Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ТВОРЧІ ЧИННИКИ РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА

ТВОРЧІ ЧИННИКИ РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА

Назва:
ТВОРЧІ ЧИННИКИ РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,78 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 378: 37.33
О.С. Пономарьов, М.П. Черемський
ТВОРЧІ ЧИННИКИ РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА
У статті йдеться про методи та форми навчання, що сприяють розвитку креативності інженера. Автори пропонують застосувати в системі технічної освіти педагогічний досвід К. Станіславського, В. Сухомлинського, Ш. Амонашвілі та інших провідних педагогів-гуманістів.
Важливою проблемою технічної освіти сьогодні є брак форм та методів професійної підготовки, що передбачали б креативний розвиток особистості. Як відомо, творчість потрібна не лише митцям. Вона потрібна також інженерам, лікарям, спортсменам, представникам інших професій. Наприклад, інженер-будівельник поєднує мистецтво архітектури з конструкторською думкою. Лікар часто звертається за допомогою до засобів мистецтва, зокрема музики, і від того, яку мелодію він обере, часто залежить життя людини. Спортсмен виявляє свою творчість у тактиці змагання з іншим, обираючи найбільш ефективний спосіб для перемоги над суперником. Для гімнастів та фігуристів важливо запропонувати оригінальний рух чи прийом, які часто стають вирішальними у визначенні переможця.
Отже, сьогодні потрібні такі методи підготовки майбутніх фахівців, що сприяли б вихованню перш за все творчої особистості.
Зв'язок проблеми з теоретичними та практичними завданнями. Підготовка висококваліфікованого спеціаліста із креативним мисленням дасть змогу якісно підвищити загальноекономічний та культурний рівень країни. Одночасно, такий підхід розкриває широкі можливості у науково-дослідницькій і практичній сферах діяльності інженера.
Аналіз актуальних досліджень і публікацій з проблеми. Проблема виховання творчої особистості, на жаль, недостатньо висвітлена в сучасних публікаціях. Серед авторів праць з даної тематики слід зазначити І. Зязюна, В. Кременя, В. Андрущенка, Н. Ничкало, С. Сисоєву, В. Кудіна, О. Романовського, С. Пазиніча, О. Пономарьова та інших.
Виклад основного матеріалу. Сьогодні часто зіштовхуєшся з проблемою браку новітніх ідей, що віддзеркалювали б справжні потреби людини. Зокрема, незважаючи на ту значну кількість спеціалістів, що випускаються щороку провідними навчальними закладами країни, такі сфери життєдіяльності людини як наука, техніка, культура, медицина, спорт тощо перебувають у стані депресії. Які причини приховано за цим? Найпершою і найголовнішою причиною браку новітніх ідей є певна недбалість у виборі цілей і змісту освіти, зокрема в забезпеченні креативного розвитку особистості. Сучасна освіта більше піклується про репродуктивний бік навчання та виховання. Але практично відсутня програма дій, що була б спрямована на розвиток творчо- інноваційного мислення студента. Сьогодні закриваються палаци студентів, скорочується навчальний час, відведений на всебічний розвиток особистості, припиняють роботу творчі лабораторії та майстерні.


Зважаючи на те, що Україна обрала шлях євроінтеграції, потрібно докорінно змінити і саму систему професійної підготовки майбутніх фахівців. Вона повинна, найперше, вирізнятися високим рівнем демократизму та гуманізму щодо ставлення до особистості. Цьому великою мірою може сприяти творча атмосфера у взаємостосунках між викладачем та студентами. Якщо педагог постійно піклується про збагачення своїх професійних знань та загальної культури, виявляє належну повагу до особистості студента, водночас допомагаючи йому в опануванні знань, то і результат буде відповідним.
Важливу роль у процесі становлення майбутнього фахівця відіграє мистецтво. Воно розширює можливості професійної підготовки, активізуючи внутрішній творчий апарат не лише студента, але й викладача. Завдяки мистецтву людина виявляє в собі ті можливості, про які вона навіть і не здогадувалася. Сьогодні, у зв'язку із капіталізацією суспільства, особистість має вміти застосовувати свої знання та навички в будь-якій галузі людської діяльності. Для цього майбутній фахівець повинен, окрім знань, володіти багатою уявою та фантазією. У зв'язку з цим пропонується посилити вивчення та практику мистецтва, що дасть змогу особистості підвищити не лише свій загальний та професійний рівень культури, але й виробити в собі здоровий практицизм та винахідливість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ТВОРЧІ ЧИННИКИ РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок