Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інформація та інформаційна культура на межі тисячоліть 

Інформація та інформаційна культура на межі тисячоліть 

Назва:
Інформація та інформаційна культура на межі тисячоліть 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,78 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Інформація та інформаційна культура на межі тисячоліть 


Завданням нашого наукового дослідження є – формування у студентів інформаційної культури засобами сучасних інформаційних технологій, зокрема, шляхом використання обчислювальної техніки (комп'ютерів).
Інформація – відомості про світ що нас оточує, про процеси що протікають у ньому, які сприймаються живими організмами, управляючими машинами та іншими інформаційними системами. Інформація в перекладі з латинської мови означає: роз'яснення, виклад чого-небудь або відомості про щось. Таке поняття, як опрацювання інформації, з'явилося нещодавно, але опрацьовувати інформацію люди почали ще у давні часи (1, 32).
Останнім часом набула розповсюдження думка про те, що звичайне (всіма прийняте) значення слова «інформація» є занадто еластичним, широким. Тому було запропоноване таке значення: «міра певності в повідомленні».
Спочатку з покоління в покоління інформація передавалася усно. Це були відомості про фахові навички, наприклад про прийоми полювання, опрацювання полювальних трофеїв, засоби землеробства та ін. Але потім інформацію стали фіксувати у вигляді графічних образів навколишнього світу. Так, перші наскальні малюнки тварин, рослини, людей з'явилися приблизно 20-30 тис. років тому.
Розпочатий пошук більш сучасних засобів фіксування інформації призвів до появи писемності. Спочатку люди записували розрахунки з покупцями, а потім написали і перше слово. Як носій інформації використовували різні матеріали. У Індії - пальмові листи, у Вавилоні - глиняні плитки, на Русі користувалися берестом. Писемність – це був новий крок людства в сфері збереження і передачі інформації. Першим революційним явищем тут став винахід друкарського верстата, завдяки якому з'явилася книга і, у такий спосіб, стало можливе масове тиражування фахових знань, зафіксованих на матеріальному носії.
Сьогодні потоки книг, зливаючись із потоками технічної документації і багатотомної довідкової літератури, утворюють океани інформації. Цю інформацію необхідно зберігати і передавати споживачу, для чого потрібний мобільний і ємнісний носій.
Але книга є незручним, складним, дорогим, а головне "повільним" носієм інформації. Вона не може безпосередньо впливати на виробничий процес. Спочатку людині необхідно знайти потрібну йому книгу, засвоїти накопичені в ній знання, що пізніше зможуть дати поштовх подальшому розвитку виробництва. Збереження книг потребує величезних знань і спеціальних кліматичних умов, а їхня доставка споживачу пов'язана з дорогим розмноженням багатьох примірників і великими транспортними перевезеннями. Книга як носій інформації сьогодні вже відстає від навального просування людства по шляху освоєння природи. Прогрес у цій діяльності, обумовлений у першу чергу розвитком комунікацій, тобто зв'язком між людьми, потребує розширення впливу інфосфери на техносферу (2, 72).
Був і інший вид інформаційної діяльності. Окремі держави, прагнучи до розширення своїх територій, проводили агресивну політику стосовно своїх сусідів. Підготовка і ведення бойових дій потребували інформації про військовий потенціал супротивника. Їх добували, наприклад, через розвідників. Тоді гостро постало питання про захист інформації від сторонніх очей. Стали розвиватися методи кодування, розроблятися засоби швидкого і безпечного пересилання інформації. З часом зростав обсяг інформації, що циркулювало в суспільстві. Для збору, переробки і поширення інформації створювалися видавництва, друкарні - народилася інформаційна промисловість. Газети, часописи й інші видання, що випускаються великими накладами, крім корисної інформації обвалювали на людину величезну кількість найчастіше і непотрібних, зайвих відомостей. Для позначення таких зайвих відомостей придумали спеціальний термін "інформаційний шум".
Крім преси з'явилися й інші засоби масової інформації - радіо і телебачення. І суспільство звикло до того, що коли йдеться про інформацію, то мова йде про відомості, отримані через радіо, газети та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Інформація та інформаційна культура на межі тисячоліть 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок