Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Малювання з натури натюрморту із предметів побуту

Малювання з натури натюрморту із предметів побуту

Назва:
Малювання з натури натюрморту із предметів побуту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,77 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Тема:
План уроку
«Малювання з натури натюрморту із предметів побуту.»


Тема: Малювання з натури натюрморту із предметів побуту. Гризайль.
Мета: навчити «ліпити» тоном форму; розширити поняття про гризайль; продовжувати формувати в учнів вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки і розвивати навички роботи пензлем; пробуджувати інтерес до творчої діяльності в умовах практичної роботи; виховувати терпіння при роботі в техніці лесування.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: для вчителя — постановка натюрморту з предметів побуту(глечикта яблуко); плакатіз зображенням умовної шкали змінювання кольору і світлотіні, що обумовлене явищами повітряної перспективи; для учнів — альбом, лінійно-конструктивний малюнок натюрморту, виконаний на попередньому уроці, акварельні фарби, пензлі, палітра, склянка з водою, серветка.
Вузлики на пам'ять
Гризайль (франц., — сірий) — декоративне малярство, виконане відтінками одного кольору, зазвичай чорного або брунатного; іноді імітує скульптурний рельєф.
Тон, насиченість —
1) Колір, забарвлення, а також відтінок, нюанс якого-небудь кольору, що характеризується певним ступенем яскравості, насиченості.
2) У малярстві — основний, переважний колір у вибраному діапазоні кольорів, що узагальнює й підпорядковує собі всі інші кольори картини (теплий, холодний, золотистий).
3) У роботах, виконаних олівцем, вуглем, сангвіном, пастеллю,— посвітлішання, а також потемніння штриха чи плями, взятих у порівнянні з іншими.
Тонувати— покривати фарбою, надаючи потрібного тону; робити декоративне забарвлення для імітації.
Нюанс (франц. — відтінок) — відтінок, ледве помітна різниця; тонкий або ніжний відтінок чи різновид кольору.
Локальний (латин.,—місце)—у малярстві такий, що незмінно, постійно властивий певному предмету (про колір, тон).
Локальний колір — колір, властивий забарвленню самого предмета. Видиме забарвлення кожного предмета змінюється від сусідства з іншими зафарбованими предметами, але в суворій відповідності до кольору предмета.
Лесування — технічний прийом акварелі «по сухому»; отримання кольорів шляхом їх змішування: на готову просушену фарбу накладають інший шар фарби; крізь прозорий верхній шар фарби просвічуватиме нижній.
План:
Організаційна частина – 6 хв.
Пояснення вчителя – 10 хв.
Практична робота – 25 хв.
Підсумок – 4 хв.
Хід уроку
Розділ 1.
I. Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку
На дошці записаний епіграф до уроку: «Живопис — це не гра пензлем, а правильні відношення і гармонія тонів». (І. Левітан.)
II. Актуалізація опорних знань і вмінь
Запитання до учнів.
Що таке образотворче мистецтво? - Образотвомрче мистемцтво — мистецтво, що втілює художні образи на площині (графіка, малярство тощо) та в просторі (скульптура).
Які види образотворчого мистецтва ви знаєте? - Види образотворчого мистецтва: графіка, живопис, скульптура, медальєрне мистецтво, вітраж, ювелірна справа, дизайн, прінт-дизайн, фотографія, театрально-декораційне мистецтво, декоративно-ужиткове мистецтво.
Що таке малюнок? - Малюнок — зображення якогось предмета, візерунка, портрета ябо явища на якійсь площині художніми техніками (олівець, перо, різні фарби тощо). Малюнки створюють як на нетривких повехнях (палицею на піску), так і на довготривалих (мідяні, цинкові дошки-матриці для друкування гравюр тощо).
Які матеріали ви знаєте? - Папір, олівці, вугіль, туш, сангіна, пастель…
Пригадайте, будь ласка, з п'ятого класу, що означає поняття «гризайль». - ГРІЗАЛЬ - техніка живопису або графіки в якій робота (натюрморт, малюнок, пейзаж і ін) виконується одним кольором (звичайно якщо масло, то чорна сажа, або Сієна натуральна + білила цинкові) ведеться ретельна робота з світло-тінню.
Розділ 2.
III. Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя.
Живописець, змішуючи на палітрі кольори, не тільки отримує нові, але й здобуває різноманітні тони кожного окремого кольору.
Наприклад, від густо-синього через поступове його посвітлення до світло-блакитного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Малювання з натури натюрморту із предметів побуту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок