Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Модель кваліметричного дослідження рівня впливу сім’ї на навчання учнів у табличному редакторі Excel

Модель кваліметричного дослідження рівня впливу сім’ї на навчання учнів у табличному редакторі Excel

Назва:
Модель кваліметричного дослідження рівня впливу сім’ї на навчання учнів у табличному редакторі Excel
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,89 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Модель кваліметричного дослідження рівня впливу сім’ї на навчання учнів у табличному редакторі Excel


Проблема взаємин між учасниками освітнього процесу набуває значної ваги у період соціального реформування освітньої системи в Україні. Завданнями педагогічної науки в цьому напрямі є розроблення методологічних, теоретичних і технологічних питань управління якістю освіти . Одними з них є дієвий моніторинг та кваліметричний підхід до оцінювання впливу родини на навчання учнів.
Розробці зазначених питань приділяють увагу А.Богданов (тектологія як загальна організаційна наука) [3], І.Бондар (теоретичні основи і технологія педагогічного аналізу [4], Дж.Гласс, Дж.Стенлі (статистичні методи педагогіки та психології) [7], Г.Дмитренко (цільове управління освітою на основі кваліметричного підходу як складова стратегічного менеджменту) [8], Г.Єльникова (моніторинг діяльності учнів і вчителів у межах адаптивного управління та управління впровадженням інтерактивних методів навчання) [9].
Завдання педагогічної практики полягають у впровадженні наукових досліджень означеного питання, їх адаптації до умов діяльності кожного загальноосвітнього навчального закладу. Важливим залишається також питання розповсюдження практичного досвіду впровадження результатів наукових досліджень.
Метою статті є опис розроблення і застосування моделі кваліметричного дослідження рівня впливу сім’ї на навчання учнів за допомогою табличного редактора Excel.
Учасниками освітнього процесу є батьки (або особи, що їх замінюють), тому розроблення моделі кваліметричного дослідження рівня впливу сім’ї на навчання учня є однією з необхідних умов експертизи розвитку загальноосвітнього навчального закладу в цілому. Сучасна соціальна ситуація в українському суспільстві навряд чи сприяла б заповненню бланка-опитувальника всіма батьками, тим більше, що далеко не всі сім’ї є повними, є сім’ї, де вихованням дітей займаються опікуни, є учні, чиї батьки (один чи навіть обоє) знаходяться з тих чи інших причин за кордоном. Саме тому основними завданнями у розробленні моделі стали:
- дотримання етичних норм;
- розроблення моделі моніторингового типу, що давало б можливість відстежувати рівень впливу сім’ї на навчання учня на різних етапах освітнього процесу;
- наявність можливості відстеження як рівня впливу окремих членів родини, так і загальних тенденцій розвитку класного колективу в аспекті проблеми, що досліджується;
- можливість отримання більш наочного діаграмового матеріалу з досліджуваних питань;
- можливість отримання соціального паспорту класу в межах моделі;
- простота моделі, її оперативність та високий рівень валідності.
Для кваліметричної моделі дослідження рівня впливу сім’ї на навчання учня фактор „місце дитини в сім’ї” розкривають такі критерії: участь дитини у справах сім’ї та рівень відвертості у стосунках з батьками.
Фактор „співвідношення уваги і контролю” вміщує такі показники: зацікавленість сім’ї в успіхах дитини та рівень вимогливості до навчальних досягнень дитини.
Третій фактор – „батьки і сприяння навчанню дитини” – описується відповідними показниками: створення умов для навчання дитини та сприяння навчанню дитини.
Після визначення ваги параметрів кваліметричний стандарт впливу сім’ї на навчання учня набув наступного вигляду:
№ Фактор. Критерій Вагомість параметру
1. Місце дитини в сім’ї 0,21
1.1 Участь дитини у справах сім’ї 0,45
1.2 Рівень відвертості у стосунках з батьками 0,55
2. Співвідношення уваги і контролю 0,36
2.1 Зацікавленість сім’ї в успіхах дитини 0,45
2.2 Рівень вимогливості до навчальних досягнень дитини 0,55
3. Батьки і сприяння навчанню дитини 0,43
3.1 Створення умов для навчання дитини 0,28
3.2 Сприяння навчанню дитини 0,72
Для оцінки рівня впливу сім’ї на навчання учня ми визначили таку шкалу оцінок:
- 0,88 – 1,00 — рівень впливу високий;
- 0,73 – 0,87 — рівень впливу оптимальний;
- 0,60 – 0,72 — рівень впливу достатній;
- 0,50 – 0,59 — рівень впливу низький;
- 0,00 – 0,49 — рівень впливу критичний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Модель кваліметричного дослідження рівня впливу сім’ї на навчання учнів у табличному редакторі Excel

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок