Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Скачати безкоштовно: Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій

Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій / сторінка 7

Назва:
Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,67 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Методична система буде діяти ефективно тільки тоді, коли передбачена в ній навчальна діяльність включатиме: самостійну роботу студентів, навчання за допомогою різних форм комунікацій, послідовну оцінку навчальних досягнень тих, хто навчається.
Питання п’яте. Які засоби навчання потрібні для забезпечення навчання.
Склад засобів навчання повинен відповідати цілям і обраній технології навчання.
Складу необхідних засобів навчання залежить від загальних і специфічних цілей навчання і повинен задовольняти спектр навчальних технологій, на яких базуються обрані методики навчання за даним курсом. Цей склад повинен бути доступним для тих, хто навчається.
Деякі засоби навчання, які використовуються за традиційною формою навчання, непридатні для використання в е-дистанційних системах освіти.
Значна кількість студентів, що навчаються е-дистанційно, не мають можливості безпосередньо відвідувати і працювати в великих бібліотеках, частина з них, яка це може робити, але мешкає в малих населених пунктах, не може знайти в них необхідні навчальні джерела. Значна кількість традиційних засобів навчання не придатна для використання в електронних системах накопичення, зберігання, обробки і розповсюдження інформації.
Студенти повинні твердо знати які засоби навчання будуть їм необхідні, які вимоги щодо їх параметрів.
Деякі web-орієнтовані засоби, вимагають спеціального програмного забезпечення, додаткових (в тому числі тих, що вмонтовуються в комп’ютер) пристроїв, блоків. Необхідно довезти до студентів вимоги щодо мінімально припустимого складу і параметрів індивідуальних засобів навчання, надати інформацію (контактні адреси) щодо загальносистемної програмно-технічної підтримки комп’ютерно-технологічної платформи навчання.
Необхідно допомогти студентам у виборі засобів навчання
Це стає значною проблемою, коли навчальна група формується із студентів, що мешкають у різних регіонах (навіть країнах). Широкий спектр програмно-технічних засобів, що пропонуються на місцевих ринках, і помилки при їх виборі можуть утворити значні складності при здійсненні навчального процесу. Не покладайтесь на те, що студенти добре знають як вибрати чи оцінити навчальну придатність тих чи інших ресурсів без вашої (викладача) допомоги.
Питання шосте. Які показники навчальних досягнень студентів будуть визначати успішність навчальної діяльності.
У всякому випадку, показники (тенденції і/чи траєкторії їх бажаних змін), які ілюструють навчальні досягнення тих, хто навчається (проміжні, завершальні тощо), повинні бути доведені до них перед початком навчання.
В е-дистанційних системах навчання це питання набуває особливої ваги, бодай режим навчання передбачає значну питому вагу часу, коли студенти працюють самостійно чи екстериторіально і не можуть безпосередньо і за темпом навчання відчути (як при комунікаціях віч на віч) помилковість чи позитивності своїх навчальних дій.
Це питання є базовим для побудови коректної системами оцінювання навчальних досягнень і безпосередньо пов’язане із забезпеченням цілеспрямованості навчання, керованості навчальним процесом, із справдженням навчальних очікуваній тих, хто навчається і, в решті решт, з якістю методичної системи, що побудована і працює.
Оцінювання результатів навчальної діяльності – один з визначальних чинників підвищення якості методичних систем.
Методологія оцінювання базується на системному підході і методах кваліметрії. Оцінювання – це багатовимірна категорія і тому має багатогранні відбитки. Сформулюємо деякі з них.
По-перше, оцінювання – це процес, який передбачає віднесення множин результатів педагогічних вимірювань (наприклад, тестів) до відповідного класифікаційного класу (класів) і отримання в межах цього класу (класів) відповідних ознак і/або значень (в кількісних і/або якісних (рангових) шкалах) – оцінок, щодо їх подальшого використання з певною метою.
Тобто, кінцевим продуктом процесу оцінювання, його результатом є відповідні оцінки. Ці оцінки, наприклад, при професійному оцінюванні, є підставою для визначення професійної компетентності тих, хто оцінюється, на основі стандартизованих методів, засобів і технологій оцінювання, а також системи параметрів і завдань, які визначаються базовою сукупністю професійних вимог [4].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок