Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат на тему: Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій

Загрузка...

Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій / сторінка 3

Назва:
Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,67 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Незалежно від предметної спрямованості методичних систем як на першому етапі їх проектування, так і в процесі їх подальшого впровадження, використання і розвитку, члени проектної команди [2] (в першу чергу, експерти з проблемної галузі і проектувальники-методисти) повинні отримати відповіді на низку питань, які дозволяють цілеспрямовано і комплексно моделювати і розвивати якісні методичні системи і які, наприклад, в [3] визначені як фундаментальні:
Хто є наші (наші майбутні) студенти (учні, слухачі), хто входить (буде, може входити) до складу нашої (майбутньої) навчальної групи?
Чому наші (майбутні) студенти хотіли б навчитися (знати, вміти, отримати навички)?
Що спонукало (примусило) їх звернутись до освіти?
Як ви (члени проектної команди) плануєте організувати комунікації, здійснювати передачу (доставку, транспорт) навчальних об’єктів для забезпечення навчальної діяльності.
Які засоби навчання потрібні для забезпечення навчання?
Які показники навчальних досягнень студентів будуть визначати успішність навчальної діяльності?
Де хто з викладачів (членів проектної команди) вважають достатнім починати свою роботу відповівши тільки на окремі із зазначених питань. Одначе, такий підхід неминуче призводить до подальших ускладнень і непорозумінь, коли спроектована методична система не дозволяє (в межах своїх можливостей) забезпечити зорієнтованої (на індивіда чи групу) адаптації своїх педагогічних можливостей за причин необачливо закладених в методичну систему (практично, запроектованих) обмежень (фактично, помилок). Слід враховувати також і те, що е-дистанційні технології передбачають переважно інтерактивний характер навчання. Це дозволяє уточнювати відповіді на зазначені питання і вносити корективи в методичну систему в процесі її використання. Ця можливість є безумовно позитивною з педагогічної точки зору. Одначе, вона актуалізує, з одного боку, наявність деякого педагогічного передбачення членами проектної команди щодо спектру можливих (майбутніх) побажань (вимог) студентів, а з іншого боку, передбачає в методичній системі, що проектується, необхідність утворення деяких “дидактичних запасів”.
Вочевидь, що неможливо упереджено дати точні відповіді на всі зазначені питання, що залежить від багатьох факторів: предметної галузі, педагогічних можливостей майбутніх викладачів, особистісних характеристик майбутніх студентів, педагогічного рівня навчально-методичних матеріалів і наявних засобів навчального середовища тощо. Одначе, розгляд цих питань у деякому спектрі їх імовірних варіантів є можливим і доцільним. Такий підхід відкриває шлях до побудови якісних методичних систем.
Розглянемо ці питання більш поглиблено.
Питання перше. Хто є наші (наші майбутні) студенти (учні, слухачі), хто входить (буде, може входити) до складу нашої (майбутньої) навчальної групи.
Узагальнений портрет нашої майбутньої (можливої) навчальної групи.
Типовий склад навчальної групи, що залучається до е-дистанційного навчання є гетерогенним. За віком – це, можливо, студенти від 18 до 60 років. Деякі з них мають не аби який досвід практичної діяльності. Інші, тільки почали працювати. До е-дистанційного навчання можуть залучатися студенти з суттєвою нерівномірністю володіння мовою навчання, різної рідної культури. Майбутні студенти можуть відбивати широкий спектр індивідуальних можливостей, особистих цілей і потреб, вони віддзеркалюють знання і досвід попередньої освіти і життя. На перших кроках моделювання методичних систем дуже важливо визначити ці особливості і намагатися їх врахувати при формуванні психолого-педагогічних підходів щодо задоволення індивідуальних потреб майбутніх студентів.
Люди у віці, що звернулись до освіти, переважно є більш мотивованими до навчання, ніж молоді студенти. Багато людей, що залучаються до е-дистанційного навчання вже мають специфічні навчальні цілі і тверді усвідомлені потреби щодо кар’єрного просування.
Людей, які обирають е-дистанційну форму навчання, найбільш приваблює така її принципова особливість, як гнучкість отримання освіти в часі і просторі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок