Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Дистанційне навчання: Перспективи розвитку мовної освіти

Дистанційне навчання: Перспективи розвитку мовної освіти

Назва:
Дистанційне навчання: Перспективи розвитку мовної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,71 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Дистанційне навчання: Перспективи розвитку мовної освіти


Вступ. Світовий процес переходу до постіндустріального, інформаційного суспільства, а також економічні, політичні та соціальні зміни, що відбуваються в Україні, зумовлюють необхідність прискорення реформування системи вітчизняної освіти. Насамперед це стосується задоволення освітніх потреб громадян упродовж усього життя, забезпечення доступу до освітньої і професійної підготовки всіх, хто має необхідні здібності та адекватну підготовку з огляду на інтеграцію вищої освіти в європейський освітянський простір.
Європейські країни вже декілька десятків років роблять послідовні кроки до зближення, одним із важливих напрямків загальноєвропейської діяльності є створення загальноєвропейського освітнього простору. Найбільш визначальним кроком у цьому напрямку стала перша зустріч європейських міністрів, що відповідають за вищу освіту, у Болоньї (1999), на якій було прийнято спільну декларацію, де було визначено основні завдання та принципи створення зони Європейської вищої освіти. Нині до Болонського процесу прийнято 40 країн. Україна робить послідовні кроки з метою зближення вищої освіти до європейських країн і входження до Болонського процесу.
Мета статті – проаналізувати сучасний стан впровадження дистанційної освіти в Україні та за кордоном, з’ясувати перспективи розвитку мовної освіти.
Головною передумовою входження України до єдиного європейського освітянського простору є впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу, яка передбачає посилення ролі самостійної роботи студентів. Найбільш ефективному розв’язанню зазначених проблем сприяє дистанційне навчання, яке здійснюється на основі сучасних педагогічних, інформаційних, комп’ютерних та телекомунікаційних технологій.
У нинішній час за кордоном уже накопичений значний досвід реалізації систем дистанційної освіти:
у США в системі дистанційної освіти навчається близько 1 млн. чол., для чого використовується публічне телебачення;
більше 20 років функціонує Національний університет в Іспанії, який включає в себе 58 навчальних центрів у країні і 9 за кордоном;
національний центр дистанційної освіти у Франції забезпечує дистанційне навчання 35000 студентів у 120 країнах світу, де у підготовці й підтриманні 2500 навчальних курсів бере участь більше 5000 викладачів;
Балтійський університет у Швеції об’єднує зусилля більше 50 університетів;
у Туреччині з 1974 р. працює Відкритий університет для надання освіти жителям віддалених районів;
у Японії з початку 80-х років функціонує „Університет в ефірі”, який є державною установою, знаходиться на бюджетному забезпеченні і під суворим контролем держави;
аналогічна освіта надається в Австралії, Швейцарії, Китаї, Індії, Ірані, Кореї, Таїланді, Андоррі тощо.
Варто зазначити, що дистанційна освіта розвивається не тільки в межах національних систем освіти, але й окремими компаніями. Приватні корпоративні освітні мережі створили такі компанії як ІВМ, General Motors, Ford тощо.
Найбільше поширення з країн СНД дистанційна освіта набула в Росії. Тут активно ведеться робота з розвитку „Єдиної Системи Дистанційної Освіти в Росії”, розроблено проект відповідної Федеральної програми, створено Федеральний центр дистанційної освіти в Московському державному університеті економіки, статистики й інформатики (МЕСІ).
Московський сучасний гуманітарний університет має більше 300 навчальних центрів, з яких 50 за межами Росії, у яких навчається близько 120 тис. студентів (у 2,5 рази більше ніж у МГУ). Університет має власні можливості виходити в ефір завдяки тому, що орендує на американському супутнику MAЙЯ-1 чотири телевізійних канали, для експлуатації яких створив власний телепорт вартістю більше 2 млн. доларів. Нині вони створили більше 700 навчальних фільмів. Весь бюджет будується на оплаті, яку вносять студенти, річний оборот складає 30 млн. доларів у рік. Головним завданням вважають вихід на країни, що розвиваються – Індію, Індонезію, країни Африки тощо, де за їхніми розрахунками можна отримувати близько 10 млрд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Дистанційне навчання: Перспективи розвитку мовної освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок