Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Реалізація ідей болонської декларації у вищій школі: здобутки та проблеми

Реалізація ідей болонської декларації у вищій школі: здобутки та проблеми

Назва:
Реалізація ідей болонської декларації у вищій школі: здобутки та проблеми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,90 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Реалізація ідей болонської декларації у вищій школі: здобутки та проблеми


Модернізація системи вітчизняної освіти є складовою загального процесу соціально-економічного реформування країни. Процес переходу вищої освіти  до нових світових стандартів існування має бути здійснений за основними принципами та напрямками розвитку Болонського процесу.
Протягом останніх 10 років МОН України здійснило ряд заходів по створенню нової національно-правової нормативної бази вищої освіти. Державною національною програмою „Освіта. Україна ХХІ століття" передбачалося удосконалення системи вищої освіти, підвищення якості професійної підготовки фахівців. ХХІ ст. висунуло завдання системного оновлення освіти, реалізації комплексних змін не тільки в змісті, а й у формах та методах навчання.
Принципи реалізації ідей Болонського процесу - це багатоукладність та варіативність освіти, що передбачає створення можливості широкого вибору форми освіти, засобів навчання. Виникає та об'єктивно зростає потреба у дедалі більшій індивідуалізації навчального процесу.
Важливим засобом, який формує ці нові риси вищої освіти, є самостійна робота студентів. Привабливість навчальної дисципліни в значній мірі залежить саме від інтересу до самостійної роботи. Можливості різних форм самостійної роботи, їх комплексне застосування дозволяє разом з інтересом до дисципліни підвищити ефективність навчального процесу в цілому. Успішна організація самостійної роботи вимагає ресурсного забезпечення.
В першу чергу - це нові вимоги до викладацьких кадрів. Знання предмета тепер повинно доповнюватись необхідністю отримувати інформацію з бібліотек (звичайних та електронних), наукових сайтів в Інтернеті, вмінням створювати методичне забезпечення дисципліни в електронному варіанті. Студент при виконанні самостійної роботи потребує постійних консультацій викладача, отже, інтелектуальне навантаження на викладача зростає, затрати його часу збільшуються.
Викладач повинен зрозуміти образ мислення своїх студентів, їх інтереси, ставлення до життя і навчання з тим, щоб допомагати і спрямовувати їх самостійну роботу, залучати до активної навчальної діяльності.
Основними формами особистісного навчання з математики в нашому університеті є практичні, індивідуальні заняття, консультації, написання творчих робіт студентами, домашні контрольні роботи, конкурс рефератів, гурткова робота. Практичні заняття за своєю структурою є різноманітними і включають різні прийоми реалізації особистісного навчання: усні опитування, короткі самостійні роботи по перевірці знань теоретичного матеріалу, математичні диктанти, розв'язування задач на дошці і самостійне розв'язання індивідуальних завдань, виданих кожному студенту, робота в малих групах, індивідуальні домашні завдання. Головне завдання практичного заняття - навчити студентів застосовувати теоретичний матеріал до конкретних задач.
В ході впровадження ідей Болонської декларації, зокрема кредитно-модульної системи організації навчального процесу, стало ясно, що введені зміни не просто формальні, але і торкаються багатьох базових принципів системи вищої освіти в Україні.
Здійснено перехід на два рівні вищої освіти: бакалавр (4роки), магістр (1 рік), а також вводиться зовнішня атрибутика: інформаційні пакети спеціальностей, розрахунок навчального навантаження в кредитах, перехід від оцінок за національною шкалою до шкали ЕСТS.
Однією з основних ідей Болонського процесу є ідея демократизації навчального процесу для забезпечення його відкритості для студента. Кафедри зобов'язані забезпечити інформованість студента на початку кожного модуля про те, які види самостійної роботи йому доведеться виконувати в рамках цього модуля, як ця робота буде оцінюватися в балах, якими методичними рекомендаціями або літературою вона забезпечена.
Без сумніву, в Болонській системі багато позитивних перспектив.
Проте практичне впровадження Болонського процесу виявило ряд проблем і негативних наслідків.
1) Недостатність нормативної бази, чітких і конкретних вказівок МОН приводить до того, що в кожному вузі Болонський процес впроваджується з суттєвими відмінностями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Реалізація ідей болонської декларації у вищій школі: здобутки та проблеми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок