Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання інноваційних методик навчання під час викладання інформаційних технологій

Використання інноваційних методик навчання під час викладання інформаційних технологій

Назва:
Використання інноваційних методик навчання під час викладання інформаційних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,02 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Використання інноваційних методик навчання під час викладання інформаційних технологій


У наш час бурхливого розвитку комп’ютерних технологій вже немає необхідності доводити переваги використання електронно-обчислювальних машин у різних галузях народного господарства. Це сьогодні зрозуміли всі: бухгалтери, керівники різних рівнів, банківські робітники, вчителі тощо. Питання лише за придбанням техніки та відповідного програмного забезпечення. Останнім часом поступово вирішується і воно. І ось тут гострою стає проблема підготовки кадрів, які володіють сучасними методами інформаційних технологій та автоматизованими системами обробки інформації.
Сьогодні в Україні приділяється значна увага впровадженню активних форм навчання в процес викладання різних дисциплін. Напрямки, на які орієнтовані інформаційні технології, зазначені у “Методичних рекомендаціях по впровадженню комп’ютерних технологій у навчально-виховний процес закладів освіти” (автор Гуревич Р.С., Вінниця, 1999р.):
вдосконалення механізмів управління системою професійно-технічної освіти;
вдосконалення методології та стратегії відбору змісту методів і організаційних форм навчання та виховання;
створення нових методичних систем навчання;
створення та використання тестуючих та діагностуючих методик контролю.
Мета статті: ознайомити з досвідом організації та проведення занять з використанням елементів модульної системи навчання під час викладання інформаційних технологій як одним із можливих шляхів розв’язання проблеми.
Система модульного навчання крім, у першу чергу, беззаперечних переваг, таких як можливість швидкого формування необхідних навичок при виконанні тієї чи іншої роботи, концентрованість і доступність саме тих знань, які необхідні для виконання роботи, має ще одну важливу перевагу - високий рівень мотивації необхідності одержання знань.
Саме це робить систему такою привабливою для використання її у практиці навчання молоді при одержанні першої професійної освіти; насамперед, формуванні умінь та навичок під час уроків виробничого навчання та лабораторно-практичних занять у теоретичному курсі предметів спеціальної технології.
Не є чимось новим той факт, що будь-який навчальний матеріал сприймається краще у системі мотивації:
ніж у системі:
Інша, приваблива для викладача, перевага – можливість навчити всіх у дружній атмосфері системи співробітництва учитель-учень. І саме таку систему роботи пропонує модульний підхід до навчання.
Звичайно, що робота за модульною системою потребує ретельної підготовки з боку викладача, високого рівня власної професійної підготовки та неабияких організаційних здібностей, оскільки під час уроку кожний учень працює не над стандартною, спільною для всіх задачею, а за власною програмою (на різних етапах виконання роботи) в залежності від рівня попередньої підготовки учня.
Учень знайомиться з навчальними елементами, виконуючи зазначені у ньому вправи. Після ознайомлення з матеріалом він виконує тести для самоконтролю. Вправи виконуються учнем доти, поки він не вирішить, що готовий скласти тест викладачу.
Після складання тесту викладачу учень отримує наступний елемент.
Після опанування всіма необхідними навичками у рамках модульного блоку (окремої роботи) учень складає тест по виконанню цієї роботи.
Важливим у такій системі навчання є її висока результативність. Саме доступність викладення матеріалу в навчальному елементі у поєднанні з високим рівнем мотивації одержання знань та дружньою атмосферою співробітництва і дають можливість всім учням групи набути необхідних навичок під час виконання тієї чи іншої роботи, а також опанувати потрібними для її виконання знаннями.
За своєю формою навчальні елементи можуть бути різноманітними, але всі повинні мати такі ознаки:
1. Назва навчального елемента, яка відображає саме ту частину загальної роботи, яку потрібно опанувати при вивченні цього елементу.
2. Цілі – чого має навчитися учень після вивчення цього елементу.
3. Обладнання і матеріали – що має бути підготовлено для виконання тієї частини роботи, що описана в елементі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Використання інноваційних методик навчання під час викладання інформаційних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок