Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблема професійного самовизначення особистості: теоретичний аспект

Проблема професійного самовизначення особистості: теоретичний аспект

Назва:
Проблема професійного самовизначення особистості: теоретичний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,67 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 378:37.032 + 35.08.007.2
Ігнатюк О.А., Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"
Проблема професійного самовизначення особистості: теоретичний аспект
Статтю присвячено проблемам формування сучасних інженерних кадрів. У центрі уваги перебувають питання розвитку й реалізації особистісного потенціалу майбутнього інженера, у тому числі професійного. Автор у статті зупиняється на аналізі проблеми професійного самовизначення особистості. Обговорюються внутрішні й зовнішні мотиваційні фактори, що лежать в основі професійного самовизначення. Відзначено, що відсутність досить глибокої професійної спрямованості в студентів не виключає можливості її формування в період навчання в університеті.
The article is devoted to problems of formation of the modern engineering staff. In the center of attention there are questions of development and realization ofpersonal potential of the future engineer, including professional. The author in article stops on the analysis of a problem ofprofessional self-determination of the person. The internal and external motivators underlying professional self-determination are discussed. Absence enough a deep professional orientation at students is marked, that, does not exclude an opportunity of its formation during training at university. Постановка проблеми. Вибір професії, або професійне самовизначення, - основа самоствердження людини в суспільстві, одне із головних і найважливіших рішень у житті. На важливість вивчення професій з метою профорієнтації вказується у дослідженнях багатьох психологів, педагогів: Н.Д. Левітова, І.К. Шпільрейна, С.Г. Геллєрштейна, К.М. Гуревича, Є.О. Климова, К.К. Платонова,Є.О. Мільєряна, Б.О. Федоришина, С.Я. Карпіловської, В.В. Синявського, О.М. Ткаченка, О.О. Ящишин та багатьох інших.
Як свідчить аналіз літератури з даної проблеми, професіографічні матеріали, які не задовольняють зростаючі запити практиків, мають ряд недоліків. Основним з них є те, що розробка професіограм ґрунтується не на експериментальному дослідженні, а на емпирічному вивченні професійної діяльності.
Актуальною стає і проблема професійного самовизначення у напрямку визначення його ролі в розвитку і реалізації особистісного потенціалу. Однак такі роботи не набули потрібних масштабів, їм бракує системності.
Автор статті ставить за мету розкрити основні теоретичні засади проблеми професійного самовизначення особистості, дослідити та проаналізувати внутрішні і зовнішні мотиваційні фактори, що лежать в основі професійного самовизначення майбутнього фахівця, а отже, впливають на реалізацію особистісного потенціалу майбутнього професіонала.
Існують різні варіанти визначення поняття "вибір професії". Однак всі вони стверджують, що професійне самовизначення являє собою вибір, який здійснюється у результаті аналізу внутрішніх ресурсів суб'єкта й співвіднесення їх з вимогами професії.
Зміст визначення "відбиває" двобічність явищ вибору професії: з одного боку, той, хто вибирає (суб'єкт вибору), з іншого боку, те, що вибирає (об'єкт вибору). І суб'єкт, і об'єкт мають величезний вибір характеристик, чим пояснюється неоднозначність явища вибору професії.
Вибір професії - це не одномірний факт, а процес, що складається з ряду етапів, тривалість яких залежить від зовнішніх умов та індивідуальних особливостей суб'єкта вибору професії.
Аналіз спеціальної літератури дозволяє зробити припущення, що немає єдиного погляду на те, як формується вибір професії і які фактори впливають на цей процес. По цьому питанню існує ряд точок зору, у захист кожної з яких приводяться переконливі аргументи. Безсумнівно, це пояснюється складністю процесу професійного самовизначення й двобічністю самої ситуації вибору професії.
Ряд дослідників [14; 18] дотримуються розповсюдженої точки зору на вибір професії як на вибір діяльності. У цьому випадку предметами дослідження виступають, з одного боку, характеристики людини як суб'єкта діяльності, а з іншого боку, характер, зміст, види діяльності і її об' єкт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Проблема професійного самовизначення особистості: теоретичний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок