Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Оновлення змісту виховного процесу в умовах розбудови національної школи

Оновлення змісту виховного процесу в умовах розбудови національної школи

Назва:
Оновлення змісту виховного процесу в умовах розбудови національної школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,40 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ДОПОВІДЬ
на тему:
“Оновлення змісту виховного процесу
в умовах розбудови національної школи”


«Педагогічна система кожної історичної епохи, — пи-ше академік М. Стельмахович, — висуває свій оригінальний чи актуальний уже знаний образ людини. Кардиналь-ні зміни в житті суспільства вносять відповідні коректи-ви у виховний ідеал. То ж цілком закономірно виникає питання про сучасний педагогічний ідеал національного родинно-громадсько-шкільного виховання в Українській державі».
В Україні, як і в інших країнах світу, історично скла-лася система виховання, що ґрунтувалася на національних рисах і самобутності українського народу, але тривалий час вона нехтувалась і заборонялася. Нині, спираючись на глибинні національно-виховні традиції народу, поступово відроджується національна система виховання, яка врахо-вує такі особливості сьогодення, як перехід України до ринкових відносин, відродження всіх сфер життя укра-їнського суспільства і процес розбудови незалежної держа-ви. В її основі — український виховний ідеал.
Мета виховання має об'єктивний характер і виражає ідеал людини в узагальненій формі. Вона об'єктивно відо-бражає вимоги конкретного суспільства, що визначають-ся рівнем розвитку продуктивних сил і виробничих відно-син. Зі зміною продуктивних сил і виробничих відносин змінюється і мета виховання. Наголошуючи на важливо-сті визначення мети і завдань виховання, К. Ушинський писав: «Що сказали б ви про архітектора, який, закладаю-чи нову будівлю, не зумів би відповісти вам на запитання, що він хоче будувати? Те саме повинні ви сказати й про вихователя, який не зуміє чітко й точно визначити вам мету своєї виховної діяльності... Ось чому, ввіряючи ви-хованню чисті й вразливі душі дітей, ввіряючи для того, щоб воно провело в них перші, а тому й найглибші риси, ми маємо цілковите право спитати вихователя, якої мети він добиватиметься в своїй діяльності, і вимагати на це пи-тання ясної й категоричної відповіді».
«Я під цілями виховання, — зазначав А. Макаренко, — розумію програму людської особи, проблему людського характеру, причому в поняття характеру я вкладаю весь зміст особистості, тобто і характер зовнішніх проявів, і внутрішньої переконаності, і політичне виховання, і знання, і геть усю картину людської особи; я вважаю, що ми, педагоги, повинні мати таку програму людської осо-би, до якої ми повинні прагнути».
Загальною метою виховання є всебічний і гармонійний розвиток дитини. Такий Ідеал цивілізованого суспільства діє впродовж століть, починаючи з афінської системи ви-ховання, де й народилося розуміння гармонійності людини (калокагатія — ідеал фізичної та моральної досконалості).
Поняття «національне виховання» охоплює всі зазна-чені особливості. По-перше, воно рівнозначне державному, хоча останнє є вужчим, одиничним щодо виховання як за-гального поняття. По-друге, в жодній країні світу не існує виховання «взагалі». Воно завжди має конкретно-історич-ну національно-державну форму і спрямоване на форму-вання громадянина конкретної держави, яка не може бу-ти безнаціональною. І нарешті, національне виховання найбільше відповідає потребам відродження України. Воно однаково стосується як українців, так і інших народів, що проживають в Україні. Саме принцип етнізації виховно-го процесу і передбачає надання широких можливостей представникам усіх етносів для пізнання своєї історії, тра-дицій, звичаїв, мови, культури, формування власної гід-ності й" через пізнання власної історико-культурної спад-щини допомагає пізнати глибинність взаємозв'язків кож-ного з них з українською нацією, її державою, перекона-тися, що саме українська суверенна держава охороняє національні права всіх громадян України.
Головна мета національного виховання на сучасному етапі — передання молодому поколінню соціального дос-віду, багатства духовної культури народу, його націо-нальної ментальності, своєрідності світогляду й на основі цього формування особистісних рис громадянина України (національної самосвідомості, розвиненої духовності, мо-ральної, художньо-естетичної, правової, трудової, фі-зичної, екологічної культури), розвиток індивідуальних здібностей і талантів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Оновлення змісту виховного процесу в умовах розбудови національної школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок