Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Зарубіжні підручники та вимоги програми з іноземної мови

Зарубіжні підручники та вимоги програми з іноземної мови

Назва:
Зарубіжні підручники та вимоги програми з іноземної мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,48 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Зарубіжні підручники та вимоги програми з іноземної мови


Побудова незалежної суверенної держави в Україні викликала зміни в усіх життєвих сферах країни, в тому числі і в галузі освіти. Вихід України на світову арену як незалежної держави, розширення її культурних та економічних зв’язків із зарубіжними країнами змінили підхід до професійної підготовки майбутніх кадрів: виникла гостра необхідність у фахівцях, які володіють іноземними мовами. Всі ці зміни спонукали вчених-дидактів шукати нові підходи до вивчення іноземних мов.
Вивчення будь-якого навчального предмета взаємопов’язане з наявністю підручників. Загальновідомо, що підручник — найбільш важливий засіб у системі навчання, безпосередньо або опосередковано пов’язаний з іншими методичними посібниками і великою мірою впливаючий на їх зміст та побудову. Але зміст підручників, створених у часи існування радянської влади, не відповідає тим змінам, які відбулися в Україні з 1991 року. Тимчасом саме з підручників ми повинні одержувати якомога більше інформації про свою Батьківщину, її історію, культуру, літературу, видатних людей і т. ін. Без необхідного матеріалу, що міститься в навчальних посібниках, не може бути й мови про виховання національно свідомої особистості.
Особливо значущою є проблема наявності підручника у вивченні іноземних мов. На етапі, коли Україна стала суверенною державою, змінилися концептуальні підходи до системи освіти, в тому числі і до навчання іноземних мов. В Україні почали з’являтися свої підручники майже з усіх предметів. Позитивним вважаємо той факт, що на початковому етапі становлення державності учбові заклади мали можливість отримати національні підручники з англійської мови. Слід об’єктивно зазначити, що вони зіграли позитивну роль у розвитку науки і масово використовуються в учбових закладах України. Але при всій досконалості (методичній довершеності ) цих підручників потрібні нові, які повніше відображали б реалії сучасного життя. Наша держава, перебуваючи у важкому економічному становищі, не може виділити із свого бюджету необхідної суми на розвиток освіти і, отже, на створення нових підручників. Проте частковий вихід з цієї ситуації був знайдений.
Розвиток культурно-економічних зв’язків із зарубіжними країнами викликав появу в Україні підручників, виданих у Британії, Франції, Німеччині та Іспанії. В основному вони з’явилися в продажу в великих містах нашої країни. Міністерство освіти й науки України рекомендувало викладачам англійської мови використовувати в своїй роботі деякі з них (лист Міністерства освіти України № l/9 — 148 від 8 квітня 1998 року «Про використання навчально-методичних матеріалів видавництва «Оксфорд Юніверсіті Прес»). Метою такого рішення було вдосконалення системи науково-методичного забезпечення навчального процесу вивчення іноземних мов в Україні, створення з кращими видавництвами Європи спільних творчих авторських колективів для підготовки нового покоління навчально-методичних комплексів у відповідності з вимогами Державного стандарту. Вважаємо, що це було правильне рішення. Однак через високі ціни не кожен, хто навчається, може придбати їх, проте сам факт можливості їх використання має позитивне значення.
При першому знайомстві з цими підручниками звертає на себе увагу, передусім, їх висока поліграфічна якість і те, що це — навчально-методичні комплекси (крім книги для студента, власне підручника, та робочого зошита, додається методичний посібник для викладача, аудіо- та відеокасети), які сприяють глибокому засвоєнню матеріалу студентами. Але при більш ретельному вивченні їх стає зрозуміло, що працювати з ними не так просто, як здається на перший погляд. Труднощі, які виникають у викладачів при роботі з цими підручниками, і наштовхнули нас на думку вивчити проблему, пов’язану з роботою учбових закладів за зарубіжними підручниками, які рекомендувалися Міністерством освіти й науки України, скласти критерії їх оцінки і після ретельного вивчення даної проблеми дати викладачам учбових установ України методичні рекомендації щодо роботи з ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Зарубіжні підручники та вимоги програми з іноземної мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок