Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання електронних ресурсів для проведення науково-дослідної та педагогічної діяльності у навчальних закладах

Використання електронних ресурсів для проведення науково-дослідної та педагогічної діяльності у навчальних закладах

Назва:
Використання електронних ресурсів для проведення науково-дослідної та педагогічної діяльності у навчальних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Використання електронних ресурсів для проведення науково-дослідної та педагогічної діяльності у навчальних закладах


Електронні ресурси є важливою складовою інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу. Вони дозволяють залучити до викладання ресурс Інтернету, що відповідає вимогам часу. Новітні комп’ютерні технології навчання дуже швидко з’являються і застарівають. Використання Інтернету сприяє оперативному впровадженню у практику викладання останніх наукових досягнень та методичних розробок.
Розробка електронних ресурсів є особливо актуальною у такій галузі, як основи педагогічного експерименту. Нові засоби та технології навчання поширюються так інтенсивно, що потреба в літературі, де висвітлені методичні та методологічні питання педагогічного дослідження у світлі останніх наукових досягнень, значно зростає.
В зв’язку з цим виникла необхідність висвітлити питання використання новітніх комп’ютерних технологій в організації та проведенні педагогічного дослідження. Це питання є недостатньо розробленим в науково-методичній літературі з основ організації і проведення педагогічного експерименту [1, 7].
Метою даної роботи є: виявити роль і місце новітніх комп’ютерних технологій (зокрема електронних ресурсів) у процесі організації та проведення науково-дослідного педагогічного експерименту.
Тому на основі роботи «Методичні рекомендації з організації та проведення науково-педагогічного експерименту» [3] було розроблено електронний ресурс. Зрозуміло, що він може охопити значно ширшу аудиторію, ніж лише працівників наукових інститутів та вищих навчальних закладів. Тому зростає практична цінність ресурсу.
Електронний ресурс «Експеримент у навчальному закладі» присвячено висвітленню методологічних аспектів організації науково-педагогічного експерименту [4]. Особлива увага приділяється застосуванню новітніх комп’ютерних технологій у дослідницькій діяльності, що є мало розробленим в методичному плані питанням [4]. Ресурс входить до складу порталу «Діти України» (www.children.edu-ua.net). Це дає можливість тематичного пошуку цього ресурсу в розділах порталу. Він міститься у розділі «Освітянам», підрозділі «Методичні рекомендації». Також можна звернутися до ресурсу безпосередньо за адресою (www.children.edu-ua.net/storage/1528.rar), або через сайт інституту (www.experiment.edu-ua.net). Крім того, завдяки тому, що ресурс міститься у порталі, з’являється можливість знайти його за допомогою пошукового серверу.
Розроблення електронних ресурсів є перспективним напрямком розвитку сучасних засобів та технологій навчання і викладання, тому поява електронного ресурсу «Експеримент у навчальному закладі» є, так би мовити, не випадковою, а узгоджується з актуальною світовою (загальною) тенденцією в освіті. Крім того, електронні ресурси є також важливою складовою комп’ютерної технології експерименту. Через це авторами надається значна увага можливості створення науковцями електронних ресурсів в ході власної експериментальної діяльності.
Розроблений ресурс містить також численні Інтернет-посилання на інші методичні рекомендації, програмне забезпечення або навчальні матеріали із застосування сучасних інформаційних технологій різноманітних типів. Тобто, окрім надання корисної і актуальної нової науково-методичної інформації для науковців і дослідників, мається на меті також опис і систематизація інших найбільш цікавих і значимих, на думку авторів, ресурсів, що розроблені на наш час. Підсумком є узагальнення інформації щодо застосування комп’ютерних технологій експерименту, що дає можливість виявити місце розробки власних електронних ресурсів в експериментальній діяльності.
Електронні ресурси можуть бути використані як супроводжуючий засіб в опануванні студентами вищих педагогічних закладів основ експерименту, а також для здійснення самостійної дослідницької діяльності. Крім того, ресурси містять ґрунтовні Інтернет-посилання на новітні розробки у даній галузі і це також робить їх сучасним актуальним засобом проведення наукових досліджень та впровадження їх результатів у педагогічну практику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Використання електронних ресурсів для проведення науково-дослідної та педагогічної діяльності у навчальних закладах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок