Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Культура педагогічного спілкування при навчанні дорослих

Культура педагогічного спілкування при навчанні дорослих

Назва:
Культура педагогічного спілкування при навчанні дорослих
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Культура педагогічного спілкування при навчанні дорослих


Хто реформує освіту,
той реформує суспільство.
Янош Корчак
Можна побудувати чудові навчальні заклади, створити небачені навчальні кабінети, оснастити їх сучасною технікою, надрукувати чудові підручники і якщо все це не буде оприлюднюватися, оживати, якщо там не будуть працювати творчі педагоги, не отримаємо кваліфікованих і грамотних спеціалістів. Ми всі знаємо, що головною фігурою всієї освіти є педагог.
Головною проблемою у навчанні дорослих є особистість педагога, який володіє специфікою спілкування з цією категорією суб’єктів навчання, про що й піде мова у нашій статті, метою якої є розкриття якостей особистості, яка навчає дорослих і які притаманні професії педагог.
Педагогічна професія – одна із самих масових, і досвід свідчить, що факел творчості загорається лише тоді, коли педагог має якості, притаманні особистості, яка вибрала професію навчати.
Важливою якістю педагога є вміння організувати взаємодію із суб’єктами навчання, якого б віку вони не були: дошкільного, шкільного чи дорослі. Складовою людського буття є спілкування, що присутнє в усіх видах людської діяльності. Але низка професій – педагог, лікар тощо – вони з фактора, що супроводжує діяльність, переходить у категорію професійно значущу, що лежить у природі професії. У цьому випадку спілкування виступає не як форма людської взаємодії, а як категорія функціональна [6].
Спілкування виступає однією з важливих умов об’єднання людей для будь-якої спільної діяльності. У спілкуванні людина, з одного боку, виявляє, розкриває для себе й інших психічні якості, а, з іншого, – розкриває і формує їх. Спілкуючись, особистість засвоює загальнолюдський досвід, історично сформовані суспільні норми, цінності, знання і способи діяльності, формуючи себе таким чином, як особистість і суб’єкт діяльності.
Поняття «спілкування» є широким і включає різні аспекти. Психологічний словник так формулює поняття «спілкування» – це, по-перше, складний, багатоплановий процес встановлення і розвитку контактів між людьми, що виникає на основі потреб і спільної діяльності та включає обмін інформацією, сприймання і розуміння іншого; по-друге, це взаємодія суб’єктів через знакові засоби, викликана потребами спільної діяльності та спрямована на значущі зміни стану, поведінки партнера [8]. Виділяють такі цілі спілкування:
контактну – встановлення контакту як стану готовності учасників навчального процесу до сприйняття і передачі інформації і підтримки взаємозв’язку у формі постійної взаємоорієнтованості;
інформаційну – обмін повідомленнями, думками, задумами, рішеннями тощо;
збуджуючу – стимуляція активності партнера по спілкуванню, що спрямовує його на виконання тих чи інших дій;
координуючу – взаємне орієнтування й узгодження дій під час організації сумісної діяльності;
розуміння – розуміння смислу інформації, намірів, установок, переживань партнера по спілкуванню;
емоційну – збудження у партнерах по спілкуванню потрібних емоційних переживань; зміни власних переживань і станів;
встановлення відносин – свідомість свого місця в системі ділових, міжособистісних та інших зв’язків співтовариства;
вплив – зміна стану партнера, його обмін інформацією між людьми, наміри, рішення думки тощо [2].
Ціль педагогічного спілкування полягає у передачі як професійних знань, умінь та навичок від педагога до суб’єкта навчання, так і обмін досвідом.
Нині основним принципом педагогічного спілкування є суб’єкт-суб’єктний характер, що полягає у рівності позицій, гуманістичній настанові, активності суб’єктів навчального процесу, взаємопроникненні у світ почуттів та переживань, готовності сприйняття співрозмовника [1].
Залежно від того, як реалізовано цей принцип взаємодії, спілкування постає: функціонально-рольове і особистісно орієнтоване.
Функціонально-рольове спілкування між учасниками навчального процесу є діловим, стандартизованим, обмеженим вимогами рольової позиції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Культура педагогічного спілкування при навчанні дорослих

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок