Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Галицькі педагоги про драматизацію в школі

Галицькі педагоги про драматизацію в школі

Назва:
Галицькі педагоги про драматизацію в школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,16 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Галицькі педагоги про драматизацію в школі


Драматизація в школі
...драматична творчість дитини повинна зайняти дуже поважне місце в життю дітей, але тільки з тим змістом і з тими формами, котрі близькі душі ди-тини і стоять у взаїмному відношенню з усею складною й многосторонною працею школи. Це положення зв'язане з тим значінням, котре має в життю ди-тини забава, і з тими особливостями дитячої психіки, котрі найбільше проявляються в забавах дитини.
Згідно з новішими дослідами дитячі забави вважаються природною шко-лою фізичного, інтелектуального й морального розвитку, правдивою школою життя.
Трохи парадоксально, але глибоко правдиво висловив ту думку знаний до-слідник забав звірів і людей К.Ґросс: "Смисл існування в молодих літах заключається в забаві"... А дальше: "Звірятка бавляться не через те, що вони молоді, але й молодість дана на те, щоби вони бавилися". В забавах проявляється й од-на з центральних особливостей дитини: її стремління до наджиття, її пристрасть до перевтілення. "Забави маленьких дітей, — говорить Вундт, — в більшості — перевтілення дитини в старших: хлопці представляють козака, візника, ріль-ника, моряка; дівчата — маму, кухарку, сидуху і т. д."... її притягає не тільки переживання радості наджиття, але й зворушення своїм перевтіленням глядача, приневолення його сміятися або плакати, радіти або негодувати.
Самостійні драматичні забави дітей є найпростішою формою їх драматичної творчості. Вже в забавах маленьких дітей дошкільного віку ми зустрічає-мо окремо або разом ті або інші елементи драми: монолог і діалог, міміку й жести, грім у широкому значінню цього слова (переодягання, бутафорії в ви-гляді шабель, луків, мішка жебрака, кошика кухарки; приправу вусів і фарбу-вання лиця на подобу індійців і т. д.) і сцену хоть би в вигляді поперевертаних крісел, їло мають представляти валку. З літами драматичні забави ускладню-ються, збагачується гра і діалог, обстановка забави стає також складніша. До забав, що діти знають їх із спадку й наслідування (ловецькі, воєнні й промисло-ві забави), прибуває втілення розказаних їм байок або вичитаних ними пригод (сценки з Робінзона) або пригоди серед дикунів. Значно пізніше переходять ді-ти до гри готових п'єс або до своєрідних інсценізацій вичитаних уривків. Од-ним словом, дитяча драматична творчість, оскільки її старші не заколочують своїм вмішуванням, переходить знаний шлях розвитку, при чому вихідна точка цього шляху — драматичні забави — більше або менше покривається з історичними коріннями драматичного мистецтва різних народів. Найпростіші й найдавніші форми драматичної творчості дитини находять собі незвичайно близьку аналогію в народних драматичних забавах, обрядах і піснях, таких як, наприклад, хороводи, весільні й похоронні пісні, веснянки, купальні пісні й об-жинкові або народні побутові пісні.
Про це все належало б тямити всім тим запальним театралам, що спокушуються починати драматичну працю з вистави складних п'єс навіть уже в дитячих садках із дітьми дошкільного віку, при чому їх вистави виблискують усім антуражем сучасної театральної техніки, — сценою з рампою і старанно вималюваними кулісами, прекрасно виконаними костюмами, різного роду сценічними ефектами і такий вираз лиця, якому міг би позавидувати правдивий театр. Найелементарніше знання психології дитини скаже нам певно, що все це — "от лукавого".
Кожний дитячий вік має свої права й свої особливості, і коли говорити про вік 8-11 літ, то необхідно рахуватися з його нескладною психологією, кот-ра вимагає простого, навіть примітивного представлення і примітивного пере-живання, котра ставить вище звичайних маріонеток і "Діда Панаса" понад усі красоти "дитячих" спектаклів офіціальних театрів, спектаклів надмірно склад-них, що незвичайно томлять більшість дітей того віку.
Треба рахуватися також і з тим явищем, що в своїх свободних драматич-них забавах дитина цього віку з її живою уявою по більшій части не шукає де-корацій і реальної обстановки і волить задоволення натяками й символами за-мість натуральної сцени: ліжко легко переміняється в неї на корабель, попере-вертані крісла в стадо або в валку; вона п'є неіснуючий чай або горілку і кри-виться від гіркоти уявленого ліку; і тільки 12-14 літні підлітки виходять із під чаруючої власти дитячої фантазії і вимагають осторожного й постепенного переходу від символів до простого здорового реалізму — в декораціях, ко-стюмах, обстановці й бутафорії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Галицькі педагоги про драматизацію в школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок