Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особистісний підхід до формування іншомовної культури фахівця в умовах інформатизації соціуму

Особистісний підхід до формування іншомовної культури фахівця в умовах інформатизації соціуму

Назва:
Особистісний підхід до формування іншомовної культури фахівця в умовах інформатизації соціуму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,57 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особистісний підхід до формування іншомовної культури фахівця в умовах інформатизації соціуму


Система освіти стрімко розвивається завдяки тому, що адаптація людини в сучасному інформаційному суспільстві вимагає зміни її мети, завдань і змісту. В останні роки помітно зросла кількість праць, які переймаються дослідженням проблеми підвищення ефективності навчально-виховного процесу на засадах використання інформаційно-комунікаційних технологій у вищому навчальному закладі.
Дидактичний процес складають спеціальні мультимедійні комп’ютерні навчальні програми, довідково-інформаційні посібники, тренажери, комп’ютерні підручники, Інтернет, електронна пошта. Як наслідок цього, інтенсивний обмін науково-технічною інформацією із зарубіжними країнами, міжнародна співпраця в різних галузях науки, освіти, культури, соціально-політичний та економічний розвиток нашого суспільства на сучасному етапі, з одного боку, й інтенсивна комп’ютеризація та інформатизація багатьох сфер діяльності людини, з іншого, вимагають від вищої школи підготовки фахівців практично всіх галузей знань, які б володіли іноземними мовами та інформаційними технологіями.
Необхідність вирішення завдань оптимізації та інтенсифікації процесу підготовки фахівців іноземних мов стимулює науковий пошук шляхів розв’язання цієї проблеми. Проведені наукові дослідження розкривають різні аспекти, пов’язані із впливом інформаційних технологій на процес формування іншомовної культури. Цій проблемі присвячені праці О.Крюкової, Е.Носенко, І.Сердюкова, О.Татрова, О.Полат та багатьох інших науковців.
Аналіз науково-педагогічної літератури, діяльності навчальних закладів щодо формування іншомовної культури свідчить про те, що можливості засобів інформаційно-комунікаційних технологій (ЗІКТ) використовуються недостатньо й безсистемно. Це пояснюється низьким рівнем інформаційної культури викладача, нерозумінням можливостей ЗІКТ у формуванні іншомовної культури фахівця. Наслідком цього є неповна розробленість специфічних особливостей підготовки фахівців у вищій школі. Інша причина полягає в тому, що застосування інформаційних технологій у процесі вивчення іноземної мови носить хаотичний, безсистемний, фрагментарний характер. Це й зумовлює такі протиріччя.
По-перше, це протиріччя між масовим, хаотичним упровадження ЗІКТ у процес оволодіння іншомовною культурою в підготовці фахівців у ВНЗ та відсутністю психолого-педагогічної моделі її формування. По-друге, протиріччя між нагальною потребою ВНЗ у застосуванні нових інформаційних технологій у вивченні іноземних мов і недостатнім рівнем підготовки фахівців. Отже, виникає проблема виявлення й аналізу організаційно-педагогічних умов, які б забезпечили ефективність формування в майбутніх фахівців іншомовної культури в умовах інформатизації суспільства.
У нашій статті ми спробували розробити дидактичну модель формування іншомовної культури фахівця в сучасних умовах.
Соціально-економічні зміни в суспільстві впливають на систему підготовки фахівців у ВНЗ, зокрема з іноземної мови, викликають необхідність її вдосконалення завдяки використанню засобів інформаційно-комунікаційних технологій. Для сучасної ситуації в суспільстві характерним є більша зацікавленість у вивченні іноземної мови, розвиток наукових досліджень задля оптимізації процесу оволодіння нею. Це зумовлюється кількома факторами. По-перше, це викликано потребами економічного розвитку країни: застосуванням прогресивних закордонних технологій; збільшенням зовнішньоекономічних зв’язків підприємств і організацій, створенням спільних підприємств; проведенням маркетингових досліджень. По-друге, пов’язане з інформатизацією суспільства: знання іноземної мови сприяє вирішенню як завдань навчання комп’ютерної грамотності, оволодінню електронною технікою та машинними мовами, так і залученню до інформаційної культури. По-третє, це пояснюється здійсненням завдань інтеграції української науки та освіти до світової системи. По-четверте, це зумовлене сучасною політичною ситуацією в країні, відкритістю кордонів, широкими можливостями залучення до загальнолюдських цінностей світової культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особистісний підхід до формування іншомовної культури фахівця в умовах інформатизації соціуму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок