Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Напрямки виховання та їх характеристика

Напрямки виховання та їх характеристика

Назва:
Напрямки виховання та їх характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
"Напрямки виховання та їх характеристика"


Зміст


Вступ
Виникло виховання ще на початку iснування людського суспiльства як засiб передачi людських знань i досвiду вiд поколiння до поколiння. Нашi предки, поряд з розвитком рiзних ремесел i промислiв, створили оригiнальну систему виховання, яка вiдображала вимоги народу й тогочаснi соцiальнi вiдносини. Провiдними виховними засобами стали поведiнка i вчинки батькiв, рiдна (материнська) мова, праця, фольклор, родинно-побутова культура, народнi звичаї i традицiї, мистецтво, ремесла й промисли, вiрування, свята, обряди, символи, дитячi iгри та iграшки.
Основну мету виховання народ вбачав у тому, щоб навчити кожного бути людиною. Основу ж iснування суспiльства, людини народ вбачав у працi:
"Праця - душа всього життя". Без активної працi немислимий розвиток особистостi. Дитинi треба працювати щодня з того моменту, як вона навчилася тримати ложку в руцi. Тому її проучували змалку до самообслуговування, спiльної з батьками трудової дiяльностi на городi, по господарству тощо.
Слід відзначити, що в умовах демократизації суспільства, переходу до ринкових відносин відбуваються значні зміни в суспільній свідомості, а тому істотного значення набуває погляд на особистість з позиції культурно-історичної педагогіки розвитку. Актуальної стає необхідність виховання творчої особистості, здатної до сприйняття інноваційних процесів у суспільстві, використання нових технологій.
Усе це вимагає зовсім інших концептуальних підходів до виховання всебічно гармонійної, розвинутої, національно свідомої особистості в соціально-педагогічних умовах її життєдіяльності.
Метою даної роботи є вивчення напрямків виховання.


1. Сутність, мета та задачі виховання
Процес виховання має свої особливості. Він завжди носить цілеспрямований характер; є багатофакторним (впливають родина, середовище, громадськість, виховні установи); тривалим і безупинним, комплексним. Для виховного процесу характерна віддаленість результатів від моменту безпосереднього виховного впливу, а також неоднаковість результатів виховання, що пов'язано з індивідуальними розходженнями вихованців.
Для процесу виховання характерна двобічність, тобто обов'язкова участь у ньому і взаємодія двох сторін — вихователя і вихованців. У процесі виховання вихованець виступає і як об'єкт виховання, і як суб'єкт, що сам робить певні дії, засвоює норми поводження, визначає ту чи іншу лінію поводження у своїх відносинах з окремими особами і колективом у цілому.
Таким чином, процес виховання — це цілеспрямований педагогічний процес взаємного активного впливу при керівній і направляючій ролі вихователя. Його сутність складається в організації життєдіяльності кожного вихованця і групи в цілому, виробленню в них стійких позитивних норм поводження, прийнятих у суспільстві.
Процес виховання залежить від об'єктивних і суб'єктивних чинників.
Об'єктивними чинниками є: особливості розбудови України взагалі та системи закладів освіти зокрема; перебудова економіки на ринкових засадах; особливості розвитку соціальної сфери; відродження національних традицій, звичаїв, обрядів, народної педагогіки; розширення сфери спілкування з іноземними громадянами; вплив природного середовища.
До суб'єктивних чинників відносять: соціально-педагогічну діяльність сім'ї та громадських організацій; навчально-виховну діяльність закладів освіти в особі їх працівників; цілеспрямовану діяльність засобів масової інформації; діяльність закладів культури; виховну діяльність позашкільних установ та діяльність церкви.
Мета виховання — сукупність властивостей особистості, до вихо-вання яких прагне суспільство. Мета виховання має об'єктивний характер і виражає ідеал людини в узагальненій формі. Вона об'єктивно відо-бражає вимоги конкретного суспільства, що визначають-ся рівнем розвитку продуктивних сил і виробничих відно-син. Зі зміною продуктивних сил і виробничих відносин змінюється і мета виховання. Наголошуючи на важливо-сті визначення мети і завдань виховання, К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Напрямки виховання та їх характеристика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок