Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Система термінологічної роботи на уроках фізики в сучасній загальноосвітній школі 

Система термінологічної роботи на уроках фізики в сучасній загальноосвітній школі 

Назва:
Система термінологічної роботи на уроках фізики в сучасній загальноосвітній школі 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,00 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Система термінологічної роботи на уроках фізики в сучасній загальноосвітній школі 


В умовах швидко змінюваної соціальної обстановки та інформаційного середовища середня школа призвана зіграти неоднозначну і вирішальну роль у процесі розвитку учнів. Останні досягнення в сфері комунікаційних технологій надають можливість не тільки для розробки нових методів накопичення інформації, а також і для перегляду традиційних підходів до процесів учіння і викладання.
Сьогодні, в епоху інформаційних технологій, особливе місце займає проблема формування самостійності мислення учнів, їхньої здатності осмислювати одержувану інформацію, відтворювати і відображати її у різних зв'язках та ситуаціях, генерувати різного роду ідеї. Сучасна середня школа повинна підготувати учнів до подальшого навчання протягом усього життя і розвивати відповідні здібності.
З метою розвитку мислення учнів, їхніх пізнавальних інтересів і здібностей необхідно приділяти особливу увагу глибокому розумінню матеріалу, який вивчається на уроках. Так, особлива роль повинна приділятися роботі з основними фізичними термінами і поняттями, що є їх змістовними значеннями і визначають розуміння викладеного матеріалу. Актуальність і необхідність проведення такої роботи на уроках фізики зумовлена існуванням того факту, що “…словниковий запас більшості учнів бідний: вони оперують дуже обмеженою кількістю фізичних термінів”(2, 40), не можуть відтворювати основні поняття теми, роз'ясняти, що вони означають і не завжди розуміють зміст вивчаємого матеріалу.
На першому етапі навчання, коли знання вперше вводяться в пам'ять учнів, вони засвоюються не в повному об'ємі і далеко не в тій формі, що є метою навчання. Тому вчителем повинна систематично проводитися спеціальна термінологічна робота, у ході якої вихідні поняття піддаються “багатоланкової та багатоаспектної диференціації” (5, 425), і у результаті формується нова система знань. Така робота може проводитися у вигляді тренування, що ні в якому разі не повинне бути механічним повторенням заученого матеріалу, а є процесом пошуково-творчим, що призводить до створення в пам'яті принципово нового – відсутньої до тренування системи фізичних понять.
Ефективно здійснити навчання фізичної термінології і відповідно всього курсу фізики дозволяє комп'ютер. Його дидактичні можливості великі. По-перше, комп'ютер як технічний засіб навчання найбільш сприяє реалізації діяльносного підходу до навчального процесу в середній школі. Він є динамічним партнером у навчанні, який вчасно відгукається на виклик і надає допомогу, тим самим стимулює активність учнів. По-друге, програмованість комп'ютера та його адаптованість сприяє індивідуалізації і диференціації навчального процесу. По-третє, комп'ютер є найбільш ефективним засобом контролю тренувальних стадій навчального процесу.
Одним із важливих компонентів процесу навчання фізичної термінології може стати комп'ютерний навчальний посібник, структура якого включає теоретичний і тренувальний матеріал. Технологія створення навчальної програми заснована на базовому тренінґу, що функціонує в трьох режимах: “Курс”, “Тренажер” і “Тест”. Ці три складові – основна інформація курсу, вправи, які закріплюють отримані знання з термінології і тест, що перевіряє рівень засвоєння матеріалу.
Навчальний матеріал кожного блоку являє собою невеликий опорний конспект, у якому в короткій формі дана основна інформація з термінології певної теми. Опорний конспект містить головні поняття, що відносяться до даного блока, співвідношення між ними, взаємозв'язок і причинно-наслідкові зв'язки. При роботі з програмою в навчальному режимі учень спочатку вивчає зміст навчального матеріалу даного блоку, а потім приступає до самоконтролю. На цьому етапі йому послідовно один за одним пропонуються або питання у формі тесту із декількома варіантами відповіді на кожне його питання або фрази з пропусками, що необхідно заповнити.
Режим “Тренажер” дозволяє з'ясувати – чи дійсно учні зрозуміли зміст даної частини програми і дозволяє закріпити вивчене.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Система термінологічної роботи на уроках фізики в сучасній загальноосвітній школі 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок