Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Питання механізмів розвивального навчання у науково-методичному доробку земських учителів Приазов’я (кінець XIX – початок ХХ ст.)

Питання механізмів розвивального навчання у науково-методичному доробку земських учителів Приазов’я (кінець XIX – початок ХХ ст.)

Назва:
Питання механізмів розвивального навчання у науково-методичному доробку земських учителів Приазов’я (кінець XIX – початок ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,70 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Питання механізмів розвивального навчання у науково-методичному доробку земських учителів Приазов’я (кінець XIX – початок ХХ ст.)


У незалежній Україні на зламі тисячоліть зміна цілей освіти зумовлює нові пріоритети: на перший план висувається проблема особистості, яка здатна до саморозвитку й самореалізації. Цивілізований світ рухається до відкритих, висококомунікативних освітніх систем, які дають змогу кожному реалізувати власний інтелектуальний та особистісний потенціал, серед яких. значне місце посідає система розвивального навчання.
В останні роки питання розвивального навчання отримало широке визнання як у теоретичних пошуках вітчизняних і зарубіжних педагогів та психологів (А.М.Алексюка, В.В.Давидова, Л.В.Занкова, І.Я.Лернера, ОЛ.Калугіна, А..В.Фурмана та інш.), так і в навчально-виховному процесі вітчизняних експериментальних шкіл (“Школа розуміння”, “Школа розвитку”, “Школа мислення”). Це підсилює і особливий інтерес до вітчизняної історії освіти, у педагогічній скарбниці якої можна знайти чимало цікавих знахідок щодо механізмів розвивального навчання. Так, у психологічній спадщині К.Д.Ушинського, видатного педагога ХІХ ст., автора відомих підручників “Дитячий світ”, “Рідне слово”, провідне місце займає проблема розвивального навчання. Він закликав: “Розвивайте розум людини, збагачуйте його пізнанням оточуючого світу, і він перетворить і болота, і піски, і безплідні гори в джерела багатства” [9;562]. Серед послідовників К.Д.Ушинського гідне місце в історії розвивального навчання займає відомий методист М.О.Корф, з ім’ям якого тісно пов’язане становлення земської освіти у Приазов’ї.
З листів Ушинського до Корфа дізнаємося, що видатний педагог був дуже задоволений, що в Бердянському повіті Таврійської губернії останній організував власними силами більше сорока земських шкіл, запровадив у цих школах "Рідне слово" як основну книжку для навчання в перших двох класах, а в третьому для навчання природознавству та історії використовував відповідні статті "Дитячого світу" і, що найголовніше, організував творчу роботу приазовських учителів за вказівками, які подані у “Пораднику” К.Д.Ушинського.
Детальний аналіз звітів членів Бердянського земства за 1866-1908 роки дозволяє підтвердити цей факт. Так, при розподілі підручників, навчальних посібників по земських школах Бердянського повіту у 1876 році Берестовацька школа одержала – 15 підручників “Рідного слова” першого року навчання та стільки ж другого року навчання, Лозанівська – відповідно 7 та 9, Троянівська – 8 і 6, Покровська – 10 та 22; Остриковська – 30 підручників першого року навчання; Зеленівська – 34 та 20; Могилянська – 3 та 15; Чернігівська – 12 та 7; Верхньотокмацька – 9 та 3; Юріївська – 30 підручників першого року навчання; Богородицька – 8 підручників другого року навчання.
Корфа приваблювало у “Рідному слові” К.Д.Ушинського перш за все те, що головною настановою книги є розвиток розумових сил дитини, пробудження її свідомості. З болем згадував він, як одного разу, бажаючи підбадьорити учня, який вагався у відповіді, він простягнув руку, щоб погладити його по голові, і як дитина з жахом відсахнулася від нього, неначе їй простягнули не руку, а шматок розпеченого заліза. Та вже за два роки після введення нової системи навчання за книгами К.Д.Ушинського картина різко змінилася: “Я вже бачив інших учнів: весело, ясно, жваво, дивились на мене і на всіх сторонніх відвідувачів, яких було багато, дитячі оченята. Зміст прочитаного переказують жваво, весело, невимушено, зв’язно, не вживаючи висловів, прочитаних у книзі”.
У своїх відомих звітах М.О.Корф писав, що мав насолоду чути, буваючи в приазовських земських школах, що учні зупинялися при читанні на словах їм не зрозумілих і прохали пояснень у вчителя. До тих пір, поки вчитель, вважав Корф, цього не досяг, він не може бути переконаний у тому, чи працює думка учня під час читання, чи ні.
У ході перевірок приазовських земських шкіл М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Питання механізмів розвивального навчання у науково-методичному доробку земських учителів Приазов’я (кінець XIX – початок ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок