Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕДАГОГІЧНОГО СПІЛКУВАННЯ СТУДЕНТА І ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕДАГОГІЧНОГО СПІЛКУВАННЯ СТУДЕНТА І ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕДАГОГІЧНОГО СПІЛКУВАННЯ СТУДЕНТА І ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,06 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 159.9:378.147 - 316.7
Л.А.Пономаренко
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕДАГОГІЧНОГО СПІЛКУВАННЯ СТУДЕНТА І ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
У статті розглянуто основні проблеми педагогічного спілкування, особливості навчального діалогу, передачі інформації в педагогічному спілкуванні, взаємодії студентів та викладачів вищого навчального закладу.
Виконання соціально-політичних й економічних завдань, що стоять перед Українською державою, значною мірою залежить від успішності побудови національної системи освіти, її інтеграції до міжнародного освітнього простору. Центральне місце в цій системі відводиться педагогу, який повинен характеризуватися сформованими професійно значущими якостями особистості (комунікативність, емоційна стабільність, спостережливість, гуманістична спрямованість) та високим рівнем готовності до професійної діяльності. Універсальною формою цієї діяльності, у якій лише й можливі навчання та виховання, є професійне спілкування - педагогічна комунікація.
Однією з провідних функцій людської комунікації є педагогічна; відповідно можна говорити про педагогічну комунікацію (в широкому розумінні), не обмежуючись її професійними носіями. Педагогічна комунікація стимулюється на всіх трьох основних рівнях мотивації людської активності: біологічному, соціальному та духовному. Якщо перші два не потребують особливих коментарів, то щодо третього слід зазначити, що педагогічна функція комунікації витікає тут з найзаповітнішої потреби людини: бути визнаною іншими та передати своє внутрішнє буття, вистражданий соціальний досвід, переконання, любов і ненависть, уподобання, заперечення, пристрасті, тягар нездійснених намірів іншим, передусім своїм дітям або близьким людям, аби продовжити себе таким чином у них. Іншими словами, — наблизитись хоч трохи до безсмертя, яке не судилося людям.
Об'єктом дослідження є педагогічне спілкування студентів та викладачів вищої школи.
Предмет дослідження - соціально-психологічні особливості формування ефективного педагогічного спілкування студентів та викладачів вищого навчального закладу.
Метою дослідження є з'ясування соціально-психологічних особливостей формування культури спілкування і психолого-педагогічної взаємодії студентів та викладачів вищої школи.
Проблема дослідження полягає в тому, що провідними умовами формування ефективної психолого-педагогічної взаємодії студентів та викладачів вищих навчальних закладів є створення сприятливої атмосфери для розвитку особистості.
Завдання дослідження:
1. Проаналізувати основні підходи до психологічних досліджень педагогічної культури викладачів.
2. Розкрити зміст і особливості комунікативного педагогічного спілкування студентів та їхніх викладачів в умовах вищої школи.
3. Визначити провідні соціально-психологічні чинники розвитку культури педагогічного спілкування студентів та викладачів вищих навчальних закладів.
Дослідження проблеми. Концепцію про діяльнісне розуміння процесу спілкування, його внутрішній та зовнішній зміст і гуманістично-етичну сутність висвітлюють в своїх працях К.А.Абульханова-Славська, О.О.Бодальов, О.Ф.Бондаренко, О.М.Леонтьєв, О.О.Леонтьєв, Л.А.Петровська. Такі автори, як Л.І.Анциферова, Г.С.Костюк, Б.Ф.Ломов, В.М.М'ясищев, Н.В.Чепелєва зазначають, що підхід до особистості повинен розглядатися з позиції розвитку, і визначальну роль у становленні особистості віддається саме процесу спілкування.
Зокрема, питання теоретико-методологічних засад педагогічного спілкування, його змісту і функцій, механізмів і стратегій оптимальної взаємодії в системі «вчитель-учні», а також проблему становлення особистості й її розвитку як суб'єкта навчання та спілкування, його культури розробляли такі вітчизняні вчені, як Б.Ф.Баєв, О.О.Раєвський, І.О.Синиця, П.Р.Чамата і - в наш час - Г.О.Балл, І.Д.Бех, М.Й.Боришевський, О.В.Киричук, С.Д.Максименко, Т.О.Піроженко, Т.А.Російчук, Г.Л.Чайка, Т.К.Чмут, Т.Д.Щербан та ін.
Спілкування є найважливішим професійним інструментом педагогічної діяльності, що було доведено в дослідженнях Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕДАГОГІЧНОГО СПІЛКУВАННЯ СТУДЕНТА І ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок