Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Елементи творчого підходу в процесі викладання дисциплін естетичного циклу

Елементи творчого підходу в процесі викладання дисциплін естетичного циклу

Назва:
Елементи творчого підходу в процесі викладання дисциплін естетичного циклу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,92 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Елементи творчого підходу в процесі викладання дисциплін естетичного циклу


Характер діяльності викладача у здійсненні методичного управління вивченням спеціальної навчальної дисципліни “Теоретичні основи та методика художнього розвитку дітей дошкільного віку”, спрямованої на художньо-педагогічну підготовку студентів факультету дошкільного виховання, необхідно врівноважувати з вимогами нової парадигми освіти щодо оновлення вищої освіти, з рівнем розвитку наук, зі станом педагогічної освіти, з потребами суспільства в спеціалістах нового типу. Система освіти вимагає сьогодні викладача-фасилітатора, який не лише виконує навчальні функції, але й сприяє розвитку особистості студента. Викладач-фасилітатор, за критеріями К.Роджерса, відкритий, щирий, ставиться до студентів з приязню і довірою, прагне побачити світ їх очима, не має ні про кого остаточної думки. Розвиток особистості студента - основна мета діяльності викладача (9, с. 71).
Ідея творчого характеру педагогічної діяльності не нова для педагогічної думки. А.С.Макаренко, В.О.Сухомлинський, Ш.О.Амонашвілі, С.М.Лисенкова в своїх працях трактують педагогічну діяльність як творчий процес. Проблемі творчості присвячена значна кількість публікацій (1, 2, 3, 4, 5 та ін.). У сучасних умовах ця проблема знову актуалізувалась.
Творчість в філософському словнику визначається як процес діяльності людини, що створює якісно нові матеріальні і духовні цінності. Творча діяльність не містить шаблонів, вона є проявом індивідуальності людини. Навчити творчості взагалі не можливо, але можна і необхідно сформувати передумови до творчої праці, закласти в структуру навчальної діяльності умови для розвитку пізнавальної активності майбутнього педагога.
Викладач у педагогічній діяльності проходить три стадії: репродуктивну, стадію адаптування, моделюючу стадію. Моделююча стадія діяльності педагога має два рівні: локально-моделюючий та системно-моделюючий. Педагог моделює систему знань студентів, навчально-виховний процес, його методичне управління, перелік вимог, яким повинен відповідати студент.
Педагогічна творчість викладача зумовлюється педагогічною технологією, яка включає такі компоненти:
Когнітивний – орієнтовні основи знань про педагогічний процес, знання технології
педагогічної діяльності.
Мотиваційно-ціннісний – усвідомлення педагогічних цінностей.
Операційно-діяльнісний - оволодіння технологією педагогічної дії як системою
інваріантних педагогічних умінь по вирішенню педагогічних завдань і вмінь моделювання освітнього процесу на концептуальному, нормативному, проектному і технологічному рівнях (вміння моделювати зміст професійної підготовки, адекватний основним вимогам соціальної дійсності та особливостям різних професій і рівнів підготовки; вміння моделювати систему і послідовність власних дій з урахуванням особливостей процесу і результатів своєї діяльності).
Процес формування технологічної культури у своєму розвитку проходить ряд етапів. Перший – готовність до активного сприймання і репродуктивного використання існуючих педагогічних технологій, методичних розробок, стандартних способів вирішення педагогічних завдань. Другий – готовність першого етапу доповнюється готовністю до удосконалення, раціоналізації, оновлення відомого у відповідності з новими завданнями, особливостями педагогічної діяльності. Третій – готовність до вияву творчої індивідуальності, до використання нестандартних оптимальних рішень педагогічних завдань.
На думку дослідників, функції методичного управління (мотивація, планування, організація, координування, контроль та ін.) здійснюються в процесі спілкування та відповідного стилю взаємодії. Для педагогічної взаємодії важливим є емоційність спілкування. Емоційність спілкування обгрунтовується специфікою педагогічної діяльності, що вимагає постійного емоційного включення. Ефективність діяльності викладача неможлива без емоційних стосунків із студентами. На думку С.Л.Рубінштейна: “...лише емоційно зріла особистість може подолати труднощі педагогічної праці” (10, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Елементи творчого підходу в процесі викладання дисциплін естетичного циклу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок