолютна об'єктивність педагогічної оцінки не тільки не можлива, а і не завжди доцільна насамперед з погляду забезпечення індивідуального підходу в навчанні й вихованні студентів. Тому, говорячи про специфіку зворотного зв'язку при проведенні тренінгових занять, вважаємо за необхідне зупинитися, перш за все, на розрізненні таких понять, як "суб'єктивність педагогічної оцінки" та "педагогічний суб'єктивізм". Під останнім будемо розуміти особистісне, упереджене відношення до процесу контролю, що може призвести до суб'єктивних помилок оцінювання. Суб'єктивність контролю певною мірою залежить від рівня контролю, що визначається ще на етапі його стандартизації (формулювання мети контролю, опис еталону, розробка критеріїв, норм оцінювання і т.п.). Якщо контроль відбувається на рівні обліку ("виявлення": І.П. Підласий), тобто в його основі - факт виконання чи невиконання роботи, ступінь суб'єктивності є мінімальною. Можна припустити, що саме ця особливість пояснює популярність використання в системі вищої освіти нової технології модульно-рейтингового навчання, яке вперше було впроваджене в 60-х роках в США і нині швидко розповсюджується в англомовних країнах та Західній Європі. Як вважає С.С. Вітвицька, "нова технологія докорінно змінює педагогічні стосунки між студентом і викладачем і сприяє більш якісній підготовці фахівців". Вітвицька С.С. Основи педагогіки вищої школи: Методичний посібник для студентів магістратури. - Київ: Центр навчальної літератури, 2003. - С. 193. В основі рейтингової системи знаходиться процес накопичення оцінок за певний період навчання і за різнобічну діяльність. Сума цих оцінок виступає в ролі кількісного показника якості роботи студента порівняно з успіхами його товаришів. Там само, С. 194.
Суб'єктивність педагогічної оцінки підвищується при наявності кількісних (обсяг, швидкість) і якісних (глибина, якість, правильність) критеріїв. Це - рівень критеріїв (чи "виміру": І.П. Підласий). "Критерії оцінки - це ті положення, урахування яких є обов'язковими при виставленні тієї чи іншої оцінки". Там само, С. 186. До критеріїв, як правило, відносять обсяг (повноту), міцність, глибину, оперативність знань, уміння їх викласти , а також якість вмінь та навичок . Але критерії та норми оцінки встановлює педагог, що і містить у собі певну долю суб'єктивності. Крім того, вказані вище поняття, а також поняття «знає — не знає» є дуже відносними.
Ще більше підстав для суб'єктивності міститься на наступному рівні - рівні оцінювання, тобто інтерпретації результатів порівняння і встановлення ступеня відповідності фактичного стану й стандарту, оскільки встановлюється співвідношення між визначеним критерієм (правильно, якісно, вчасно) і суб'єктивним оцінним поняттям ("добре", "погано", "дуже добре", "задовільно" і т.п.).
І, нарешті, суб'єктивність педагогічної оцінки може перетворитися в педагогічний суб'єктивізм на світоглядному рівні, якщо при оцінюванні викладач орієнтується на певний суб'єктивний особистісний принцип: "чим нижче, тим краще"; "на "5" знає тільки викладач"; "студент, що не відвідав усіх занять, не може добре відповідати"; "не можна ставити крайніх оцінок" і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Організація зворотного зв’язку у ході бізнес-тренінгу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок