Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Виховний простір як інтегрований чинник впливу на соціальне становлення і розвиток учнівської молоді

Виховний простір як інтегрований чинник впливу на соціальне становлення і розвиток учнівської молоді

Назва:
Виховний простір як інтегрований чинник впливу на соціальне становлення і розвиток учнівської молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,88 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Виховний простір як інтегрований чинник впливу на соціальне становлення і розвиток учнівської молоді


Соціальне становлення людини як об’єктивну необхідність уходження її в соціальне середовище пов’язують насамперед із засвоєнням нею досвіду, накопиченого минулими поколіннями людства, і виміряють ступенем її готовності до виконання сукупності соціальних функцій та обов’язків відповідно до існуючих суспільних відносин.
Розв’язання цих складних і багато аспектних завдань значною мірою залежить від загальноосвітньої школи як базового соціального осередку, призначення якого полягає у створенні умов для послідовного, науково обґрунтованого осягнення молоддю основ життєдіяльності – організації життя на засадах історично складених ціннісних орієнтацій національної культури, форм і способів діяльності, спілкування і поведінки.
Сучасні експериментальні дослідження і практика свідчать про те, що досягнення ефективності у підготовці молоді до соціального життя на гуманістичних і демократичних засадах як провідних принципах, обраних суспільством, можливе за умов системного й інтегрованого підходів до її здійснення.
Реальним втіленням системного й інтегрованого підходів у практику освітніх закладів різних типів є їх орієнтація на створення виховних систем і виховного простору як найбільш доцільних форм організації життєдіяльності, об’єднуючих у собі взаємодію впливів сукупності соціальних інститутів на соціальне становлення і розвиток молодої людини на засадах загальнолюдських цінностей, національної і світової культури, моральних та естетичних ідеалів.
Орієнтація системи освіти на ці підходи диктується, таким чином, не тимчасовою на них модою, а їх потенційними можливостями. Завдяки систематизації й інтеграції умов і чинників впливу на людину можна глибше і всебічно осягнути педагогічний процес, спрямований на формування особистості, ефективніше вплинути на нього, позбутися в ньому фрагментарності й випадковості.
У зв’язку з цим, одним із провідних соціально-педагогічних завдань є теоретичне обґрунтування принципових підходів до створення єдиного виховного простору як найбільш ефективної умови досягнення цілей виховання учнівської молоді
Відправним у необхідності створення виховних систем і єдиного виховного простору є сформульоване в теорії виховання положення про те, що людина – це продукт об’єктивних умов життя й виховання, тобто про існування найбільш узагальнених чинників її соціального становлення й розвитку. Виходячи з цього положення, чинники формування людини включають як процеси, що соціально контролюються (виховання, освіта), отже, здійснюються згідно з поставленою метою і визначеною програмою, так і стихійні, непередбачувані, спонтанні впливи на неї. Разом з тим, наявність елементів стихійності впливу на розвиток особистості не означає зменшення значущості соціального середовища як об’єктивної умови існування людини та її формування. Вираженням функціональної значущості об’єктивних умов в оволодінні людиною соціальним досвідом, формуванні в неї відповідних соціальних якостей і способів поведінки є закон про вирішальну роль середовища у становленні й розвитку особистості [5,545].
Уплив середовища на особистість здійснюється через найближчі умови й чинники безпосереднього оточення людини, через мікросередовище, що є складовим елементом загального соціального середовища. У зв’язку з цим соціологи вважають за необхідне вказати на те, що характер впливу загальних умов соціальної дійсності на особистість залежить від ступеня відповідності відносин, існуючих між мікро- і макросередовищами. Залежно від цього мікросередовище буде або стимулом, яке забезпечує адекватність впливу загальних умов на формування й розвиток особистості, або перешкодою для цього процесу. До того ж мікросередовище може посилювати або, навпаки, послаблювати детермінуючий вплив загальних умов, тобто відповідно впливати на дієвість вимог, які висуває суспільство. Причина цього явища полягає у тому, що кожне мікросередовище по-своєму переробляє вплив зовнішніх соціальних умов і тим самим може видозмінювати характер цих вимог до особистості, надавати їм різну спрямованість і навіть перекручувати їх зміст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Виховний простір як інтегрований чинник впливу на соціальне становлення і розвиток учнівської молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок