Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат: Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій

Загрузка...

Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій / сторінка 2

Назва:
Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,67 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій, до різновиду яких відносяться і е-дистанційні технології навчання і освіти, є прикладом технологічно інтегрованих методичних систем, які переважно і принципово базуються на інформаційно-комунікаційних технологіях, використовують їх суттєві особливості і риси.
Навчальне середовище – це штучно побудована система, структура і складові якої сприяють досягненню цілей навчального процесу. Структура навчального середовища визначає його внутрішню організацію, взаємозв’язок і взаємозалежність між його елементами. Елементи (об’єкти, складові - неподільні частки) навчального середовища виступають, з одного боку, як його атрибути, що визначають змістовну і матеріальну наповненість середовища, а, з іншого боку, як ресурси середовища, що включаються у діяльність учасників навчального процесу, набуваючи при цьому ознак засобів навчання. Іншими словами, навчальне середовище це структурно упорядкована множина засобів навчання, які застосовуються для забезпечення навчального процесу. Структурне упорядкування елементів навчального середовища визначається навчальною технологією, що застосовується для забезпечення цілей даного навчального курсу. Таким чином, навчальне середовище - це структурно упорядкована навчальною технологією множина елементів системи засобів навчання, які застосовуються для ресурсного забезпечення навчально-виховного процесу.
Навчальна технологія, це структура організаційно-часової взаємодії учасників навчального процесу і засобів навчального середовища, яка побудована відповідно до цілей навчання і обраних методів навчання. Навчальна технологія, таким чином, визначає характер упорядкування відносин між учасниками навчального процесу та множиною елементів навчального середовища.
Проектування методичних систем це, з одного боку, системний процес, який передбачає: розробку навчальних специфікацій, які базуються на теорії навчання і забезпечують створення якісних навчально-методичних матеріалів; вивчення навчальних потреб, особистісних характеристик і цілей тих, хто навчається, і розробку педагогічних систем, які відповідають цим потребам і цілям; відповідний до навчальних потреб і змістовних вимог навчального предмету, або його частини, розвиток навчально-методичних матеріалів і навчальної діяльності; створення засобів оцінювання навчальних досягнень, навчально-методичних матеріалів та ефективності навчальної діяльності для забезпечення управління їх позитивним розвитком.
Проектування методичних систем це, з іншого боку, наукова галузь, яка займається: дослідженням психолого-педагогічних теорій і навчальних стратегій, розвитком і реалізацією цих стратегій приналежно до е-дистанційного навчання; створенням детальних специфікацій, які забезпечують розвиток, впровадження, оцінювання та управління навчальним процесом е-дистанційного навчання, покращують вивчення малих і великих одиниць навчальних предметів усіх рівнів складності.
Таким чином, процес проектування методичних систем значною мірою пов’язаний з дослідженням і моделюванням статики і динаміки діяльності і взаємодії їх суттєвих складових [2]. Сукупність цих моделей і моделей впровадження, оцінювання та управління навчальним процесом утворює систему моделей навчального процесу.
Водночас, навчальний процес – це реальна діяльність. Для його впровадження і здійснення наявність системи моделей навчального процесу є умовою необхідною, але недостатньою. Навчальний процес розгортається у реальній методичній системі, діяльність якої підпорядковується відповідній методиці навчання, а для її функціонування залучаються реальні учасники навчального процесу, засоби навчання, інші необхідні ресурси діяльності (енергетичні, фінансові тощо).
Підкреслюючи системність проблеми побудови і використання методичних систем, які базуються на сучасних інформаційно-освітніх технологіях, визначаючи структурний взаємозв’язок їх суттєвих елементів, далі ми розглянемо питання, які пов’язані з проектуванням (моделюванням) методичних систем е-дистанційного післядипломного (додаткового) навчання дорослих (далі, методичних систем), специфікою здійснення навчальної діяльності в е-дистанційних методичних системах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок