Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Батьківські збори: Як розуміти щастя дитини

Батьківські збори: Як розуміти щастя дитини

Назва:
Батьківські збори: Як розуміти щастя дитини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,36 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Батьківські збори: Як розуміти щастя дитини


Мета. З'ясувати, як батьки розуміють «щастя ди-тини». Обговорити праці відомих педагогів на дану тему.
Обладнання. Виставка літератури. Учнівські твори-мініатюри на тему «Моє щастя — це коли...». Висловлювання видатних людей.
Щоб мати доступ в чудовий палац, ім'я якому — дитинство, ми повинні перевтілюватись, ставати в деякій мірі дітьми. Тільки тоді ми зможемо зрозуміти справжнє щастя дитини.
В.О. Сухомлинський
Воспитатель тот, который не сковывает, а осво-бождает, не ломает, а формирует, не подавляет, а возносит, не диктует, а учит, не требует, а спраши-вает, переживает вместе с ребенком много вдохно-венных минут.
Я. Корчак
Форма проведення. Відверта розмова.
Відверту розмову з вами, шановні батьки, я хотіла б розпочати такою новелою В.О. Сухомлинського.
«Тихий осінній вечір. Заходить сонце. В синьому небі — ключ журавлів. Наша бабуся сидить на лавці біля тину, дивиться на захід сонця. Я запитую:—
Бабусю, скажіть, для чого людина живе на світі?
Бабуся усміхається і говорить:—
Щоб жити вічно.
Я не можу зрозуміти: як це — жити вічно?
Бабуся говорить:—
Пішли у сад.
Ми ідемо в сад. Там відцвітають чорнобривці. Ба-буся зібрала пучечок сухого насіння цих квітів і зав'язала у вузлик.—
Підожди до весни, — сказала вона і поклала вузлик із насінням чорнобривців у сухий куточок.
Прийшла весна. Ми посіяли насіння. Зійшли ма-ленькі рослини, піднялись, зацвіли. Які красиві квіти чорнобривці! Зараз вони красивіші, ніж були тоді, восени.—
Ось і людина живе для того, щоб вічно жила її краса, — сказала бабуся.—
Батьки живуть, щоб виховувати дітей. А діти, коли стають дорослими, виховують своїх дітей, щоб вічно жив людський рід.—
А для чого живе людський рід? — знову запи-тую я.—
Для щастя.
Так, ми живемо для щастя. Але що є щастям для маленької дитини? Що вона вкладає в це поняття?
(Аналіз учнівських творів-мініатюр).
Шановні батьки! Ви прослухали думку своїх дітей, що для них є щастям. Але мені хотілося б дізнатися, що ви вкладаєте в поняття «щастя» і, зокрема, «щастя дитини»?
(Думки, виступи батьків).
Дитинство, дитячий світ — це світ особливий. Діти живуть своїми, дитячими уявленнями про добро і зло, про хороше і погане. У них свої, дитячі, критерії краси, у них навіть свій вимір часу: в дитинстві день здається роком, а рік — вічністю. Утверджуючи все це дитяче, не можна забувати й про те, що завтра ваша дитина вже не буде дитиною. В душі дитини треба утверджувати дитяче, але на все життя. Ди-тячі уявлення, критерії, погляди, переконання по-винні бути маленькими, але міцними паростками, з яких виростуть могутні дерева.
Тому, дорогі батьки, якщо порівняти наше життя з квітучим деревом, то ми — батьки і матері — вив-чаємо квіти: що вони обіцяють дати? Який плід зав'яжеться на квіточках? І на першому місці у нас сьогодні буде розмова про щастя.
Всі ми знаємо, що бажання дитини стало у бага-тьох сім'ях рушійною силою. Від бурі і невдач, силь-них почуттів і переживань ви, батьки, прикриваєте дітей своїми серцями — і в цьому велике горе. Адже дуже вражає те, що багато дітей молодшого віку не знають, що в житті людини буває горе.
Одна шестирічна дівчинка дружила з бабусею — матір'ю сусіда. Часто навідувалась до неї, при-носила яблука і горіхи, а бабуся розповідала їй каз-ки (на жаль, у багатьох сім'ях зникло це зачаруван-ня дитинства — бабусині казки). Але ось бабуся відчула, що наступає її час. Мати відправила дівчин-ку на місяць у сусіднє село до родичів. Для чого? Щоб прикрити дитяче серце від тривоги про смерть дорогої людини. Повернулась дівчинка, відразу ж до сусідів: «Де бабуся? Мамо, так скажіть, де бабуся Дарина?» — «Зникла бабуся... Підростеш — дізнаєшся...»
(Обговорення ситуації).
В тих сім'ях, де єдиний двигун пізнання і засвоєння світу — дитяче бажання — поступово пе-ретворюється у примху, діти позбавлені справжнь-ого щастя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Батьківські збори: Як розуміти щастя дитини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок