Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Система освіти в Україні

Система освіти в Україні

Назва:
Система освіти в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,14 KB
Завантажень:
618
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Система освіти в Україні”


ПЛАН
1. ДОШКІЛЬНА ОСВІТА
2. ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА
3. ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА
4. ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНА ОСВІТА
5. ВИЩА ОСВІТА
6 OCBІTA УКРАЇНИ В МІЖНАРОДНОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ. МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
ВИСНОВКИ


1. ДОШКІЛЬНА ОСВІТА
Законодавство України визнає дошкільну освіту первинним елементом загальної структури освіти в державі. Водночас, цей рівень освіти законодавче не визначається як обов'язковий і надається дитині за бажанням батьків. Тим самим фактично знімається питання про державні гарантії дошкільної освіти, ставиться під сумнів її роль у системі неперервної освіти, від початку створюються передумови не-однакової підготовки дітей до навчання в школі.
Кількісні показники, що характеризують мережу та контингент дошкільних навчальних закладів, мають стійку тенденцію до зниження. Поза сумнівом, на скорочення мережі установ дошкільної освіти впливає такий об'єктивний чинник, як змен-шення народжуваності та, відповідно, чисельності дітей дошкільного віку. Але впливом цього чинни-ка не можна пояснити стійке зниження показника охоплення дітей дошкільною освітою.
Скоро-чення мережі дошкільної освіти зумовлене рядом чинників соціально-економічного характеру: (1) падіння виробництва на початку 1990-х років зу-мовило вимушену передачу відомчих дошкільних закладів у підпорядкування органам місцевого само-врядування, які не в змозі забезпечити достатній рівень їх фінансування; (2) недостатнє бюджетне фінансування освіти зумовлює його недостатність і на рівні дошкільної освіти; (3) низький рівень до-ходів не дозволяє багатьом сім'ям оплачувати освіту дітей у дошкільних закладах і не сприяє розвиткові мережі приватних дошкільних закладів освіти; (4) високий рівень безробіття серед молоді знімає потребу значної частки молодих сімей у перебуванні дітей в дошкільних закладах.
Слід відзначити також появу в освітньому про-сторі України сектору домашньої освіти. Скориста-тися з неї можуть лише сім'ї з високими доходами, тому чинник домашньої освіти суттєвим чином на динаміку мережі дошкільних закладів освіти не впливає.
Протягом 1990-2000рр. мережа дошкільних за-кладів скоротилася на третину (33,5%); чисельність дітей, які відвідують дошкільні заклади, — на 40,1%; показник охоплення дітей дошкільного віку змен-шився з 57% у 1990р. до 37% на початок 2001р..
Якщо врахувати лише заклади, що реально пра-цюють6, то скорочення мережі дошкільних закладів становитиме 46,5%, зменшення місць у цих закла-дах — 51% (з 2,277 млн. у 1990р. до 1,117 млн. на початок 2001р.).
Особливо помітного скорочення зазнала мережа сільських дошкільних навчальних закладів. Кількість закладів зменшилася лише на 29,4%, але кількість місць у них — на 53,7%; показник охоплення дітей впав більш ніж у два з половиною рази — із 43% до 16%.
У містах кількість дошкільних навчальних закладів скоротилася на 37,8%; кількість місць — вдвічі; по-казник охоплення дітей зменшився з 69% до 49%.
Подібним до ситуації в Україні є становище дошкільної освіти в Росії, де тенденція падіння показника охоплення теж до цього часу не подола-на. Протягом 1995-2005 рр. він знизився з 55,5% до 54,9% , — залишаючись при цьому значно вищим, ніж в Україні.
Розподіл дошкільних навчальних закладів за формами власності
Переважна частка дошкільних закладів пере-бувають у комунальній (58%) і колективній (40%) власності; держава утримує лише 7,4% закладів; приватні дошкільні заклади складають 2,3% загаль-ної мережі.
Заклади дошкільної освіти для дітей з особливими потребами
За даними Державного комітету статистики України, у 2004 р. працювали 183 заклади дошкільної освіти компенсуючого типу для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумово-го розвитку; в них перебували 16,2 тис. дітей. При цьому, в сільській місцевості не було жодного закладу компенсуючого типу.
Працювали також близько 4000 груп спеціального призначення, що охоплювали 58,1 тис. дітей.
2. ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА
Згідно з Конституцією України, повна загальна середня освіта є обов'язковою для всіх громадян дер-жави13.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Система освіти в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок