Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблеми впливу на психологiчний розвиток молодших школярів використання комп’ютерів у навчаннi. 

Проблеми впливу на психологiчний розвиток молодших школярів використання комп’ютерів у навчаннi. 

Назва:
Проблеми впливу на психологiчний розвиток молодших школярів використання комп’ютерів у навчаннi. 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,89 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Проблеми впливу на психологiчний розвиток молодших школярів використання комп’ютерів у навчаннi. 


Сьогодні все більше уваги приділяється оптимізації й індивідуалізації шкільної освіти. Розроблено педагогічні, психологічні, фізіологічні і психофізіологічні концепції навчання. Збільшується число шкіл нового типу – шкіл, що йдуть шляхом випереджального навчання. Вивчення деяких предметів у таких школах починається раніш, ніж у звичайних середніх школах, і зокрема вивчення основ інформатики й обчислювальної техніки найчастіше починається середніх класах, а в деяких школах – у молодших класах. Під час обговорення будь якої системи розвиваючого і випереджального навчання прийнято вказувати, розвиток яких саме здібностей забезпечує ця система. Однак, не прийнято акцентувати увагу на тім, чого дана система не може розвити, і розвитку чого надана система перешкоджає. Не завжди враховується і “біологічна ціна”, що учень сплачує за придбання знань, тобто ті енергетичні і психологічні витрати, що супроводжують процес навчання.
Введення основ інформатики в початкову школу припускає в основному орієнтування на ігрові форми, на роботу з програмним забезпеченням ігрового й навчально-тренажерного характеру. Зрозуміло, що ігрова навчальна діяльність є дуже привабливою для молодших школярів. Але комп’ютерно орієнтована ігрова і навчальна діяльність має визначену специфіку. Аналізу впливу комп’ютерно орієнтованої ігрової і навчальної діяльності на формування психіки і стан центральної нервової системи молодших школярів і присвячена ця робота.
Є відомості про те, що стимулюючи «найбільш зручні» для формалізації види діяльності, інформатизація сприяє пригнобленню інших способів пізнання. Особливо це стосується способів одержання й обробки інформації. Існує напрямок, зв'язаний з комп'ютерними технологіями для навчання дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Вирішення відповідних дидактичних задач припускає включення в навчальні програми елементів гри, або побудову навчання на основі гри. У таких системах особливого значення набуває використання мультимедіа-технологій. Але в живому діалозі смислове навантаження несуть не тільки слова і зорові образи, але і жести, міміка, емоційне фарбування реплік і інші невербальні елементи. При проектуванні і створенні навчальних програм потрібно дотримувати психологічних принципів взаємодії людини і комп'ютера: достатність допомоги без надмірності, адекватність, умотивованість, відсутність зайвої категоричності і т.д. Застосування комп'ютерних навчальних систем повинне доповнювати, а не заперечувати інші форми навчання. (1) Вищесказане не применшує достоїнств нових способів оперування інформацією, але не слід зневажати досвідом традиційних форм звертання й оперування живим знанням.(2)
Потреба у відновленні і самовідновленні у дитини виступає в двох тісно зв'язаних суперечливих формах. Перша форма виявляється як прагнення до яскравих незвичайних вражень, що не укладаються в систему колишнього досвіду дитини. Це веде до порушення упорядкованості якоїсь частини психічних утворень, до посилення пошукової активності. Друга форма виражається в подоланні невизначеності, у зростанні упорядкованості і стійкості психічних утворень, але вже на новому рівні. Ця тенденція стимулює відновлення з тенденцією до стабільності. У ході різних форм діяльності в дитини з'являються безліч точок зародження і росту нових психічних утворень(3). Інтенсифікація інформаційних навантажень, упровадження нових форм і методів викладання і ряд інших факторів робить актуальною проблему створення системи заходів по охороні психічного здоров'я учнів (4).
Тривожним сигналом є поширення ігор агресивного змісту. Причому дослідження проблеми медіаосвіти в США показали, гри з агресивним змістом здатні стимулювати агресивність, але тільки в дітей молодшого шкільного віку (6-10 років). Тобто, найбільшої небезпеки піддаються діти негативних впливів у той період, коли кора головного мозку ще не цілком сформована й основні функції несе підкірка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Проблеми впливу на психологiчний розвиток молодших школярів використання комп’ютерів у навчаннi. 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок