Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інтерактивне навчання: організація навчальних діалогів

Інтерактивне навчання: організація навчальних діалогів

Назва:
Інтерактивне навчання: організація навчальних діалогів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,66 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інтерактивне навчання: організація навчальних діалогів


Найбільший успіх мають ті методи, які в центр уваги ставлять учня.
Динаміка розвитку системи освіти диктує перегляд звичних форм і змісту навчання. Практика показує, що корекція змісту освітніх програм відбувається швидше, ніж змінюються форми організації навчальної діяльності.
Новий зміст, за законами гармонії, веде за собою зміни і у формах навчання. Напевно, цим і пояснюється той факт, що останнім часом педагоги- практики починають опановувати інтерактивне навчання, яке базується на діалогових формах процесу пізнання.
Слід зазначити, що дуже часто нове - це добре забуте старе. Ще в афінський і римській школах підлітків вчили переконувати, вести полеміку, вступати в діалог. Під діалогом розуміли переговори, вільний обмін думками. Вступаючи в полеміку із дорослими, підліток повинен був не тільки володіти правилами риторики, але і навиками спілкування, поєднуючи почуття самоповаги і самоконтролю з вмінням слухати інших, швидко реагувати на оточуючі обставини, знаходити в будь - який ситуації потрібне рішення і т. д. Не кожному вдавалось оволодіти цим мистецтвом на належному рівні. Але таких було б іще менше, якби процес навчання будувався на диктаторстві з боку вчителя [1, с. 160].
Інтерактивність ( або відкритість до спілкування) набирає в наші дні особливого значення. Інтерактивними  сьогодні називають спеціальні засоби, що забезпечують безперервну діалогову взаємодію комп'ютера з користувачем. Існують інтерактивні опитування, програми на радіо і телебаченні, що базуються на „живих" бесідах з глядачами та слухачами. До речі, подібні бесіди - діалоги часто демонструють далеко не кращі зразки діалога: ведучі намагаються у розмові більше показати себе, ніж настроїтись на співбесідника, а співбесідник, часто заклопотаний своїм питанням, виявляється не готовим до вільного обміну думками. Отже, вмінню будувати цікавий, конструктивний діалог потрібно вчити. Це входить в коло професійних обов'язків вчителя початкових класів, вчителя - словесника, які в першу чергу мають найкраще підґрунтя для ефективного засвоєння культури діалогу.
При збереженні кінцевої мети і основного змісту навчальної діяльності інтерактивне навчанні міняє звичні форми на діалогові, що базуються на взаєморозумінні та взаємодії. Деякі вчителі задовольняються зовнішнім проявом інтерактивного навчання (вільне спілкування, завищені оцінки...), що спотворює суть інтерактивного навчання. Практика показує, що інтерактивний підхід до навчання не використовується в навчальному процесі ще і тому, що вчителі не знайомі з технологією організації подібних занять.
Спробуємо уточнити деякі питання організації навчального процесу в інтерактивному режимі. В першу чергу звернемо увагу на навчальний простір кабінету. Діалогові форми взаємодій орієнтовані на спілкування обличчям до обличчя, тому традиційну розстановку парт треба порушити! (буквою „О", „С", „К","Т". Це дасть можливість підготувати учнів до нетрадиційних форм навчання. Інший важливий аспект інтерактивного навчання - зміст діалогу. Благодатною нивою для цього є сам зміст навчальних предметів (укр.. мова, читання), де легко можна реалізувати навчально - пізнавальні, комунікативно - розвиваючі функції навчання [5, с. 30].
На інтерактивних уроках розвиток комунікативних умінь і навичок учнів здійснюється як в спілкуванні мікрогрупи, так і в діалозі між групами. Ефективність роботи кожної групи залежить від того, наскільки вдасться реалізувати дві основні функції навчання в діалоговому режимі: вирішення навчальних завдань і вияв підтримки членів групи в ході спільної роботи [4, с. 21]. На традиційному уроці вчитель спрямовує свою роботу, в першу чергу, на вирішення навчальної мети. А при організації інтерактивного навчання вже на етапі формування груп вчитель повинен потурбуватися про емоційний клімат мікрогрунт, бажання і можливість членів групи підтримати один одного. Отож, є велика проблема у створенні груп. Іноді пропонується учням об'єднатись „за бажанням".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інтерактивне навчання: організація навчальних діалогів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок