Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування духовних цінностей у школярів в процесі навчання географії

Формування духовних цінностей у школярів в процесі навчання географії

Назва:
Формування духовних цінностей у школярів в процесі навчання географії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,54 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Формування духовних цінностей у школярів в процесі навчання географії.
З досвіду роботи вчителя географії
Не учні у мене, а очі: відкриті, всевидячі, чисті.
Не учні у мене, а серце у сяйві тепла променистім.
Не учні у мене, а мудрість добута віками народом.
Ми йдем в 21 століття, немов у Карпати походом.
Я вчуся у них підніматись, наповнююсь їхнім багатством.
І зустріч із ними здається маленьким духовним царством.
Сьогоднішні мої учні - цвіт суверенної нації і незалежної соборної України, плекання і захист якої в 21 столітті здійсню-ватимуть саме вони. Моє завдання - допомогти їм підготуватись до цієї святої справи.
Тим часом занепокоєння викликає стан їхнього морального і фізичного здоров’я, їхні життєві цінності та інтереси, уподо-бання та орієнтири, спосіб життя, чистота помислів і вчинків, екологія інтелекту, душі, тіла, а також світогляду, моралі, культу-ри.
Не заперечуючи важливість знань, згоджуюся з педагогом – гуманістом Дж. Локком, який сказав: ”Мудра людина, людина добро-чесна безкінечно вище великого вченого. Без духовних задатків люди, не дивлячись на чини, ранги, звання, стають ще більш дур-ними”.
Дуже хочу, щоб мої вихованці були здоровими і життєрадіс-ними. Що можу для цього зробити? Пошуки привели до нетрадиційних в педагогіці джерел. Практичне випробування на собі методик пси-хотренінгу, інсайдів, медитацій дали результат. Вчу дітей бачити і відчувати зв'язок тонких матерій-енергій людського тіла, пла-нети і всесвіту. Показую, що мало турбуватись про здоров’я свого тіла, адже хвороби в ньому тільки закінчуються. Починаються вони значно глибше, в наших душах. Неминучість їх залежить від нашого духовного рівня. Отже, здоровою може бути тільки людина духов-на. Що ж таке духовне людство? Це наступний етап розвитку люд-ської цивілізації після “Людини розумної”. Духовна людина мати-ме чисту душу, сприйматиме тонше вібрації, житиме в тоншому плані. Тепер настав перехідний період і ми маємо можливість вибору. Звідси важливість ролі вчителя географії як особистості, як вихователя.
Основний принцип роботи - від педагогіки заходів - до особистісної спрямованості виховання. Це означає, по-перше, виховати особистість. А особистість визначається тим, що і як людина ці-нить, знає, творить, з ким і як спілкується, які її потреби і як вона їх задовольняє. По друге, - орієнтація на кожного учня.
Наголос на “я” на основі психологічних діагностик в 5 класі та психолого- педагогічних спостережень впродовж всього нав-чання. Проникнення в душевний світ дитини є тонкою і цікавою справою, яка при вдалому використанні дає неоціненний ефект. По третє, тільки особистість може виховати особистість.
Це вимагає постійного самовдосконалення, розширення інтересів. Мені допомагають захоплення шахами, туризмом, музикою, ма-люванням, віршуванням .
В складній і багатогранній роботі вчителя виділяються кі-лька основних видів діяльності, спрямованих на вдосконалення осо-бистості.
Вивчення учнів - необхідна умова індивідуалізації виховного процесу. В міру можливості визначаю рівень біологічної та гене-тичної програми дитини, але особливу увагу звертав на визначення індивідуальності, тобто реальності наслідків вибору та осо-бистої відповідальності за свою поведінку.
Організація класного колективу – обов’язковий елемент ство-рення оптимальних умов для успішного розв’язання навчально-виховних завдань .
Співпрацю з іншими вчителями - предметниками можна назва-ти успішною, якщо вдається завчасно розкрити психологічні перед-умови певних ситуацій. Скоординована діяльність усіх заінтересованих осіб значно покращує функціонування колективу.
Організація виховного процесу в позакласній роботі є частиною діяльності вчителя географії. Позакласні заняття проходять у формі тематичних годин, круглих столів, усних жур-налів, дискусійних клубів. Вважаю дуже ефективними зустрічі з ці-кавими людьми. Вони несуть пізнавальне навантаження, створюють емоційне піднесення, справляють позитивний моральний вплив.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Формування духовних цінностей у школярів в процесі навчання географії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок