Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методологічна підготовка студентів технічних університетів

Методологічна підготовка студентів технічних університетів

Назва:
Методологічна підготовка студентів технічних університетів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,50 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Методологічна підготовка студентів технічних університетів


Специфічність розвитку суспільства, прогресивні перетворення в соціально-економічному та духовному житті України потребують адекватних підходів до проблеми підготовки майбутніх фахівців. Сучасна інженерна діяльність характеризується системним підходом до розв’язування складних науково-технічних задач, що ґрунтується на універсальних принципах, закономірностях, поняттях. Підготовка фахівців здатних до такої діяльності і являє собою актуальну педагогічну проблему. Вона загострюється ще й тим, що значна частина молодих спеціалістів не підготовлена до самостійної творчої діяльності в умовах нових соціально-економічних відносин. Однією з причин цього є складність, трудомісткість інженерної освіти. При розгляді проблеми становлення особистості інженера ми грунтуємося на методологічному положенні Б.Г.Ананьєва, згідно з яким розвиток особистості, з одного боку, є зростаюча за масштабами і рівнем інтеграція – утворення значних "блоків", систем або структур, синтез яких у визначений момент життя людини виступає як найбільш загальна структура особистості. З іншого боку, розвиток особистості є й усе зростаюча диференціація її психофізіологічних функцій, процесів, станів і особистісних властивостей, що відповідає прогресуючій інтеграції [1].
 
Аналіз останніх досліджень і публікацій
Проблеми інженерної освіти розглядали Б.І.Мокін, Г.О.Козлакова, Є.В.Лузік, А.А.Слободянюк та багато інших науковців. На доцільність введення до змісту підготовки фахівців питань, що стосуються формування методологічних, світоглядних, системних знань інженерів зокрема вказують І.Д.Бех, Б.С.Гершунський, С.М. Порев та інші.
 
Виділення невирішених раніше частин загальної проблеми
Не зважаючи на важливість питань методологічної підготовки студентів технічних університетів існує небагато досліджень з окреслених проблем, в комплексі пов’язаних з питаннями фундаментальної освіти, використанням інформаційно-комунікативних технологій. Окреслені питання розглядаються стосовно формування методологічних знань під час навчання математики.
Метою статті є розгляд одного з найважливіших завдань, що стоїть перед викладачами вищої школи, щодо цілеспрямованого формування у кожного студента повноцінної системи загально пізнавальних умінь, наявність якої забезпечить можливість ефективного самостійного навчання, здатності до незалежного розв’язування проблем, сприятиме розвитку свідомості особистості, її позицій, установок і мотивів.
Це обумовлюється розвитком суспільства побудованого на знаннях, які оперативно продукуються, оновлюються і розповсюджуються, що суттєво підвищує роль методологічних, системних знань, необхідних для вирішення проблем і завдань, що постають перед фахівцем.
 
Виклад основного матеріалу дослідження
У сучасному наукознавстві під методологією розуміють перш за все вчення про принципи побудови, форми і способи науково-пізнавальної діяльності. У структурі методологічних знань виділяють чотири рівні: філософський, загальнонауковий, конкретно-науковий и технологічний (Е.Г. Юдін) [8].
Методологічні знання – відправні пункти для подальшого дослідження. Саме цим знання методологічні відрізняються від знань теоретичних, адже перші характеризують підхід, шлях до пізнання об'єкта, а другі розкривають його природу.
Методологічна компетентність означає гнучкість, самоспрямоване навчання, здатність до незалежного розв’язання проблем, самовизначення [4,5]. .
У методологічному сенсі виключно важливо завжди ставити перед собою питання: як усі ті знання, що інтегруються навколо того чи іншого стрижня (концентра), сприяють не тільки усвідомленню досвіду специфічної дії, а й тому, яке місце належить цьому специфічному знанню і досвіду специфічної дії в цілісній системі знань про людину, спільноту в єдиному процесі їх самотворення?
Для науки в цілому головним стає не просте накопичення та поширення знань, а їх систематизація, системне, синтетичне осмислення, пізнання законів та закономірностей розвитку природи, людини й суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Методологічна підготовка студентів технічних університетів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок