Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Виховання національної гідності студентів у процесі ознайомлення

Виховання національної гідності студентів у процесі ознайомлення

Назва:
Виховання національної гідності студентів у процесі ознайомлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,23 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Виховання національної гідності студентів у процесі ознайомлення


Дослідженням проблеми виховної ролі творів української та світової літератури займались і займаються фахівці різних галузей, окрім філологічних, – психологи, філософи, соціологи, історики. Аналізуючи літературний процес, спеціалісти визнають, що репрезентуючи реалії сучасного світу, новітня українська література втратила категоричний статус пріоритетного дороговказу для молодої особистості. Культурна традиція, котра формувалася століттями під впливом народної творчості, на межі тисячоліть трансформується у нечітко окреслений комплекс розрізнених моральних і світоглядних уявлень. Що треба засуджувати, на що спиратись, що є взірцем, гідним наслідування, а що треба прочитати і забути… На думку В.Медведєвої, через нівеляцію літератури як духовного продукту відбувається нівеляція основоположних традицій духовності, а відчуження молоді від літератури спричиняє порушення в гармонійному розвитку особистості. [1]. Комп’ютер ніколи не замінить книгу друковану, оскільки екран видає обмежену порцію тексту і тим самим частково руйнує цілісність сприйняття його змісту. За 500 років існування книговидання набуло сакрального значення, і Острозька Біблія або Пересопницьке Євангеліє несуть на собі відбиток цілого шмату історії людства, уособлюючи поступ світової культури.
Висловлюючи думку про те, що ідеї, які висували у творах П.Мирний, І.Франко, І.Нечуй-Левицький, М.Коцюбинський, дещо застаріли, можна очікувати зрозумілий опір, справедливе обурення з боку «класичних» викладачів мови і літератури, науковців та дослідників. Але історичний та суспільно-політичний фактор сьогодні як ніколи набув першочергового значення з-поміж інших чинників формування загальнокультурних цінностей майбутнього спеціаліста. Бенедьо Синиця, Чіпка Вареник, Мотря Кайдашиха та інші є представниками далекого минулого, уявлення про яке і будується в основному завдяки подібним образам і творам.
Складається враження, що процес перетворення літературних матеріалів на класику завершився десь у середині ХХ ст. І.Драч, П.Загребельний, Л.Костенко, Д.Павличко та інші корифеї українського мистецтва продовжують працювати і у столітті ХХІ-му, відповідно перебудовуючись і прилаштовуючись до змін. А як же народження нових класиків? Що вивчатимуть на шкільному уроці літератури, наприклад, у 2020 році? На чому виховувати нове покоління? Вихід один – проголошувати нових класиків і більше уваги приділяти сучасникам.
Початок цьому процесу покладений: Ю.Андрухович, В.Шевчук, О.Забужко – постаті широковідомі, ґрунтовно досліджені і заслужено пошановані. Ще декілька імен виділяється неординарним стилем і цікавими сюжетами, але переважно література існує зараз не для всіх. Масовою сучасна українська проза ще не стала. Відсутність популяризації українського друкованого слова, реклами нових творів і самобутніх імен від літератури, брак достатньої інформації по телебаченню і у ЗМІ про визначні події культурного життя, байдужість більшості населення до проблем мистецько-богемних (аби було що поїсти) негативно впливають на самовизнання молоддю себе як громадян України. Особливо у технічному вузі не вистачає навчальних можливостей для прищеплення красивого українського слова.
Літературний твір – це, як відомо, переплетіння зовнішніх та внутрішніх елементів, форми літературної мови і змісту конкретного-історичного. Україна у сучасних творах постає не шароварною сільською ідилією чи навпаки, гостро конфліктною соціальною драмою, а вже цілком адаптовано: молодь 90-х, світ реформ 2000-х, анархія і безнадія. Фіксуючи це на папері, категорично відмовляючись від іншої мови, окрім державної, підсвідомо письменники прагнуть привернути увагу до актуальних проблем особистості у світі наркотиків і ринкових «хто кого». Носії українського менталітету, хто ще пам’ятає час заідеологізованості і тотального контролю, зараз виконують дуже важливе завдання: пробитись крізь заслін відчуженості і апатії молодих людей, які завтра будуть будувати власну Україну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Виховання національної гідності студентів у процесі ознайомлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок