Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Виховний потенціал інтерактивних методів навчання іноземної мови в початковій школі

Виховний потенціал інтерактивних методів навчання іноземної мови в початковій школі

Назва:
Виховний потенціал інтерактивних методів навчання іноземної мови в початковій школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,61 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Виховний потенціал інтерактивних методів навчання іноземної мови в початковій школі


Визнання на державному рівні доцільності запровадження іноземної мови у початковій школі змушує замислитись над виховним впливом вивчення цього предмета. Адже відповідно до сучасних тенденцій педагогічних досліджень початкова школа покликана зберігати атмосферу дитинства і цілеспрямовано створювати необхідні умови для формування фізично здорової, освіченої та вихованої дитини [8, с.52]. Проте старі методи навчання не можуть забезпечити виконання цих завдань, адже оновлене суспільство потребує нових методів навчання, які би враховували особливості сучасного покоління молодших школярів.
Згідно навчальної програми для загальноосвітніх навчальних закладів ( 12-річна школа ) у початковій школі важливо зацікавити учнів у вивченні іноземної мови, викликати в них позитивне ставлення до предмета, вмотивувати необхідність і значущість володіння іноземною мовою як засобом міжкультурного спілкування. Іноземна мова має виховувати комунікативні потреби у пізнанні інших країн і народів, у пошуку друзів не тільки для спілкування, але й для розв’язання певних проблем власної життєдіяльності. Учні вчаться виконувати нескладні творчі вправи і завдання, спрямовані на розвиток креативного мислення, у них формуються вміння переносити засвоєний матеріал в інші ситуації спілкування, давати оцінку певним явищам і діям [4, c.3]. Тож вивчення іноземної мови виступає вагомим виховним фактором у системі початкової освіти, оскільки вирішує завдання морального, культурно-естетичного, полікультурного та розумового виховання.
Вивчення та аналіз психолого-педагогічної, теоретико-методичної літератури, досвіду вітчизняних науковців свідчить про посилення інтересу до вивчення іноземної мови у початковій школі. Зокрема проведено дослідження за такими напрямами: педагогічні умови ефективного навчання іноземної мови на початковому етапі (Гергель А.Ф.); дидактичні умови формування загальнопізнавальних умінь і навичок у молодших школярів ( на матеріалі вивчення англійської мови)- Арделян О.В., та ін.
Серед публікацій з досліджуваної нами проблеми частина праць присвячена психологічним основам навчання іноземної мови у початковій школі, інша – змісту соціокультурного аспекту, деякі науковці розглядають загальноосвітню функцію іноземної мови в початковій школі, проте особливу увагу потрібно звернути на виховний потенціал цього навчального предмета, адже виховання є чи не найважливішим чинником розвитку особистості. Тому метою нашого дослідження є характеристика виховного впливу вивчення іноземної мови у початковій школі. Завданням наукового пошуку є здійснення аналізу впливу інтерактивних методів навчання іноземної мови в початковій школі на моральне, культурно-естетичне, полікультурне та розумове виховання учнів.
Перш за все у публікаціях іноземних авторів часто зустрічається слово “позитивний”- позитивна атмосфера, позитивна реакція вчителя, позитивне ставлення учня до навчання. Стає зрозумілим, що те , що нав’язується, ніколи не буде вивчено. Важливо зробити так, щоб учень з раннього віку виявляв бажання дізнатись щось нове [3, c.1]. Саме тут у пригоді можуть стати інтерактивні засоби навчання, які передбачають дещо іншу роль вчителя в навчальному процесі. Учитель виступає співбесідником, радником, співучасником навчальної діяльності. Крім цього, заучування правил, виконання вправ не дають бажаного результату.
Учень набагато більше дізнається і навчиться приймати свої знання, якщо урок пройде у формі гри, подорожі або бесіди. Це пояснюється тим, що перевагою молодших школярів є великі можливості довготривалої пам’яті. Так, спостереження показують: за умови стимулювання властивої для цього віку ігрової або пізнавальної мотивації діти досить легко й міцно запам’ятовують не тільки окремі слова або словосполучення, але й кліше, фрази, віршики, римівки [5, c.35].
Таким чином інтерактивні методи сприяють процесу розумового виховання, оскільки вивчаючи іноземну мову учні не просто отримують інформацію, а вчаться її аналізувати, порівнювати та робити власні висновки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Виховний потенціал інтерактивних методів навчання іноземної мови в початковій школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок