Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Впровадження принципів індивідуалізації та диференціації в навчально-виховний процес початкової школи

Впровадження принципів індивідуалізації та диференціації в навчально-виховний процес початкової школи

Назва:
Впровадження принципів індивідуалізації та диференціації в навчально-виховний процес початкової школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,54 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Впровадження принципів індивідуалізації та диференціації в навчально-виховний процес початкової школи


Державним стандартом початкової загальної освіти передбачається одне з найголовніших завдань школи – всебічний розвиток та виховання особистості. Через формування в учнів бажання і вміння вчитися, повноцінних мовленнєвих, читацьких, обчислювальних умінь і навичок відповідно до пізнавальних можливостей дітей молодшого шкільного віку.
В цих рядках чітко вказується конкретний напрямок роботи вчителів початкової школи. Це, насамперед, навчити всіх без винятку добре читати, писати, рахувати, в кожного учня формувати вміння самостійно працювати з підручником. Основою всіх перетворень мають бути реальне знання дитячих можливостей та прогнозування потреб найближчого розвитку потреб особистості.
Педагог повинен пам’ятати, що кожна дитина неповторна, вона має свій індивідуальний темп росту і розвитку, свій індивідуальний спосіб навчання. Тому надзвичайно важливо створити такі умови, які сприяли б навчанню відповідно до рівня розвитку, забезпечували б у процесі навчання дальший розвиток здібностей та інтересів школярів.
Одним із головних шляхів реалізації цих завдань є диференціація і індивідуалізація. Диференціація як принцип навчання в нашій школі передбачає таку організацію роботи на уроці, коли одному або групі учнів учитель пропонує в певній системі посильні завдання різної складності й цим самим створює сприятливі умови для розвитку і навчання кожного.
Процес індивідуалізації включає постійне спостереження, адаптування матеріалів та занять, отримання інформації від сімей, взаємодія з дітьми, метою якої є підтримка їхнього розвитку. Варто не забувати, що вчити всіх однаково не можна і тому індивідуалізація і диференціація теж належать до інтерактивного навчання (практика через дію, навчання інших, негайне творче застосування набутих знань...)
Звичайно, треба використовувати різні інтерактивні технології навчання. але все це роботи в міру. Не можна створювати дискусійні групи шестиліток, у яких ще не розвинена мовленнєва діяльність, малий словниковий запас. Відбувається марнування часу. Думку про необхідність диференційованого підходу до навчальної діяльності школярів не раз висловлював у своїх працях В.О.Сухомлинський. До кожного учня треба підійти, побачити його труднощі, кожному необхідно дати тільки для нього призначене завдання. Під час вивчення індивідуальних особливостей та пізнавальних можливостей важливо враховувати компоненти індивідуального розвитку: індивідуальний розвиток, особистісний розвиток, розвиток діяльності. Дотримання на практиці цих умов вписується в педагогічну діяльність творчо працюючого вчителя. Ця діяльність включає спостереження за діями та вчинками учня, рівнем його навчальних досягнень.
Така інформація дає можливість зробити висновки про розвиток особистості дитини, про рівень сформованості, окремих психічних якостей, про причини недоліків у їх розвитку. Про причини помилок які допускають учні в процесі засвоєння програмового матеріалу.
На основі цього здійснюється вибір та розробка педагогічних впливів і реалізація їх навчально-виховному процесі.
Основні аспекти індивідуально зорієнтованої моделі початкової освіти полягають в тому, що провідне місце в організації навчально-виховної роботи займають індивідуальні, парні та групові форми занять.
Вчителі, окрім суто навчальних функцій, виконують ще й психологічні, а саме: спостерігаючи за дітьми, з’ясовують їхні індивідуальні відмінності; з урахуванням цього планують навчальний процес, визначають форми і методи роботи, найбільш ефективні саме для кожної дитини.
Про суть диференційованого і індивідуального навчання учнів відзначається і в психологічній, і в дидактичній літературі. Так, більше трьох століть тому Я.А. Каменській із властивою йому проникливістю писав, що той наставник досягне успіху, який викладатиме відповідно до ступеня сприйняття. Багаторічн6ий досвід роботи дозволяє зробити висновок, що диференційовані завдання передбачають індивідуальну роботу з усіма категоріями учнів, конкретну допомогу кожному для максимального розвитку його розумових здібностей, дають змогу одночасно працювати з учнями різного рівня готовності до навчальної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Впровадження принципів індивідуалізації та диференціації в навчально-виховний процес початкової школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок