Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Предмет,задачі,основні категорії педагогіки вищої школи.Вища школа як педагогічна система

Предмет,задачі,основні категорії педагогіки вищої школи.Вища школа як педагогічна система

Назва:
Предмет,задачі,основні категорії педагогіки вищої школи.Вища школа як педагогічна система
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,17 KB
Завантажень:
620
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
«Предмет,задачі,основні категорії педагогіки вищої школи.Вища школа як
педагогічна система.»


План
1.Вступ
2.Предмет педагогіки вищої школи.Основні функції та завдання педагогіки вищої школи.
3.Характеристика основних категорій педагогіки вищої школи.
4.Вища школа,як педагогічна система.
5.Використана література.
Вступ
Сучасна педагогіка-це комплекс теоритичних і прикладних наук про навчання і виховання ,і освіту як соціально організовані і цілеспрямовані процеси,а також про шляхи удосконалення цих процесів.
Педагогіка вищої школи є однією з галузей педагогіки, науки про виховання,навчання і освіту молоді і дорослих.Об єктом дослідження педвгогіки вищої школи є педагогічна система вищої освіти.Поняття «педагогічна система» введене в педагогіку Н.В.Кузьміною.У сучасному суспільстві виховання здійснюється головним чином , через спеціальні педагогічні системи.Вони є стрижневим і дуже складним обєктом дослідження науки пелагогіки . Системою прийнято називати функціональну структуру,діяльність якої підпорядкована певній меті.Фахівці які включені до спільного виду діяльності , теж утворюють систему в якій ця діяльність здійснюється.Отже навчальні заклади і включені в спеціальну навчально виховну діяльність спеціалісти утворюють педагогічну систему.Вся сукупність навчально-виховних і культурно-освітніх закладів складає систему освіти, котра вміщує великі педагогічні системи:систему вищої освіти,систему середньої спеціальної освіти,систему загальної середньої освіти та ін.Ці великі педагогічні системи окреслені законом України «Про освіту»(стаття43). Структура педагогічної системи вищої освіти включає низкусередніх педагогічних систем і малих педагогічних систем.
Висновок- Отже,об єктом дослідження педагогіки є система освіти і педагогічні процеси у ВПС.Обєктом педагогіки вищої школи є система вищої освіти і педагогічні процеси в ній.Педагогічні системи різняться між собою за педагогічною метою,змістом навчання,контингентом вихованців квалікацією педагогів,формами,способами керівництва,процесами діяльності вихованців, результатами.Проте всі системи реалізують єдину мету,яка визначена державою,суспільством.
Педагогіка вищої школи, як і кожна наука має свій предмет дослідження.
Н.В.Кузьміна так окреслює предмет педагогіки вищої школи: «Предметом вузівської педагогіки є визначення закономірностей управління такою педагогічною системою, мета якої- підготовка спеціалістів ,затних виходячи з громадянських позицій, вирішувати виробничі чи наукові завдання і відповідати за їх вирішення».
На мій погляд предметом педагогіки вищої школи є:навчально- виховний процес та процес професійної підготовки спеціалістів , культурної еліти сучасного суспільства; вивчення закономірних зв язків, які існують між розвитком, виховання та навчання студентів у ВНЗ;розробка на цій основі методологічних,теоретичних і методичних проблем становлення сучасного інтелектуального висококваліфікованого фахівця у будь якій галузі матеріального чи духовного виробництва.
Отже, педагогіка вищої школи – це наука про закономірності навчання і виховання студентів, а також їх наукову і професійну підготовку,як спеціалістів відповідно до вимог держави.Предмет науки завжди конкретизується в її меті і завданнях.
Метою цієї науки є дослідженнязакономірностей розвитку, виховання і навчання студентів і розробка на цій основі шляхів удосконалення процесу підготовки кваліфікованого спеціаліста.
Завдання педагогіки вищої школи:
Аналіз соціально історичних характеристик системи вищої освіти;
Аналіз змісту ,форм і методів навчання;
Аналіз методів контролреалізацію і оцінки успішності студентів на основі системного підходу;
Розробка нових технологій навчання і виховання у ВНЗ;
Розкриття педагогічних закономірностей формування студентів як майбутніх фахівців.
Педагогіка вищої школи виконує такі функції:
Аналітичну (, аналіз)
Прогностичну (забезпечення наукового обгрунтування цілей)
Проективно-конструктивну (розробка нових технологій та втілення результатів досліджень)
Педагогіка вищої школи є теоритичне вивчення, опис теоритичною і практичною наукою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Предмет,задачі,основні категорії педагогіки вищої школи.Вища школа як педагогічна система

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок