Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Роль вчителя у процесі виховання громадянина Нідерландів

Роль вчителя у процесі виховання громадянина Нідерландів

Назва:
Роль вчителя у процесі виховання громадянина Нідерландів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Роль вчителя у процесі виховання громадянина Нідерландів


Виховання громадянина – одне із основних завдань суспільства. Чим з більшою відповідальністю держава як основний інститут суспільства ставиться до проблеми формування громадянської свідомості, тим гіднішого громадянина воно виховує. Становлення рис громадянськості починається в дитячому віці, в період формування особистості. Система освіти займає в цьому процесі одне із головних місць. Сучасна школа має на меті підготувати молодих людей до життя у відкритому, демократичному, полікультурному, гуманному суспільстві. Забезпечити їх не тільки знаннями та навичками, а й надати соціальну підготовку та сприяти моральному та емоційному розвитку, розвитку громадянина, зокрема.
Останніми роками педагоги Європи виділили напрямок громадянського виховання як пріоритетний у галузі освіти. Виховання громадянина держави, Європи і, навіть, Всесвіту – актуальне питання сьогодення, яке стоїть перед сучасною педагогікою. Серед європейських країн Нідерланди - активний учасник Ради Європи, ООН, ЮНЕСКО і в тісній співпраці з іншими європейськими країнами бере участь у процесі розвитку теоретичної і практичної бази проблеми виховання громадянина. Доктор Університету м. Амстердама А.А.Дж. Олгерс у своєму огляді “Громадянська освіта та суспільствознавство і політика освіти Нідерландів”, що представлений для обговорення в рамках європейського проекту “Освіта для демократичного громадянства” підкреслює, що вивчення історичного розвитку проблеми громадянської освіти визначає Нідерланди, як одну із трьох провідних країн (разом з Німеччиною і Данією), з найбільшим досвідом і найдавнішими традиціями у цій галузі. В Голландії (неофіційна назва Нідерландів) громадянське виховання було виділене окремим напрямком в освітньому процесі ще з 1968 року і набуло значного розвитку [6, 3].
Дослідження проблеми громадянського виховання Нідерландів дає можливість зробити порівняльний аналіз з метою залучення позитивного досвіду, ознайомлення з новими підходами, що втілені у сучасних концепціях, з передовими методиками і використанням їх для розвитку і удосконалення вітчизняних. Розглядаючи питання громадянського виховання в Україні, педагоги сходяться на думці, що цей аспект освіти потребує детальної теоретичної та практичної розробки [1]. Виховання громадянина за часів Радянського Союзу було спрямоване, головним чином, на виховання громадянина та патріота комуністичної держави. Часи змінилися, змінився світ, змінилися політичні формації, утворилися нові демократичні держави. Україна прийняла ці зміни і відзначила 11-річчя своєї незалежності і самостійності. Нагальна потреба у наповненні галузі громадянського виховання підростаючого покоління новим змістом стала очевидною. Конституція України, закони “Про громадянство України”, “Про освіту” стали теоретичною і методологічною основою для цього. Державна національна програма “Освіта” (“Україна XXI століття”) визначає роль системи освіти “ як найважливішої ланки виховання свідомих громадян Української держави” [3, 6].
Вивчаючи концепції вітчизняних педагогів-науковців, слід відзначити, що існує декілька теоретичних підходів щодо проблеми громадянської освіти. Вони хоча і не входять у протиріччя одне з одним, але мають суттєві відмінності, що викликає дискусії теоретиків і практиків. Основні положення концептуальних підходів громадянської освіти в Нідерландах, як і у інших країнах Європи, крім державних законів, базуються на положеннях документів Ради Європи, ЮНЕСКО, Загальної Декларації про Права Людини, Європейської Конвенції про Права Людини, Конвенції ООН про Права Дитини та ін.
Вчитель головна особа в процесі втілення ідей науковців в життєву практику. Важко переоцінити його роль у моральному, соціальному вихованні школяра, адже вихователь впливає на формування поглядів учнів та їх поведінку, і тим самим коригує процес формування майбутнього громадянина.
Науковці Нідерландів виділяють декілька функцій, що виконує вчитель у
навчальному процесі, а саме:
вчитель-інструктор, (надання в рекомендаційній формі порад учням, допомога у розв’язанні проблем в дитячому колективі);
вчитель-організатор, (сприяння створенню дитячого колективу, організація уроку в атмосфері праці, робота з батьками);
викладач-предметник, (володіння колом знань і методичним апаратом з предмету);
педагог, (володіння базою академічних знань, що сприяє розумінню педагогічних процесів і допомагає їх впровадженню в процес освіти і виховання) [4, 7].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль вчителя у процесі виховання громадянина Нідерландів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок