Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Позашкільна освіта: розвиток творчих здібностей дітей

Позашкільна освіта: розвиток творчих здібностей дітей

Назва:
Позашкільна освіта: розвиток творчих здібностей дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,12 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Позашкільна освіта: розвиток творчих здібностей дітей


Такою була тема засідання Чернігівського прес-клубу реформ, яке пройшло на базі дитячої школи мистецтв №1 м. Чернігова. З журналістами зустрілися заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Мисник, директор Обласного палацу для дітей та юнацтва Світлана Подтереба та директор школи мистецтв Борис Рощак. Представники ЗМІ оглянули навчальні класи та майстерні школи, відвідали заняття юних танцюристів, живописців, музикантів.
Як повідомила п. Ольга Мисник, на Чернігівщині вдалося майже повністю зберегти мережу позашкільних закладів. В області діють 25 будинків школяра (в тому числі Обласний палац дітей та юнацтва), 9 станцій юних техніків, 2 станції юних натуралістів, 4 центри дитячо-юнацького туризму, 19 спортивних шкіл — всього 59 позашкільних установ. У них займаються близько 40 тисяч дітей — 31% загальної кількості дітей та підлітків в області. За словами Ольги Іванівни, цей показник значно перевищує середній по Україні — 19,4%.
Розвивати творчі здібності школярів можливо також безпосередньо в освітніх закладах. Це зручно як батькам, так і учням. У 774 школах Чернігівської області працюють більш ніж 4800 гуртків, секцій і клубів за інтересами, в яких займаються близько 75 тисяч дітей. Отже, за словами заступника начальника управління освіти, всього понад 114 тисяч дітей в області охоплені позашкільною освітою та вихованням. Їх напрями: художньо-естетичний (йому віддають перевагу 23,3% учнів), спортивний (17%), технічний (14,9%), туристично-краєзнавчий (8,5%), декоративно-прикладний (11,9%), юнатсько-біологічний (4,8%) та інші (21,4%).
Директор школи мистецтв №1 Борис Рощак розповів, що на Чернігівщині нараховується 40 шкіл мистецтв і музичних шкіл для дітей. Борис Іванович очолює обласну раду керівників подібних освітніх закладів. Діють вони практично в кожному районному центрі, а також у таких населених пунктах, як Любеч, Ладан, Парафіївка, Лосинівка, Остер, Михайло-Коцюбинське та деяких інших. Головні проблеми цих установ: брак коштів та висококваліфікованих кадрів. Дитячі музичні школи та школи мистецтв підпорядковані управлінню культури, а ця сфера, на жаль, протягом останніх років фінансується за залишковим принципом.
П. Рощак провів для журналістів невеличку екскурсію та розповів про особливості роботи такого закладу, як школа мистецтв (вона створена в 1992 році). На сьогодні тут діють музичне, вокально-хорове, хореографічне, естрадне та театральне відділення (останнє почало роботу з минулого року). На кожному з них діти також обов’язково вчаться живопису і опановують музичний інструмент. Переважна частина викладачів школи — її найкращі колишні випускники, а кістяк складають викладачі музичного училища ім. Ревуцького. На підготовче відділення школи мистецтв приймають дітей вже з чотирьох років. Термін навчання — 7 чи 5-6 років (залежно від віку дитини). Плата за навчання становить від 15 до 35 гривень на місяць. З початку нового навчального року школу мистецтв №1 відвідують 450 учнів.
Виховна робота
Виховна робота та розвиток творчих здібностей студентів є вагомою складовою підготовки фахівців. У коледжі створенні належні умови для розвитку творчих здібностей студентів. Наявна культурно-мистецька та спортивна база, професійні керівники колективів спроможні задовольнити мистецькі, суспільно-політичні та спортивні захоплення, вподобання і смаки кожного студента.
Учасники спортивного клубу "Олімп" минулого навчального року посіли І загальнокомандне місце в обласній спартакіаді з усіх видів спорту серед ВНЗ І-ІІ рівня акредитації. У І семестрі цього навчального року наші спортсмени посіли І місце з легкоатлетичного кросу, IV - з шахів, III - з баскетболу. На базі спортивного клубу працюють секції з волейболу, баскетболу, настільного тенісу, легкої атлетики, аеробіки, загальнофізичної підготовки.
Учасники бізнес-клубу "Кредо", які мають свідоцтва продавця, торгують кондитерською продукцією власного виробництва, а зароблені гроші йдуть на зміцнення матеріально-технічної бази коледжу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Позашкільна освіта: розвиток творчих здібностей дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок