Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій

Загрузка...

Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій

Назва:
Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,67 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій


Специфіка і характер сучасного світового соціально-економічного розвитку, науки і освіти є передумовою і рушійною силою широкомасштабних робіт з розробки теоретичних проблем побудови й впровадження та розв’язання практичних завдань застосування сучасних інформаційно-освітніх технологій. Створюючи нові сучасні освітні системи, впроваджуючи в освітню практику нові інформаційно-освітні технології, до складу яких, сьогодні вже безумовно, слід віднести е-дистанційні технології навчання, науковці, викладачі, організатори освіти, максимально спираючись на вже відомі позитивні результати психолого-педагогічної науки, передовий освітній досвід, повинні розробляти такі новітні освітні системи, які відбивають сучасні тенденції розвитку світового освітнього простору. Це значною мірою стосується і проблем створення методичних систем е-дистанційного навчання, в яких, в головному, створюють умови щодо досягнення якості освіти, формування змістовного і організаційного фундаменту забезпечення навчального процесу [1].
В зв’язку з тим, що понятійно-термінологічний апарат дистанційної освіти в даний час значною мірою тільки формується, введемо основні визначення, на яких буде базуватися подальший виклад [2].
Дистанційне навчання це форма організації навчального процесу, за якою учасники навчального процесу досягають цілей навчання здійснюючи навчальну взаємодію принципово і переважно на відстані.
Дистанційна освіта це різновид освітньої системи, за якою переважно використовуються дистанційні технології навчання.
Традиційне дистанційне навчання (або заочного навчання) це різновид дистанційного навчання за яким учасники навчального процесу здійснюють навчальну взаємодію переважно асинхронно в часі, значною мірою використовуючи в якості транспортної системи доставки засобів навчання та інших інформаційних об’єктів системи поштового, телефонного або телеграфного зв’язку.
Е-дистанційне навчання (за аналогією, е-суспільство, е-уряд тощо) це різновид дистанційного навчання, за яким учасники навчального процесу здійснюють переважно індивідуалізовану навчальну взаємодію як асинхронно, так і синхронно в часі, переважно і принципово використовуючи електронні транспортні системи доставки засобів навчання та інших інформаційних об’єктів, медіа навчальні засоби та інформаційно-комунікаційні технології.
Принципи побудови і реальні можливості сучасних е-дистанційних освітніх систем в порівнянні з іншими сучасними формами освіти найбільш повно відбивають концептуальні положення побудови відкритої освіти.
Основні технологічні відмінності традиційного і е-дистанційного навчання наведені в табл. 1, 2 і 3.
Методика навчання – це модель навчального процесу, яка інтегрує зміст навчання і навчальну технологію. Методика: спрямована на цілі навчання; ґрунтується на змісті навчання, який сформований для досягнення цілей даної навчальної одиниці; відбиває психолого-педагогічні методи навчання, які обрані для викладання даної навчальної одиниці; визначає діяльність учасників навчального процесу, організацію їх взаємодії, характер і структуру використання ними ресурсів (елементів) навчального середовища (засобів навчання), які застосовуються для забезпечення навчання. Таким чином, під методикою навчання ми розуміємо модель навчального процесу в межах одного навчального елементу, яка відбиває упорядкованість (поелементну у часі і просторі, відповідно до цілей навчання і завдяки обраної технології навчання) відносин змісту навчання, учасників навчального процесу і засобів навчального середовища.
Інтегровані сукупності методик навчання можуть утворювати методичні системи. Якраз наявність системоутворюючого фактору (факторів) інтегрує сукупність методик навчання і дозволяє, таким чином, казати про цю інтегровану сукупність як про систему. Системоутворюючими факторами таких методичних систем можуть виступати спорідненість і/чи змістовна наближеність тих чи інших складових окремих методик навчання або їх комбінацій (повних і неповних): цілей навчання, змісту навчання, навчальних технологій і елементів систем засобів навчання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Методичні системи сучасних інформаційно-освітніх технологій

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок