Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Оцінювання в системі сертифікації професійної компетентності

Оцінювання в системі сертифікації професійної компетентності

Назва:
Оцінювання в системі сертифікації професійної компетентності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,66 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Оцінювання в системі сертифікації професійної компетентності


Визначимо місце, яке оцінювання займає в системі професійної освіти і роль яку воно відіграє в освітньо-професійній діяльності.
Узагальнена модель взаємодії системи професійної освіти (СПО) і оточуючого її середовища наведена на рис.1. Тут позначено: зовнішнє середовище – всі елементи об’єктивного світу, що не входять до СПО; оточуюче середовище – частина зовнішнього середовища, з елементами якого СПО може взаємодіяти. Оточуюче середовище задає для СПО цілі діяльності і вимоги відносно якісних і кількісних властивостей кінцевого продукту СПО, передає СПО ресурси діяльності і формує обмеження щодо правил і характеру діяльності СПО.
Соціально-економічні потреби оточуючого середовища виступають як вимоги до системи освіти і, в головному, полягають у створенні освітньо-виховних умов для забезпечення:
гармонійного становлення і розвитку особистості як індивіда і члена суспільства;
професійної освіти, що передбачає формування у особистості відповідних ринкових властивостей щодо можливості її активної участі в соціально-економічній діяльності суспільства.
Загальна мета професійної освіти включає такі основні підцілі:
забезпечення всебічної соціалізації та ефективної адаптації тих, хто навчається, в соціально-економічних умовах суспільства, що розвивається;
формування і розвиток професійно значущих якостей, конкурентоспроможної професійної ;компетентності
формування і розвиток цінностей особистісного розвитку, рефлексивно-гуманістичного менталітету майбутнього спеціаліста.
Таким чином, в межах ресурсів, що виділяються, та інших обмежень, що накладаються на діяльність системи освіти, ця система повинна досягати поставлених цілей і своїм кінцевим продуктом задовольняти відповідні потреби оточуючого середовища в якісному і кількісному відношенні. Про ступень цього досягнення судять завдяки оцінюванню.
Методологія оцінювання базується на системному підході і методах кваліметрії. Оцінювання – це багатовимірна категорія і тому має багатогранні відбитки. Сформулюємо деякі з них.
По-перше, оцінювання – це процес, який передбачає віднесення множин результатів педагогічних вимірювань (наприклад, тестів) до відповідного класифікаційного класу (класів) і отримання в межах цього класу (класів) відповідних ознак і/або значень (в кількісних і/або якісних (рангових) шкалах) – оцінок, щодо їх подальшого використання з певною метою.
Тобто, кінцевим продуктом процесу оцінювання, його результатом є відповідні оцінки. Ці оцінки, наприклад, при професійному оцінюванні, є підставою для визначення професійної компетентності тих, хто оцінюється, на основі стандартизованих методів, засобів і технологій оцінювання, а також системи параметрів і завдань, які визначаються базовою сукупністю професійних вимог. В цьому випадку, оцінювання відбиває зовнішні відносно системи освіти цілі оточуючого середовища і спрямовано на забезпечення формування суджень відносно ступеня задоволення відповідних соціально-економічних вимог оточуючого середовища. Для забезпечення відносної сталості і порівняльності цих вимог вони уніфікуються завдяки реалізації процесу формування уніфікованих вимог. Цей процес включає процедури формалізації вимог, їх класифікації і стандартизації (рис. 2).
Відповідна стандартизація повинна бути проведена і в СПО, кінцевий продукт якої як раз і повинен задовольняти стандартизовані вимоги оточуючого її середовища. Тобто з іншого боку, з позиції системи освіти ці вимоги відбиваються в освітніх і освітньо-професійних стандартах. В цих стандартах закладаються результати процесу формування відповідного змісту навчання і інформаційно-оцінюючого середовища, а сам цей процес включає процедури структуризації і синтезу змісту навчання, освітньо-структурної параметризації, нормалізації і стандартизації навчально-виховного процесу і формування системи оцінювання його результатів (рис.3).
В свою чергу, структуризація і синтез змісту навчання передбачає “накладання і просіювання” стандартизованих професійних вимог через структуру існуючих навчальних дисциплін, які вже використовувались в освітній практиці, і/або доопрацювання існуючих і створення нових навчальних курсів і програм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оцінювання в системі сертифікації професійної компетентності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок